Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7680 replies to this topic

#7381
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,267
  • Înscris: 01.12.2001

 dorin_2k, on 03 februarie 2023 - 07:15, said:

Deja e reziliat. Doar un nou contract mai poți face acum.
Asta știam și eu.
La mine trebuia in 5 zile sa duc echipamentele. Și e un singur magazin in județ ce le primește. La restul nu le-au primit.

Nici pt un contract nou nu le poți păstra. Că vine echipa cu alte echipamente. Și nici lor nu le poți preda. O nebunie.
Ai grija să îți scrie un PV când le predai.

O situație asemănătoare am pățit și eu.
Însă eu chiar am vrut să îl reziliez.
Plăteam 10 lei pt TV start și net 500. ;) Și am primit SMS că va creste cu 1€.


Însă la tine sigur ți-au spus la tel că se renunță la mărire dar ai vrut tu sa plusezi. Să scazi și mai mult.
In noiembrie decembrie nu au dat nimic ieftineala cei de la Vodafone la retenție.
Ba mă mult. Mi-au oferit la retenție, aceleași servicii la preț dublu 16 euro. Și să prelungesc pe 2 ani.
Am rămas pe contractul vechi pe 7 euro
(că aveam 2 abonamente).

Acum cu ce preț îți 9fera noul contract? Sau nu mai faci altul nou?

#7382
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010
dar nu te ajuta ce au pe site?
https://www.vodafone...e/home-deal-500

bine, pe site oferta apare valabila pana la 31 ianuarie 2023 :))

#7383
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,267
  • Înscris: 01.12.2001
Au agenți de teren cu oferta mai bună decât pe site

Însă asta cu 6,7 euro/luna tot contractul e ok pt TV, Sport și net 1GB

#7384
leonardo2

leonardo2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.03.2020
Asa este, aveti dreptate. Am semnat azi un nou contract ( sunt sadicPosted Image , nu?) .
Nu aveam chef de dat alte gauri pentru DIGI si eu nu am avut probleme cu calitatea Vodafone in cei 10 ani. Pentru uzul familiei mele a fost suficient ( Connect box-ul l-am avut in modul bridge, iar ca router am un mesh de 3 TP-LINK)
Nu vor refolosi nimic din ce am acum. Trebuie sa le predau. Luni vine echipa de instalare cu noile echipamente. Am insistat sa-mi dea mie echipamentele ca le inlocuiesc eu, oricum am firele trase . Nu au vrut .
Am luat asa: TV start, extraoptiunea SPORT , net 500Gbps, 5 CI+, Connect BOX. Deoarece aveam telefonie mobila de la Vodafone, operatorul a spus ca-mi face ceva reduceri. Pret de lista 15,90 euro pe 24 luni.
12 luni am discount de 7,93 euro. Deci ar veni pretul de 8 euro pachetul ales. Am semnat numai  pentru ca am avut promisiunea ca pot face retenie peste 3 luni si atunci pot obtine TV complet ( contine si SPORT)  si sa renunt la extraoptiunea SPORT  (  2 Euro in minus).

#7385
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
Pai si ce echipamente iti aduc noi fata de ce aveai pana acum?

#7386
leonardo2

leonardo2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.03.2020
Predau 4 CI+, 1 router,  1 wi fi booster.
Voi primi 5 CI+, 1 router.
Alte echipamente,  cu alte serii.

#7387
RFL

RFL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 10.12.2018
Servicii si echipamente:TV Complet - Ofera acces la o selectie de  canale  generaliste,  de  documentare,  filme,  sport,  pentru copii, etc cu un numar minim de100  de  programe  TV  digitale  din  care  un  numar  minim  de  25  programe  in  format  HD,  conform  grilei  de  canale  disponibile  pewww.vodafone.ro si in magazinele VodafoneEchipamente: Mediabox Horizon 1 buc, Card Digital 1 bucPreþTotal servicii (abonament + extraopþiuni, fara reduceri temporare): 3,60 EUR/lunã. E reducere 60% la tv complet, Sport redus 100%, 2 echipamente reduse 100%. Perioada contractuala 12 luni. Plateam 42-43 lei pe tv complet, extrasport, Max Pack, 4K, adult si 2 echipamente. Am renuntat la extraoptiuni. Am la Digi Max Pack si 4K.

Edited by RFL, 04 February 2023 - 11:46.


#7388
Leonard_pl

Leonard_pl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 28.06.2008
Salutare,

Care ar fi un pret ok la retentie numai pentru TV Complet.
Vreau sa renunt la net fix de la ei si la wifi booster.

Multumesc,

#7389
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
Anul trecut am obtinut pentru o cunostinta tv complet +maxpack si un card CI la 12 lei (cu 12 luni reducere 100%).....din pacate e mult de atunci.
Anul acesta am incercat o noua negociere (pentru ca au majorat pretul, am solicitat anularea majorarii, m-au asigurat ca au anulat reducerea, insa majorarea tot aparea pe factura) si nu am reusit decat sa pastrez pretul de 12 lei. Mi-au spus ca pot sa scoata maxpack, dar pretul ramane la fel...asa ca am ramas cu aboanmentul vechi (la 12 lei cu maxpack inclus).

#7390
sorin1985

sorin1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 10.01.2012
Oferta online pt. Tv+internet fix la 6,7 euro pe lună, valabilă pt abonamentele noi. Eu am doar TV ieșit din perioada contractuală și am solicitat reofertare cu adăugare de internet fix. Toate ofertele primite prin relații clienți au depășit 7 euro, inclusiv la magazinul fizic. Există vreo variantă mai simplă să pot beneficia de oferta online? Mă gândeam la reziliere și reactivare, dar pare cam aiurea.

Edited by sorin1985, 23 February 2023 - 15:30.


#7391
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
reziliere si poate va suna cineva cu o oferta mai buna decat pe site.
...Nu stiu daca Vodafone factureaza taxa de instalare servicii in cazul in care inca nu au trecut un numar de luni de cand ati avut servicii de la ei

Edited by sas_ro, 23 February 2023 - 18:26.


#7392
sorin1985

sorin1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 10.01.2012
Acceptam oferta de pe site. Asta le-am spus și lor. Ei au oferit 2-3 euro în plus față de ce era pe site și au spus că ce e pe site e doar pt clienții noi.
Dacă facturează reinstalarea schimb cu orange/digi și asta e...

Edited by sorin1985, 23 February 2023 - 19:12.


#7393
leonardo2

leonardo2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.03.2020
Am reinstalat eu de curând și am avut reducere 100% la instalare ( cred ca este pe factura 25 euro). Mi-au spus ca voi plăti instalarea dacă renunț la Vodafone în următoarele 30 zile. Contract pe 2 ani.

#7394
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
In cazul asta - reziliere si contract nou ...da, e aiurea, dar macar exista "sansa" sa va sune careva si sa va ofere un alt pret (mai bun poate) ca sa renuntati la reziliere.
Rezilierea oricum se finalizeaza peste o luna din cate stiu...adica nu ramaneti fara servicii intre timp.

#7395
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,267
  • Înscris: 01.12.2001
In 2023 nicio oferta de retenție uau.
Au păstrat la sertar alea de 3,75 euro?

#7396
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,652
  • Înscris: 21.08.2008
Nu stiu ce mai e pentru noii abonati sau la retentie dar pot sa confirm ca inca platesc cei 3,75 de euro lunar (fara Panonia si 4K si cu 3 CI+).
Am avut noroc la negocieri, o data mi s-a oferit ceva de am ramas masca, nu-mi venea sa cred, a doua oara am rezolvat cu marirea, alta data tot asa, pe ton cuminte am expus situatia si vreo 2-3 exemple si am rezolvat.
Sunt multumit de ce ofera, au imbunatatit viteza si pe partea de mobile, sa o tina tot asa (dpmdv).

#7397
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
Mie ultimele 2-3 luni mi-a venit factura , in loc de 18 lei , 30 lei . Am sunat la ei , m-a contactat de la retenție și mi-au spus ca n-au cum sa-mi mai ofere acel preț , ca ori 30 , ori reziliere :)))

Se pare ca au devenit mult mai inflexibili fata de fostul UPC . Plus ca eu am 6 carduri , unul oferit ca si excepție , dar , când s-a schimbat in vdf , sistemul lor n-a suportat sa adauge al 6 lea card și eu pe factura plătesc de doua ori serviciul de televiziune .

Bineînțeles ca am depus cerere de reziliere și o sa trec la digi , chiar dacă prețul este mai mare la digi , fata de acești 30 lei , voi face schimbarea doar pt ca nu accept japca asta de la vdf . Plus ca netul scârțâie de mullteee luni , chiar dacă echipa tehnica spune ca e totul in parametrii . A ajuns orange sa fie mai ieftin decât vdf . Am la orange net de 1000 , grila maxima , fără pachete suplimentare , 2 receivere și 2 abonamente cu nelimitat orice ai dau 55 lei :)))

#7398
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,267
  • Înscris: 01.12.2001
Ramai cu 5 carduri și un singur abonament. Îți trebuie chiar 6 carduri simultan? Poți plimba un card de colo colo in mai multe televizoare.
Facă card oricum se vad vreo 100 canale

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

xMatei15

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate