Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Despre MOBILA

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4138 replies to this topic

#37
bontzi

bontzi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.03.2007
Eu mi-am facut in Constanta la Complete Design http://www.completedesign.ro si sunt super multimit de cum au lucrat.

#38
Q000

Q000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 27.05.2007
mmm ... nice  :peacefingers:   insa eu tot am o problema  :confuzzled: Cu proiectarea stau bine, deh, ca tot romanu ... insa la alegerea materialelor am descoperit ceva interesant. Cristalan si Cristalite sounds scifi  :coolspeak: aici si aici bine pentru mom. nu am avut curajul sa-i intreb despre preturi  :cursing: insa m-am gindit sa mai aflu ceva pareri de la cei cu mai multa experienta. Daca cineva a folosit astfel de materiale si poate transmite o parere obiectiva as fi recunoscator.

#39
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
pt vic76 - au montat-o dar mai sunt niste retusuri.
Poti vedea pe geam cu usurinta cum arata...

Parca 20 mil, dar stiu ca mai trebuie sa faca ceva pt ai mei, deci nu bag mana in foc pt pretul bucatariei ONLY.

#40
marcelb

marcelb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 22.10.2005
Imagini cu bucatarii din care sa va inspirati puteti gasi aici:

http://www.casesigra...i/c/1/Bucatarie

#41
cris_bostina

cris_bostina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.05.2007

View PostCristist50, on Jun 28 2005, 23:43, said:

Nu stiu sa explic, din el se confectioneaza usile, este rotunjit adica nu are colturi si in plus culorile sunt superbe (eu am un verde deschis, sidefiu). caut o poza insa nu cred ca am ...

Daca nu ma insel, materialul despre care vorbesti tu nu este PAL ci MDF. MDF-l este mai bun si mai scump. Si daca are marginile rotunjite sigur este MDF pentru ca la PAL nu se pot rotunji. De asemenea, MDF-ul este folosit la usile de interior. Credeti-ma, am umblat ceva timp dupa mobila, si in Constanta si in Bucuresti.

Pana la urma, am facut mobila de bucatarie la comanda la Kristinne in COnstanta, din termoPAL...ce-i drept a iesit cam la 2700 de euro + vreo 400 chiuveta si baterie Frake din silgranit. Sertare speciale cu pistoane pe gas, amortizoare pentru trantit, usi cu geam sablat, accesorii, cos de gunoi incorporat, suport de tacamuri, picurator etc.Revin cu poze peste 2 saptamani cand va fi montata... Bucataria mea are cam 2,5 m pe un perete, cu chiuveta cusertare dedesubt, un corp cu sertare mari si plita electrica cu sertare dedesubt, picurator desupra chiuvetei, alte dulapuri sus si hota pe un perete, iar pe celalalt perete un turn cu un sertar, cuptor electric, cuptor cu microunde, un dulap cu usa pentru cosul de gunoi, un dulpa cu 2 usi si rafturi si frigideer side by side, tot 2,5 m cu tot cu frigider de 90 cm. Pretul nu include aparatura.

Totusi in Bucuresti am gasit un magazin care fac mobila de bucatarie superba dintr-un MDF extraordinar, iar pretul pentru acelasi lucru pe care il iau aici, ma refer la dotari, era cam 450 euro pe metru liniar, deci partea de sus + partea de jos...si materialele sunt superbe...Firma este NORVINIA, si aveau magazin in Sphera si in Home&Design Mall..pentru cei interesati..

#42
trompilica

trompilica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 21.03.2007
pozele postate sunt o adevarata inspiratie...va multumesc, mi-am facut o idee despre cum vreau sa arate bucataria mea stil vagon comunist....asta este, ne multumim cu ce avem ! mai postati si alte poze pentru inspiratie, promit sa nu copiez ci sa fiu originala  :naughty:

#43
SimonaDSarbu

SimonaDSarbu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.06.2007

View PostCourage, on Apr 18 2007, 16:41, said:

Am dat comanda din noul la Dl Georgescu pt mobila de la ai mei.

Acum are si... site LOL

http://www.mobilarbr.ro/

Modelul este cel de aici

[ http://www.innova.ro/images/Graphic11.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sa vedem cat ma costa si cum iese...

Salut!

Arata super modelul de bucatarie! S-a realizat? cat te-a costat?

#44
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004

View PostCourage, on May 30 2007, 16:37, said:

pt vic76 - au montat-o dar mai sunt niste retusuri.
Poti vedea pe geam cu usurinta cum arata...

Parca 20 mil, dar stiu ca mai trebuie sa faca ceva pt ai mei, deci nu bag mana in foc pt pretul bucatariei ONLY.

of, of...eu sunt in stare de soc inca, am fost la proiectantul mobilei mele si mi-a dat peste bot cu niste preturi!

mobila pentru bucataria mea e jumate cat cea din poza si ma costa 35 mil. :death:

in sufragerie vreo 45 (numai biblioteca si o comoda pentru TV+DVD, mai vreau si o masuta smechera dar nu mi-a spus pretul la ea)

si in camera pitixului alte vreo 40

la banii astia (dupa ce ca nici proiectul nu l-a facut el, adica sa vina cu ceva idei noi, i l-am schitat eu chiar si cu dimensiuni) cred ca ma apuc eu personal sa o fac!

chestia ca uitandu-ma prin magazine ajunseseram noi la un buget de vreo 60 mil.dar o voiam la comanda sa se potriveasca naibii bine pe peretii anormali din apartament...dar totusi dublu!!! :confuzzled:

o lucra nea Georgescu si in Ploiesti?

PS: si i-am zis lu' barbatu-miu sa nu se duca la el cu tuaregul de la servici...sa se duca naibii cu bicicleta...ca si-o fi inchipuit ala ca suntem multimiliardari)

#45
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,909
  • Înscris: 09.12.2004
atentie pe ce butoane apasati :)
Evergreen,

You have been sent this communication from Buburuzza via the "Report this post to a moderator" link.

------------------------------------------------
Topic: Mobila de bucatarie
------------------------------------------------

Link to post: http://forum.softped...30#entry3038627

------------------------------------------------
Report:

Dl. Georgescu a facut o bucatarie cat de cat ok si pentru firma la care lucrez.
Dar sa nu il puneti sa va faca lucruri mai "sofisticate"! Receptia facuta tot de el e de-a dreptul de rasul lumii. Unde mai pui ca risca sa cada ori de cate ori un client are proasta inspiratie sa se sprijine de ea.
Mi-a promis de nu stiu cate ori ca vine sa remedieze, dar a sfarsit prin a nu-mi mai raspunde la telefon! Asta se intampla acum 1 an. Mi s-a facut lehamite sa mai incerc sa dau de el. Ce sa mai zic? Bine ca nu trebuie puse receptii in casele noastre! Era sa uit: asigurati-va ca va face mobila chiar cu finisajele comandate, ca noi am avut surprize la blaturi si dulapuri...

------------------------------------------------Regards,

#46
gabitza_al

gabitza_al

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.07.2007
Eu cred ca e vorba si de cum iti e norocul atunci cand vine vorba de mobilier. Dl. Georgescu a facut o receptie si pentru firma la care lucrez eu. De fapt, este chiar cea prezentata pe site-ul mentionat la inceputul discutiei. Si arata excelent.
Acum imi trebuie mie mobila de bucatarie, living si sufragerie si voi apela tot la Dl. Georgescu (Ovidiu). Sper numai sa aiba timp sa ma poata ajuta. Ma hotarasem sa-mi iau o bucatarie de la Ikea, pentru ca mi se par excdelente in ceea ce priveste functionalitatea. Eram dispusa sa fac si compromis legat de culoare (ikea nu prea iti lasa de ales la acest capitol) si alesesem finisajul fag. Dar surpriza: nu au pe stoc decat alb... Mi-au propus sa-mi dea intai scheletul corpurilor de baza si apoi restul dar, avand in vedere ca termenul de livrare al "fetei" putea fi si... 2 luni, m-am razgandit.
La Mobexpert arata bine, dar daca nu o sa am parte de bucataria super-functionala de la ikea, m-am hotarat sa-mi fac la comanda, cum o vreau si precis mai ieftina...

#47
R.Cata

R.Cata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.11.2006
Buna ziua,
Am si eu o rugaminte: imi poate spune cineva unde gasesc fete de sertare/usi ca in poza alaturata? Cu asa ceva lucreaza cei de la Norvinia, dar ma intereseaza sa cumpar eu post-formatul asta. Sau dc stie cineva de unde iau cei de la Norvinia postformatul sau dc vand ei doar asa, fara sa faci coamanda la ei de mobila.
Multumesc frumos

Attached Files



#48
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004

View PostR.Cata, on Jul 30 2007, 11:32, said:

Buna ziua,
Am si eu o rugaminte: imi poate spune cineva unde gasesc fete de sertare/usi ca in poza alaturata? Cu asa ceva lucreaza cei de la Norvinia, dar ma intereseaza sa cumpar eu post-formatul asta. Sau dc stie cineva de unde iau cei de la Norvinia postformatul sau dc vand ei doar asa, fara sa faci coamanda la ei de mobila.
Multumesc frumos

incearca pe la depozite de PAL.

#49
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
slabute modelele facute de voi la mester pe-aici, ca design, coloristica (se potrivesc ca nuca'n perete :) ), probabil insa ca va sunt foarte ergonomice.

nu se compara cu ce gasesti la 30-40 de milioane la mobexpert; aia chiar au design, culori bestiale etc.; am vazut ca's cica customizabile da n-am stat sa intreb ce-i aia; oricum gata, m-am decis sa schimb si bucataria in planul de renovare al casei :)

oricum ca sfat, ar fi util cand plecati la o renovare sa mergeti dupa un plan; pac pa faci niste poze la mobexpert, si apoi te apuci sa gasesti culorile, de la gresie, faiantza pana la lavabila ca sa se integreze apoi cu mobilierul pe care l vrei ulterior, fie facut fie cumparat;

Edited by christig, 06 September 2007 - 01:52.


#50
io1

io1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 07.09.2006

View PostR.Cata, on Jul 30 2007, 11:32, said:

Buna ziua,
Am si eu o rugaminte: imi poate spune cineva unde gasesc fete de sertare/usi ca in poza alaturata? Cu asa ceva lucreaza cei de la Norvinia, dar ma intereseaza sa cumpar eu post-formatul asta. Sau dc stie cineva de unde iau cei de la Norvinia postformatul sau dc vand ei doar asa, fara sa faci coamanda la ei de mobila.
Multumesc frumos


il produc ei si vind doar la producatorii de mobila. poti comanda in alte parti ,regency ,darel ,modul design

#51
sherban3171

sherban3171

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 08.06.2007
MOBILA... http://www.mondoconv.it/sper sa va placa

Edited by sherban3171, 07 September 2007 - 23:51.


#52
cipaul

cipaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,160
  • Înscris: 15.10.2006
[quote name='christig' date='Sep 6 2007, 02:51' post='3337900']
slabute modelele facute de voi la mester pe-aici, ca design, coloristica (se potrivesc ca nuca'n perete :) ), probabil insa ca va sunt foarte ergonomice.

nu se compara cu ce gasesti la 30-40 de milioane la mobexpert; aia chiar au design, culori bestiale etc.; am vazut ca's cica customizabile da n-am stat sa intreb ce-i aia; oricum gata, m-am decis sa schimb si bucataria in planul de renovare al casei :)

Prima data cere de la Mobexpert o oferta de pret.
O sa te dezumflii imediat cand o sa primesti calculatia si mobila ta de 30-40 de milione costa de fapt 100-300 de milione.

#53
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Bag si eu niste poze cu bucataria.

#54
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

View PostClovis, on Sep 19 2007, 20:31, said:

Bag si eu niste poze cu bucataria.

da,da a ta e mult mai estetica decat ce-am vazut pe aici; se asorteaza culorile cu usa si peretii.

apropo ce usa ai la intrarea in bucatarie, si cu ce ai dat gaura pentru hota?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate