Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7650 replies to this topic

#37
todoran13

todoran13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 19.10.2008
Ceva oferte la retentie?
M-a batut gandul sa trec la RDS dar nu am mai facut-oi si daca tot voi ramane la UPC, de ce sa nu beneficiez de ceva reduceri? Am 3Play Medium cu 83,30 lei/luna cu tva inclus (TVA 19%). Ce as putea obtine daca tot ofera UPC acum perioade mari de gratuitate? Ultima data cand am cerut nu am fost de acord cu ce mi-au oferit.

#38
dc2shit

dc2shit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 01.12.2007
Cel mai ok e sa sunati la RC, eventual sa vorbiti cu un agent de vanzari. Aici pe forum cu siguranta nu o sa primiti raspunsuri la intrebarile puse. O zi buna in continuare.

Edited by dc2shit, 30 June 2010 - 19:41.


#39
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
UPC aplica majorarea de TVA 24% sau suporta diferenta de 5% din buzunarul lor ? Pe upc.ro e liniste, sunt afisate preturile +TVA. Asta inseamna ca la UPC s-au scumpit abonamentele. Internet mediu 32 lei*24% TVA = 39,68 lei.
RDS nu a modificat nici un pret la internet. FL1 50Mbps = 28 lei cu TVA inclus; FL2 100Mbps = 39 lei TVA inclus.

#40
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005

View Postageofdark, on 1st July 2010, 16:07, said:

RDS nu a modificat nici un pret la internet. FL1 50Mbps = 28 lei cu TVA inclus; FL2 100Mbps = 39 lei TVA inclus.
Fals!
FL1 50 Mbps = 29 de lei / FL2 100 Mbps = 39 de LEI (preturi cu TVA cu tot)

http://www.rcs-rds.r...berlink/pachete

Nu e mult, dar e bine sa fim rigurosi. :)

#41
AdiUat

AdiUat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 12.04.2010

View Posttodoran13, on 30th June 2010, 18:55, said:

Ceva oferte la retentie?
M-a batut gandul sa trec la RDS dar nu am mai facut-oi si daca tot voi ramane la UPC, de ce sa nu beneficiez de ceva reduceri? Am 3Play Medium cu 83,30 lei/luna cu tva inclus (TVA 19%). Ce as putea obtine daca tot ofera UPC acum perioade mari de gratuitate? Ultima data cand am cerut nu am fost de acord cu ce mi-au oferit.

Faci trecerea la 3 play digital si daca prelungesti cu 1 an vei avea netul gratis 6 luni, iar pt contract semnat pe 2 ani vei avea gratis 1 an internetul.

#42
todoran13

todoran13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 19.10.2008
3Play Digital am acum... Daca prelungesc 2 ani primesc netul gratuit 1 an?
O sa le trimit un mail.

#43
todoran13

todoran13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 19.10.2008
Mi s-a oferit reducere 10% pentru 1 an sau 20% pentru 2 ani. Voi ce ziceti de asta?

#44
_darthmaul

_darthmaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 03.02.2008
O data cu intrarea in vigoare a Legii nr.161/2010, ofertele de retentie nu mai exista. Daca operatorul decide sa-ti ofere o reducere asta e foarte bine, dar tot iti ramane posibilitatea de a rezilia oricand, indiferent pe cati ani ai semnat.
Acest topic ar trebui inchis pentru ca ramane fara obiect.

#45
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009
cei care sunteti la sfarsitul perioadei contractuale,ati obtinut vreo reducere de la U.P.C.?
ma apropii si vreau sa stiu daca fac ceva oferte.
singura nemultumire pe care o am legata de ei,este pretul.
am posibilitatea sa trec si la R.D.S. pentru ca ii am cu cablul la usa si ar fi o alternativa dar daca U.P.C.ar da ceva reducere la pachetul pe care il am, as fi multumit.

#46
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 18.02.2004

View Postdan965, on 8th August 2010, 18:49, said:

cei care sunteti la sfarsitul perioadei contractuale,ati obtinut vreo reducere de la U.P.C.?
ma apropii si vreau sa stiu daca fac ceva oferte.
singura nemultumire pe care o am legata de ei,este pretul.
am posibilitatea sa trec si la R.D.S. pentru ca ii am cu cablul la usa si ar fi o alternativa dar daca U.P.C.ar da ceva reducere la pachetul pe care il am, as fi multumit.

Am pachetul Digital ExtraLarge cu DVR HD si UPC mi-a oferit o reducere de 10% daca semnez cu ei pe un an.... halal oferta :(

#47
Burke

Burke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 27.05.2010
Acusi imi expira contractul de cablu full + hd + dvr (doar cablu am de la upc). Sa ma astept la vreo oferta ceva din partea lor cand le spun ca reziliez?

#48
mariuscirstea

mariuscirstea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 10.11.2009

View Postdan965, on 8th August 2010, 18:49, said:

cei care sunteti la sfarsitul perioadei contractuale,ati obtinut vreo reducere de la U.P.C.?
ma apropii si vreau sa stiu daca fac ceva oferte.
singura nemultumire pe care o am legata de ei,este pretul.
am posibilitatea sa trec si la R.D.S. pentru ca ii am cu cablul la usa si ar fi o alternativa dar daca U.P.C.ar da ceva reducere la pachetul pe care il am, as fi multumit.

am obtinut eu o reducere, de la 60 ron plus tva tot pachetul la 35 plus tva in luna iunie cand mi am prelungit abonamentul la cablu digital.
in iulie cat crezi ca imi vine factura? 90 lei am ramas masca. bun zic a fost schimbarea de abonament au schimbat ei ceva pe acolo am acceptat.
dar la 1 august imi vine factura tot pe pretul vechi de 60 lei plus tva.
m am enervat si ii sun,
- domnisorara nu am stabilit ca imi oferiti o oferta de retentie la 35 lei?
- domnule nu stiu cu cine ati vorbit dar cu mine in nici un caz, asta aveti pe factura asta platiti
- atunci am voie sa reziliez ca nu va respectati intelegerea?
- nu aveti voie ca ati semnat pe 2 ani in luna iunie
-cum domnisoara am semnat, pot semna verbal?
- domnule daca reziliati suportati rigorile legii!!!!!
- ma arestati?
-daca asa scrie in contract se poate ajunge si la asta.
ma pufnit rasul si am inchis telefonul
no comment

#49
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008

View Postmariuscirstea, on 19th August 2010, 21:32, said:

am obtinut eu o reducere, de la 60 ron plus tva tot pachetul la 35 plus tva in luna iunie cand mi am prelungit abonamentul la cablu digital.
in iulie cat crezi ca imi vine factura? 90 lei am ramas masca. bun zic a fost schimbarea de abonament au schimbat ei ceva pe acolo am acceptat.
dar la 1 august imi vine factura tot pe pretul vechi de 60 lei plus tva.
m am enervat si ii sun,
- domnisorara nu am stabilit ca imi oferiti o oferta de retentie la 35 lei?
- domnule nu stiu cu cine ati vorbit dar cu mine in nici un caz, asta aveti pe factura asta platiti
- atunci am voie sa reziliez ca nu va respectati intelegerea?
- nu aveti voie ca ati semnat pe 2 ani in luna iunie
-cum domnisoara am semnat, pot semna verbal?
- domnule daca reziliati suportati rigorile legii!!!!!
- ma arestati?
-daca asa scrie in contract se poate ajunge si la asta.
ma pufnit rasul si am inchis telefonul
no comment
:roflmaofast:
Pe modificarile aduse de legea 161/2010 poti rezilia oricand fara penalizari.

#50
Burke

Burke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 27.05.2010

View Postmariuscirstea, on 19th August 2010, 21:32, said:

ma pufnit rasul si am inchis telefonul


Rasu' plansu'... m-am hotarat sa reziliez cu upc chiar daca primesc vreo oferta ceva.

#51
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

View Posttodoran13, on 22nd July 2010, 18:51, said:

Mi s-a oferit reducere 10% pentru 1 an sau 20% pentru 2 ani. Voi ce ziceti de asta?


View Postrogerlecoco, on 8th August 2010, 18:56, said:

Am pachetul Digital ExtraLarge cu DVR HD si UPC mi-a oferit o reducere de 10% daca semnez cu ei pe un an.... halal oferta :(

ati semnat ceva? reducerile sunt pe cateva luni sau pe toata perioada prelungirii contractului?
20% nu ar fi rau. :rolleyes:

#52
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Cu putina imaginatie din partea lor ofertele de retentie pot exista inca. Poti avea un client permanent prin niste "banale" reduceri. Daca ii oferi x% reducere din costul abonamentului, omul ramane si fara a mai fi legat de clauze contractuale. Da, are libertatea de a rezilia oricand, dar e o diferenta sa rezilieze acum sau peste (de exemplu) 14 luni. Isi ofera singuri o gura de oxigen macar in speranta ca la lansarea EuroDOCSIS 3 vor mai avea cui sa imparta magicele modemuri si astfel sa convinga omul ca nu mai are rost sa schimbe furnizorul de servicii.

Edited by Getodacul, 27 August 2010 - 11:54.


#53
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.03.2008
Am sunat la RC in 30.08 si am cerut downgrade-ul pentru internet mediu la abonamentul start, cel gratuit. Am vorbit cu o doamna/domnisoara care mi-a atras atentia asupra vitezei extrem de mici pe care o ofera abonamentul start. Am raspuns ca, stiu despre viteza dar pentru moment doresc acel abonament pentru ca este gratis, deci ca si cum nu mai sunt clientul lor pe internet.
Apoi, tipa mi-a spus ca a facut modificarile si ca din acea zi (30.08) voi fi trecut la abonamentul gratuit. Azi am verifica pe modem daca au modificat viteza si constat ca in speedtest tot ~12Mbps am. Deci nu au modificat nimic.
Trebuie sa ma duc la un magazin si sa depun cerere scrisa sau ma mai tin 30 de zile pana sa ma treaza la abonamentul solicitat ?

Am mai cerut un downgrade acum ~7 luni, de la abonamentul large, la cel mediu si mi-a fost operata modificarea in aceasi zi.

#54
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005

View Postmuc_cel_mic, on 19th August 2010, 22:20, said:

:roflmaofast:
Pe modificarile aduse de legea 161/2010 poti rezilia oricand fara penalizari.


am ras cam 10 minute la faza asta :))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate