Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Trafic gratis ?

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007
De unde se poate da credite altor site-uri ca sa am vizitatori ? Ma refer la schimb de trafic.

#38
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005

View Postszaszsebespaul, on 11th June 2011, 18:06, said:

De unde se poate da credite altor site-uri ca sa am vizitatori ? Ma refer la schimb de trafic.
Din setarile contului tau. Ai undeva 'Aloca credite' in dreptul fiecarui site inscris si acceptat.

#39
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007
La stare site imi apare" Waiting". Asa trebuie sa apara?

#40
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005
"Waiting" inseamna ca trebuie sa fie aprobat de admin.

#41
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007
cum se sterge contul?

#42
SiteTrafic

SiteTrafic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.08.2013
cei mai buni sunt cei de la Site Trafic -> www.sitetrafic.ro

#43
laptopuriieftinenoi

laptopuriieftinenoi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.01.2016
5 metode prin care poti face flux mare de trafic pe site-ul tau
Acest subiect a fost dezbatut foarte intens in ultimii ani cu precizarea ca informatiile nu erau toate valoroase sau verificate. Eu personal am intalnit foarte multe postari pe acest topic si am decis sa le verific. Daca cineva se asteapta la o reteta cu 5 ingrediente pentru a obtine o prajitura delicioasa, exact asta va primi. In schimb totul depinde de temperatura de coacere si timpul afectat. Nu sunt sigur daca ai nevoie de o cana cu ceai pentru a citi experimentul meu dar mai mult ca sigur ai nevoie sa salvezi aceasta pagina dac esti la inceput cu site-ul tau.
1. Cel mai mare flux de oameni pe site-ul tau il poti obtine atunci cand un motor de cautare afiseaza in rezultatele primei pagini si url-ul tau. Eu personal am reusit sa aduc in prima pagina a Google un site in 4 luni, pe pozitia 10 dar pe prima pagina si in urmatoarele 3 luni am urcat cate o pozitie la fiecare 30 de zile fara sa investesc bani in reclame. Singurele costuri pe care le-am suportat au fost cele de domeniu si hosting. Nu o sa dau site-ul respectiv exemplu in acest articol pentru ca este vorba de un site pentru adulti. Si mai este de mentionat faptul ca am concurat pe un key word cu un numar mare de oponenti. Am construit un site, singur, la care am avut 3 scopuri. Primul sa aiba o viteza de incarcare sub 2,5 secunde, sa aiba un aspect placut, necomplicat (user friendly) si continut valoros. Voi detalia doar partea de continut pentru ca celelalte 2 sunt clare. Tu stii cel mai bine care este scopul site-ului tau deci fa-ti singur textele si fa in asa fel incat titlurile tale sa fie bestiale. Cand cineva gaseste un titlu interesant chiar daca nu ii trebuie informatia respectiva va citi articolul pentru ca instantaneu ceva i-a declansat curiozitatea. Si sigur va face referiri catre alti prieteni cu ce a gasit la tine pe site. Deci ai crestere datorata prezentei pe prima pagina si aceasta se multiplica datorita ingeniozitatii din titlurile tale. Mentionez ca totul s-a intamplat fara sa am vreo campanie de back link si cu prezenta 0 pe Facebook sau intr-un alt mediu de socializare online. Este vorba doar de SEO si nimic altceva. Acum o sa va dau si cateva cifre legate de vizitatori. Key wordul pe care am concurat avea un nr de 2400 de cautari lunare. In luna in care am aparut pe prima pagina am beneficiat de 1300 de vizitatori unici. Acum site-ul a ajuns pe pozitia a 6-a si am 1600 de vizitatori. Este un experiment personal, implica costuri 0 si paradoxal nu este temporar.
2. A doua metoda foarte usoara de a umple site-ul cu oameni curiosi este evident reclama. Din pacate este costisitoare. Iti faci o campanie de publicitate prin Google si Yahoo, de exemplu, avand ca tinta key word-uri relevante pentru site-ul tau. Acestea vor fi postate pe alte site-uri si cei care le intalnesc, dau click pe banner sau pe link si ajung instantaneu la tine pe site. Dar tine minte ca fiecare click costa si de aceea e bine sa pui in balanta foarte bine cat dai si cat s-ar putea intoarce la tine.
3. Acum este posibil sa ai deja un site care nu este optimizat si nici bani de reclama sa nu ai. Asa ca tot ce iti ramane de facut este sa te transformi intr-un mic Dexter si sa incepi sa postezi pe Facebook, Tweeter si Google +, acestea 3 fiind cele mai relevante. In text sa nu cumva sa uiti sa pui un link catre site-ul tau pentru ca altfel postezi degeaba. Linkul ar fi de preferat sa fie sub un anchor text, pentru ca asa e mai atractiv si mai natural de urmat.
4. Aici voi dezbate problema articolelor de valoare. Atat cele pe care le scrii tu cat si cele pe care le scriu alti oameni dar cei care au notorietate deja. Redacteaza zilnic cate un articol interesant, posteaza-l pe un site cu renume, gen hubpages.com sau enzinearticle.com si asa cei care interactioneza cu articolul tau daca sunt interesati sa cunoasca fenomenul exhaustiv ar putea da click pe un link prin care ii trimiti direct la tine pe site sa afle mai multe. E putin dificil sa astepti dar e o metoda de crestere constanta, datorita articolelor postate zilnic si in plus obtii si back link-uri de valoare ce pot atarna suficient de mult pentru spiderii motoarelor de cautare si ti-ar creste pozitia. Deci are un dublu avantaj. Acum ceva mai simplu ar fi sa iti setezi un news alert prin care sa afli instantaneu despre postarea cuiva si aici ma refer la un monstru consacrat dintr-un domeniu anume. Mergi repede la articolul respectiv, citeste-l si posteaza un comment pertinent apoi fa iarasi o trimitere pe site-ul tau pentru mai multe detalii.
5. Daca ti se pare ca lucrurilese misca foarte greu si in totala neconcordanta cu ce ti-ai propus tu, atunci mixeaza cele 4 metode in functie de timpul si bugetul pe care il ai si asa vei avea un flux mare de vizitatori pe site intr-un timp record.
Eu personal consider ca metodele 2 si 4 nu iti garanteaza rezolvarea situatiei pe timp lung. Cand nu vei mai avea bani pentru reclama sau nu vei mai avea timp pentru postari nu vei mai avea nici clienti. Metoda 1 reprezinta o munca asidua in primele 2-3 luni, mai ales cu urmarirea evolutiei in Google Analytics si cu interpretarea corecta a datelor ce impun modificari in paginile tale web. Dar odata ce ai rezolvat toate aceste detalii si adaugi si o campanie de back link solida pentru site atunci problemele sunt rezolvate de la sine si PRIMA PAGINA de la Google, Bing sau Yahoo iti poate aduce zilnic un flux nu doar mare dar si constant de oameni pentru afacerea ta. Eu indraznesc sa numesc aceasta abordare ca Smart Defense si v-o recomand din toata inima. Pe langa tot ce am prezentat mai sus mai sunt si alte posibilitati der eu le consider irelevante datorita efectului mic pe care il au si ma opresc aici urandu-va succes in incercarea voastra de a deveni virali!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate