Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Antena 3

- - - - -
  • Please log in to reply
313 replies to this topic

#19
RaduVox

RaduVox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.03.2005
loool Bachus

o curiozitate am...

de ce mama dracu apar atatea televiziuni de stiri intr-o tara in care nu se intampla mai nimic?

#20
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,184
  • Înscris: 07.08.2003

RaduVox, on Mar 31 2005, 14:04, said:

de ce mama dracu apar atatea televiziuni de stiri intr-o tara in care nu se intampla mai nimic?

<{POST_SNAPBACK}>


Sa stii ca eu urmaresc Realitatea TV si N24 (ultima mai rar, ce-i drept). Chiar sunt interesat de ceea ce se intampla in jurul meu, dar vreau sa aud stiri din mai multe surse, nu doar de alea cu sigla PSD pe ele date de TVR sau spalate cu PUR date de Antenutza , si nici din alea cu sange pe pereti date de PROTV.

Chiar jurnalele de la ora 19.00 le urmaresc in paralel: ProTv, Antenutza, Realitatea si N24.

Mai multe pareri, mai multe sanse de a afla adevarul.

Parerea mea

#21
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003
Inainte de '89 priveam programele canalelor TV sarbesti si nu puteam intelege cum de in topul preferintelor sarbilor (adulti) programele de stiri ocupa primul loc, avand ca termen de comparatie "Telejurnalul" de la noi. Abia dupa ' 89, tinand cont si de faptul ca inaintand in varsta ai alte preocupari si preferinte si dupa ce am vazut adevaratele programe de stiri si la noi am inteles. In adolescenta, cand esti prea ocupat cu distractia, muzica, filmul, sportul, mai rar interes si pentru ce se intampla in jurul tau.

#22
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004
şi eu m-am obşnuit să dau pe ştiri când am căteva clipe libere şi nu am ce face/vedea. Rar am răbdare să mă uit la un film, mai ales întrerupt de n ori de publicitate. Mai degrabă urmăresc un talk-show, sau ştiri... mai ales seara.

ĂŽmi place Realitatea, dar îmi place mai mult N24. DEja nu mă mai stresez că pierd ştirile de la ora 7... sunt ştiri din oră în oră, şi mai ai şi de unde alege. DAcă e să vină Antena3 cu ştiri, să vină, dar să vină cu ceva nou, să ridice standardul ştirilor de pe la noi.

Later edit:

PS Am 23 de ani. Trăiesc în mediu urban (Braşov). Am terminat facultatea la 21 de ani, şi sunt angajat într-o firmă internaţonală mică.

(Asta de dragul profilului :)

Edited by 73437, 01 April 2005 - 12:41.


#23
ady18

ady18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.04.2005
-_- eu nu stiu cate televiziuni de stiri vor fi pana la sf anului 2005 dar in fine oricum e binevenita si asta , dar cred ca pe cablu nu o sa fie in veci

#24
zamfy

zamfy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 07.04.2005
Antena 3 nu s-a lansat la data stabilita, dar va aparea, pana la urma. Curiozitatea mea e daca va fi preluat de firmele de Cablu, sau mai bine zis, dupa cat timp va fi preluat (ca daca are viata lunga, pana la urma tot ajunge in grile).
La Antena 3 cica va avea talk-show in prime-time Gabriela V. Firea. Altceva nu stiu.

Mi-a atras atentia un mesaj anterior in care RaduVox intreba retoric: "de ce mama dracu apar atatea televiziuni de stiri intr-o tara in care nu se intampla mai nimic?"
Hmmm... Daca nici in Romania nu se intampla "nimic", ce sa mai zicem de tari ca Olanda, de exemplu ?!
Sunt atatea scandaluri in tara asta si atatea situatii ce pot fi abordate, motiv pentru care nu ma mir deloc ca mai apare un canal de stiri.
RaduVox, tu ce ai vrea sa se mai intample in Romania ? Nici nu stiu daca am putea suporta mai mult... Uite-te numai pe forumul asta, cate subiecte ! Si toate-s "extrase" din actualitate.
Si ce vorbim noi aici cred ca nu reprezinta nici 10% din totalul subiectelor actuale...
Dar decat sa traiesc intr-o tara in care nu se intampla nimic, o prefer pe asta ! :coolspeak:

#25
Beavix

Beavix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 13.10.2003
Problema nu e ca "de ce apar atatea televiziuni de stiri", ci "de ce apar atatea televiziuni proaste de stiri". Cate avem pana acum? doua? Realitatea si-a mai dat drumul putin, N24 mi se pare slab de-a binelea. Nu aduc nimic in plus fata de jurnalelele celorlalte televiziuni "generaliste". Unde sunt corespundentii activi pe teren in toate colturile tarii care sa transmita in direct de la fata locului? Ni se servesc aceiasi reporteri care ies in direct pe strada in fata cladirii (sau pe cladirea postului) ca sa para ca sunt "in miezul evenimentelor" si spun 3 fraze dupa care se dau imagini inregistrate. Cel mai adesea dau transmisiuni telefonice - scuzati-ma, dar pentru stiri prin telefon mi-e de-ajuns un post de radio, nu unul de televiziune.

La N24 vad situatia jenanta in care dupa miezul noptii se dau inregistrate stirile de pe la 7 sau 8 seara. Auzeam stirile sportive in care se zicea ca "Steaua este increzatoare in sansele ei" asta dupa ce se stia de mult scorul partidei (in care Steaua luase bataie).

Unde sunt filmarile din elicopter in stil american care sa prezinte live si in cel mai scurt timp cu imagini evenimentele? Ce cauta meciuri de fotbal si programe de divertisment pe un post de stiri? Asta e vesnicul ghiveci romanesc cu gust indoielnic.

#26
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 08.01.2004
ce mai stiti de antena3? cand se lanseaza?
se spunea ca pana de alegerile de la primarie, care au trecut; probabil ca nici de paste nu va fi, ca nu a aparut nici  o reclama, nicaieri.

#27
alexnarcosis

alexnarcosis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 23.03.2005
Antena 3 asteapta pe amaratii de la Media PRO sa mai lanseze un post de muzica (PRO music) un post de filme de actiune, un post de filme vechi, un post de stiri, un post de teleshoping, un post de documentare. Dupa ce amaratii aia de la Media pro o sa lanseze toate televiziunile astea..cei de la Intact vor sparge gura targului cu al doilea post tv..al lor..intitulat la deruta..antena 3..(nu 2)
:D
succes !

#28
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004

alexnarcosis, on Apr 18 2005, 22:23, said:

Antena 3 asteapta pe amaratii de la Media PRO sa mai lanseze un post de muzica (PRO music) un post de filme de actiune, un post de filme vechi, un post de stiri, un post de teleshoping, un post de documentare. Dupa ce amaratii aia de la Media pro o sa lanseze toate televiziunile astea..cei de la Intact vor sparge gura targului cu al doilea post tv..al lor..intitulat la deruta..antena 3..(nu 2)
:D
succes !

<{POST_SNAPBACK}>


e prea mult!!!!!  :lol:  :lol:  :lol:  Exact parerea mea!!  :coolspeak:   :lol:  :lol:

#29
ady18

ady18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.04.2005
mai stiti ceva ce se mai vede pe satelit/ pe antena 3???

#30
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Pana acum bare colorate...
In momentul asta, au bagat tot Antena 1... dar fara sonor!

#31
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005
Lansarea "Antenei 3" s-a amanat pana in Iunie.

Sursa: TV Mania

#32
Miranda

Miranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.01.2005

Lucian M, on Apr 25 2005, 19:59, said:

Lansarea "Antenei 3" s-a amanat pana in Iunie.

Sursa: TV Mania

<{POST_SNAPBACK}>

din iunie anul ăsta sau de anul viitor?

#33
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004

Lucian M, on Apr 25 2005, 19:59, said:

Lansarea "Antenei 3" s-a amanat pana in Iunie.

Sursa: TV Mania

<{POST_SNAPBACK}>


:peacefingers:  N-are antena 1 fata de doua televiziuni  :peacefingers:

#34
alexnarcosis

alexnarcosis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 23.03.2005
Cei de la Antena 1 nu au nici macar studio pentru emisiunea Scursura Etapei..improvizeaza in sediul Gazeta Sporturilor. Parca ar fi televiziune de apartament. Cred ca si-au propus modelul OTV.. Pana cand nu vor renunta la stupidele contracte cu Sagitarius si prime time ale lu nea Lazarov..nu o sa iasa din tiparul de televiune mediocra. Sa se uite si ei mai bine la formate occidentale...gen Apropo tv sau Marca inregistrata..la stil de prezentare..la grafica ..la multe alte elemente care contureaza o imagine de emisiune din vest. Nu inteleg de ce nu se copiaza formate de emisiuni de la PRO 7, RTL sau SAT 1 ..sau macar PRO TV. Acum pro tv-ul a lansat moda cu telenovele si seriale productie proprie..si gata..au bagat si ei repede un serial productie proprie..care..evident nu va avea audienta. In schimb s-au grabit sa scoata din grila antenei 1 toate emisiunile de calitate ("romania mea" a domnului Hurezeanu, de exemplu).  Domnu voiculescu in loc sa faca declaratii demne de epoca lui Caragiale..mai bine ar vinde postul unei corporatii din vest si s-ar ocupa de politica la care se pricepe "atat de bine".
In privinta postului Antena 3..am ajuns sa imi doresc sa nu mai apara. Nici antena 2 si nici antena 4. In ritmul asta..cand o sa aiba ei antena 1,2,3,4..media pro va avea un set de televiuni cum are canal+ in franta. plus ca publicul actual al antenei 1 o sa ajunga la varsta de 150 ani atunci.  :puke:

#35
lostu

lostu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 14.05.2003
se inmultesc posturile TV la noi pe zi ce trece...pacat ca din punct de vedere calitativ toate is la fel de proaste :death:

Edited by lostu, 26 April 2005 - 10:53.


#36
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003
Eu cred ca amanarea lansarii are legatura cu faptul ca PSD a pierdut alegerile => lipsa fondurilor.
De asemenea faptul ca Antena 3 va fi introdus in pachetul digital (extra) la Astral ma face sa trag concluzia ca Antena 3 care se vrea un post de stiri nu va fi altceva decat o afacere a lui Voiculescu cu Astralul.
Locul unui post de stiri este in pachetul de baza.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate