Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7694 replies to this topic

#3007
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,177
  • Înscris: 27.06.2007

View Postmihai_ysp, on 12 octombrie 2017 - 08:58, said:

Buna ziua,
Am primit astazi pentru - Maxim HD + pachetul maxpak + hbo go, 4 carduri CI , internet 300 + router WI-FI, telefonie prelungire pe 1 an la 71Ron.
la fel am si eu oferta si cu doar 2 carduri la 66.84 lei/luna

#3008
G0053

G0053

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 02.04.2008

View PostG0053, on 12 octombrie 2017 - 20:17, said:

Pe unul dintre abonamente am : Net 500 + Maxim HD + MaxPack + HBO GO + Sport + 3 CI+ + Alo UPC = 80 Ron

Acum am facut cerere pe al doilea abonament unde momentan am : TV Familia +Sport + 2 MediaBox uri + 1Ci+ + Telefonie fixa nelimitata : 65

As vrea la al doilea sa obtin Net 300 + Maxim HD + Sport + 2 MediaBox uri + 1Ci+ + Alo UPC la 65 pe 1 an

Pareri ?

Obtinut : Net 300 + Maxim HD + MaxPack + HboGo + Sport + 2 MediaBox uri + 1Ci+ + Alo UPC la 68.8 pe 1 an

#3009
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,217
  • Înscris: 22.02.2017

View Postronuquet, on 26 septembrie 2017 - 15:18, said:

Pai depinde ce vrei tu, depinde ce asteptari ai tu... de exemplu tu daca esti un om impatimit de golf sa spunem, si te trezesti ca baga astia Golf Channel HD, dar tu nu poti sa il vezi ca e intr-un alt pachet, tu vei fii la mana lor, deci ei iti vor modifica pretul ca sa iti dea Golf Channel.

Gura proasta ce am.. Golf Channel HD a intrat in teste... Posted Image))

Edited by ronuquet, 15 October 2017 - 16:53.


#3010
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Va „intra” și în grilă...Posted Image

Edited by megafanro, 16 October 2017 - 18:43.


#3011
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
Am renegociat astazi din nou abonamentul cu UPC (desi mai aveam 12 luni perioada contractuala ramasa).

Noua oferta agreata: Play Maxim + Card CI + MaxPack + Passion + Sport = 45 Lei

Foarte de treaba tipele de la Retentie Posted Image

#3012
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,196
  • Înscris: 07.01.2007
Fara net nu e cine stie ce oferta, spre deosebire de tine eu nu am Passion, dar am in schimb 2CI + Net 300Mbps, HBO go si telefonie nelimitata in UPC pe fix(pe care nu o folosesc oricum) totul la 53 de lei.

Edited by Danosul, 19 October 2017 - 19:58.


#3013
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
Danosul: inainte de retentia de astazi plateam 50 Lei pe aceeasi configuratie fara pachetul Sport. Am iesit in castig cu 5 lei / luna + inca un pachet redus 100%.

Probabil ca obtineam si Panoia gratuit dar nu ma intereseaza sub nicio forma.

M-au intrebat daca nu vreau si un pachet Connect de 300 sau 500 cu telefonie fixa inclusa dar am refuzat.

Pe partea de net, nu dau 1000 Mbps download / 500 Mbps upload prin FTTH de la RDS pe 500 Mbps download / 25 Mbps upload prin coaxialul de la UPC.

Am citit aria "Cum va merge netul UPC" si stiu ce probleme implica coaxialul. Nu mai vorbim de uploadul de 25. Nu, multumesc. Raman bigam Posted Image

Edited by macsfx, 19 October 2017 - 20:20.


#3014
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
In general, cea mai bună oferta e tv de la upc si net de la gigi. Depinde cat de mult folosești netul, uneori poti obtine oferte bune de la un singur furnizor.

#3015
myhayinferno

myhayinferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.08.2008
Dacă încă sunt în perioada contractuală, care expiră în martie 2018, și vreau să renegociez abonamentul ( aș vrea să obțin și Maxpack ) se poate ?
Ieri la call center am dat de o duduie care mi-a spus că până în martie se poate adăuga maxpack doar contra cost 25 lei.

#3016
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Au mai fost utilizator care au obtinut o fidelizare înainte (cu câteva luni) de expirarea contractului, dar cred ca a fost cu o mica crestere (nu cu tot pretul).

#3017
atty

atty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.05.2005
Eu am Net500, PlayMaxim, Telefonie (nu o utilizez) si Passion, pentru care platesc 104,36 lei. Nu mai sunt contractual de vreo 2 luni, am sunat la ei si le-am spus sa-mi faca o oferta. Am cerut in plus MAXPACK si sa mai scada din pret. Raspunsul a fost NU putem sa va dam.

#3018
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,196
  • Înscris: 07.01.2007
Ia baga o cerere de reziliere sa vezi cum pot.

#3019
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009

View Postatty, on 23 octombrie 2017 - 10:32, said:

Eu am Net500, PlayMaxim, Telefonie (nu o utilizez) si Passion, pentru care platesc 104,36 lei. Nu mai sunt contractual de vreo 2 luni, am sunat la ei si le-am spus sa-mi faca o oferta. Am cerut in plus MAXPACK si sa mai scada din pret. Raspunsul a fost NU putem sa va dam.
Imposibil așa ceva.

#3020
atty

atty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.05.2005
Mi-a trecut cerea la rezilieri, m-a sunat alta doamna, cu aia s-a putut! Finaly, mai suport 1 an, sper sa apara ceva net FTTH pana atunci in zona, si chiar o sa dispar...

#3021
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,196
  • Înscris: 07.01.2007
Și nu ne spui ce ai obținut și la ce preț ?

#3022
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013

View Postatty, on 23 octombrie 2017 - 10:32, said:

Eu am Net500, PlayMaxim, Telefonie (nu o utilizez) si Passion, pentru care platesc 104,36 lei. Nu mai sunt contractual de vreo 2 luni, am sunat la ei si le-am spus sa-mi faca o oferta. Am cerut in plus MAXPACK si sa mai scada din pret. Raspunsul a fost NU putem sa va dam.
Abordare total GREȘITĂ. Nu suni. Nu ceri. Ești ferm convins să pleci și o ții p-asta. Scrii o cerere de reziliere, o scanezi, scanezi și cartea de identitate, le trimiți la [email protected] sau pe site și aștepți să te contacteze ei.

#3023
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
imi vars si eu oful p-aci, desi stiu ca nu are legatura, da' poate vine careva cu o idee...

le sunt client astora de mult, am si pachet la pret bun, bla, bla, bla. sunt destul de multumit
de ei overall, asa ca ii vreau si in alta locatie, undeva la tara, iar cea mai apropiata localitate
acoperita de ei este la 4-5 km distanta. bun, deci o sansa ar fi, localitatea nu este in creierii
muntilor sau in fundul pesterii, etc.

stiind ca n-am sanse daca nu e localitatea acoperita, cer servicii business, preturile nefiind
deloc prohibitive conform site-ului. stiam deja ca fibra optica este nefezabila dpdv al costurilor
(vreo 400EUR/lunar si asta doar pentru internet!!), asa ca le cer o solutie pe radio, ca doar
exista varianta asta la ei. si vine iar un pret bomba, tot in EUR, pentru o banda de 5-10Mbps.
garantata, ce-i drept, dar totusi...mai da-o-n plm...

variante in zona respectiva: Telekom cu ADSL, cel mai probabil la vreo 6Mbps si AKTA, cu
dracu' stie ce viteza, probabil 50-100Mbps. nu-i halesc de nici o culoare pe "astia" doi, dar
se pare ca nu am de ales. aa, poate si un 4G de la Orange ar mai fi de luat in calcul.

ok, acestea fiind zise, iar eu fiind cam incapatanat din fire, pana sa ajung la altii cu internetul,
as avea vreo varianta sa-i fac p-astia sa "intre" si in localitatea aia? pana mea, o fibra multimod,
toate serviciile pe ea, 5 km...nu cred ca-i costa suta de mii de euro, nici pe stalpi, nici ingropat.

macar ca imi umplu portbagajul de pliante si ma duc sa le distribui eu si sa umblu cu lista de
semnaturi dup-aia...

#3024
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013
Nu e problema de costuri, cât cea de aprobări, hârțoage etc. Asta durează cel mai mult. Eu zic să alegi akta. Dacă au fibră optică, serviciile sunt decente. Nu te complica!

Dacă sunt la 5 km, va veni ziua când vor fi pe stâlpul de vis-a-vis. UPC se extinde masiv in mediul rural.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 1 anonymous users

STARTREK1

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate