Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7700 replies to this topic

#3727
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001
Optiunea sport e 10 lei.
Azi am primit noul contract.
Oricum o am redusa 100%

#3728
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007
inca un email de la UPC Posted Image

Quote

UPC Contact Romania <[email protected]>
Către [email protected]
Astăzi la 16:51
Stimate domnule XXXXXXX
Ca raspuns la solicitarea dumneavoastra, inregistrata cu numarul 1035XXXX, dorim sa va informam ca sesizare a fost inaintata catre departamentul abilitat si veti fi contactat de catre un operator pentru a discuta pe acesta tema.
In speranta ca raspunsul nostru a clarificat aspectele mentionate in solicitarea dumneavoastra, va stam in continuare la dispozitie,  prin intermediul Serviciului de Relatii Clienti, apelabil din reteaua UPC la numarul 031.1000.872(= 031.1000.UPC) zilnic in intervalul 07:00-23:00, prin intermediul magazinelor UPC sau la adresa de e-mail [email protected] .
Cu stima,
Echipa UPC
T 0311000872

UPC Romania
Constantin Brancusi nr 147,
Cluj-Napoca,Cluj
www.upc.ro
Attached File  zzx.png   38.06K   58 downloads

Edited by STARTREK1, 18 October 2018 - 22:23.


#3729
dragosh07

dragosh07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 17.03.2008

View Postdorin_2k, on 18 octombrie 2018 - 20:37, said:

Azi am primit noul contract.

Salut. Imi poti spune cum ai "capatat" contractul?
Pe email sau l-ai ridicat de la un punct UPC?

#3730
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Salutare tuturor!
In urma anuntului de scumpire cu 3,50 lei, am facut o sesizare din MyUPC si am fost sunat in aceeasi zi. Renegociez pentru ai mei un pachet. Variantele, in functie de nevoile... beneficiarilor:
A. Net 300 + TV Max + MAXPACK&GO + Tel Fix UPC + CI + CI = 42,00 de lei
sau
B. Net 150 + TV Max + MAXPACK&GO + Tel Fix UPC + CI + CI = 39,50 lei
Daca vor Telefon Fix National & UE, la aceste sume se adauga 5 lei, nenegociabil Posted Image .
Contract cu perioada minima de 12 luni si cu efecte, ca pret, pe 24 de luni. Sau pana la prima scumpire. Sau pana apare Vodafone Posted Image . Etc.
Vechimea in retea e de peste 20 de ani (asta conteaza mai putin), dar contractul se afla la a treia sau la a patra retentie (asta conteaza mai mult decat vechimea in retea, ca asa-i in tenis Posted Image la UPC)
Cred ca voi alege a doua varianta si voi adauga Fix National & UE, oamenii folosind telefonul fix la modul rezonabil.

Am scris astea de mai sus ca orientare pentru alti forumisti, pentru mai noii pasionati de retentie Posted Image samd.

La schimb cu informatiile de mai sus, am nevoie si eu de o lamurire: am vazut draftul noilor contracte. NU mai contine pretul final, ci doar enumerarea serviciilor, preturile pentru fiecare in parte si reducerile contractuale, in procente.Si termenul, ca si toate celelalte. Vasazica, suma finala se deduce prin calcul, nu este scrisa explicit.
Mai are cineva un asemenea contract, fara suma finala pe el? A mai semnat cineva un contract din astea noi? Eu nici macar nu am vazut asa ceva pana acum, la UPC.
Multumesc.

#3731
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001

View Postdragosh07, on 19 octombrie 2018 - 11:10, said:


Salut. Imi poti spune cum ai "capatat" contractul?
Pe email sau l-ai ridicat de la un punct UPC?
Prin email. Habar nu am unde este in judet sediu UPC.

#3732
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
@sceleron așa e și la mine... A trebuit să deduc eu din contract suma finala. Însă pe timpul discuției telefonice am pus-o pe operatoare să repete / confirme beneficiile și prețul final, după acceptul meu.

Edited by musicallro, 19 October 2018 - 11:53.


#3733
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001
La inceput am avut 39,50 in 2016 pt
TV familia HD
net 200
voce UPC
1 DVR HD
1 CI+

apoi 93,22 in 2017 pt
TV familia HD
MAXPACK, HBOGO
net 200
voce UPC
1 DVR HD
1 CI+


apoi 74,35 in 2017 pt
TV Play Maxim
MAXPACK, HBOGO
net 300
voce UPC
1 DVR HD
1 CI+


apoi 77,87 in 2018 luna mai pt
TV Play Maxim
MAXPACK, HBOGO
passion
sport
net 500
voce UPC
1 DVR HD
1 CI+

si de ieri 63,25 lei
TV Play Maxim
MAXPACK, HBOGO
passion
sport
net 500
voce UPC
1 DVR HD
1 CI+
Attached File  upc1.png   54.6K   50 downloads
Attached File  upc2.png   48.31K   51 downloads

#3734
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Multumesc, @musicallro! Si eu am i-am pus sa repete etc. Mai mult, m-au asigurat ca ei sunt oameni seriosi, ca "aceasta convorbire e inregistrata, ce naiba" Posted Image si alte argumente din astea. Ma rog, mie nu-mi spusesera pana atunci ca e inregistrata. Si oricum, in caz de... ceva Posted Image , de unde sa iau inregistrarea? De la ei? Am ras de m-am prapadit la acest "argument"... OK, nu sunt singur pe lume, deci Posted Image. Asta nu inseamna, insa, ca mi se pare mai in regula. Om vedea, de-a lungul timpului, care e spilul acestei forme de contract. Caci trebuie sa fie unul...

#3735
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001
Ieri dupa ce am primit contractul pe mail, tot am sunat sa imi confirme si altul pretul.
Asa a fost 63,25.

#3736
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Da, eu ma refeream strict la partea cu scripta manent, @dorin_2k, multumesc. Oi fi eu mai suspicios din fire... Mai stiu si ca din mai-iunie apar si aia de la Vodafone in mod oficial; alta cultura organizationala, alte combinatii de pachete, vezi Orange si, mai ales, Telekom. D-astea...
Eh, om trai si om vedea... La o adica, mai exista si concurenta, inca, in Romania. Din fericire.

#3737
dragosh07

dragosh07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 17.03.2008
Intrebare pentru colegii care au negociat/negociaza acum o noua ofera. A obtinut cineva kit-ul wifi booster gratuit?
Ma gandesc ca UPC ar putea oferi acest echipament in custodie asa cum se ofera cardul CI+/mediabox la retentie.

#3738
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Asta e o idee! Poate le cer eu luni, inainte de a le raspunde definitiv la oferte. Sa vedem cum reactioneaza. Dar nu promit ferm Posted Image ...

--

LE: M-am uitat acum pe saitul UPC. La cat pretind ei pentru facilitatea asta, slabe sperante de luat asa ceva moca. E si prea nou in portofoliu, samd. Parerea mea.
Asta nu inseamna ca nu trebuie incercat :D .

Edited by Sceleron, 19 October 2018 - 13:57.


#3739
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006

View Postdragosh07, on 19 octombrie 2018 - 12:52, said:

Intrebare pentru colegii care au negociat/negociaza acum o noua ofera. A obtinut cineva kit-ul wifi booster gratuit?
Ma gandesc ca UPC ar putea oferi acest echipament in custodie asa cum se ofera cardul CI+/mediabox la retentie.
Eu am primit kit-ul gratuit vinerea trecuta, dupa ce am trimis cerere de reziliere pentru majorarea de 3.5 lei.
M-au sunat si mi-au zis ca a fost o eroare ca am primit mail cu majorarea si m-a intrebat daca sunt multumit de servicii si daca am nevoie de ceva - passion si panonia nu am vrut si am intrebat de kit si a zis ca mi-l poate oferi gratuit.
Nu am prelungit contractul si am ramas cu pretul de dinainte de majorare adica 68.75 lei pentru
TV Play Maxim
MAXPACK, HBOGO
sport
net 500
voce UPC
1 DVR HD
1 mediabox HD
1 mediabox Horizon
1 connect box
1 kit wifi booster

#3740
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 26.02.2010
Dar ăștia la UPC, practic prin acea majorare pierd mai mult, dacă se apuca a lumea sa sune la ei. Ce manager au ei, daca scumpește un lucru și îl vinzi apoi mai ieftin decât dinainte de majorare.

#3741
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016
Nu stiu ce dracu fac, dar au si bube in sistem si sistemul uman.
Mi s-a emis ieri factura si, surpriza, in loc de 65 lei (am renegociat o scadere de la 69 lei inainte de mailul cu marire), pe factura apare suma de 73 lei. Sun la ei si imi confirma ca am serviciile la 65 lei printr-o optimizare, dar, oferta nu e confirmata. In conditiile in care am vb cu una si a ramas ca intra in vigoare fara alte modificari de perioada contractuala, ma trezesc acum ca e o oferta, de fapt si trebuia sa imi vina pe mail un link devacceptare (ceea ce nu a venit). Baiatul cu care am vb aseara era si el nedumerit de ce s-a intamplat, dar nu avea cum sa ma ajute cu mai mult decat informatii, ca era de la suport tehnic, nu ofertare/fidelizare/optimizare sau cum s-o mai numi departamentul. A ramas sa sun azi dupa 9 la ei sa verifice ce s-a intamplat. Tare mi-e ca iese show. Oricum, daca e vb de prelungire, nu accept ceea ce am la acei 65 de lei propusi, poate la un 60, daca tot negociem...

Edited by Magicwisewolf, 22 October 2018 - 06:44.


#3742
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Nu toți clienții UPC știu de retenție. Eu cred că undeva la 7-9% din clienti. Iar de la restul ciuguleasc cei 3.5lei (pentru curent, că așa mi-a zis la retenție) :)

#3743
nicolaekool

nicolaekool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 25.02.2018
Azi am fost sunat de 031.104.05.03. Sa vedem ce negociez

#3744
nicolaekool

nicolaekool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 25.02.2018
NEGOCIAT: TV MAXIM, NET 500, 1 MEDIABOX HORIZON + 1 CI+ la 67.50 lei redus de la 73 lei. Bonus ( moka ) 2 ani: SPORT+HBO+VOCE

Pret mai mic cica nu se poate. Ca daca vreau pret mai mic tre sa renunt la pachetu maxim si sa trec la familia. Adica mai putine canale

Mediaboxul horizon, cardul CI+ si modemul connect box sunt si ele gratuite 2 ani.

Am avut net de 300 nu 500. Si nu am avut optiunea HBO

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate