Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7680 replies to this topic

#3529
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Atentie la contractele incheiate. Eu nu am sennat si nici nu am fost deacord cu tariful la nou nou contract de tv si net si m-am trezit cu factura de plata ptr noul abonament. Am sunat de 3 ori pana acum de persoana care mi-a facut oferta refuza sa discute cu toate xa a fost notificat de colegi.

#3530
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012
Si cat platesti?

#3531
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
99.5 ptr full fara sport, adult, panonia si 500 mbps .

#3532
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
De fapt trebuie sa platesc 99.29, dar  voi sesiza anpc

#3533
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012
Mda, ce sa zic

#3534
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013

View Postblanaru_mihai, on 16 august 2018 - 21:39, said:

99.5 ptr full fara sport, adult, panonia si 500 mbps .
Exagerat. Ce ziceți? După o intrerupere a serviciului de cablu de vreo 36 de ore și vreo 3 sesizări, am depus o cerere de reziliere. Fiind in ultimele 5 luni de contract, credeți că vor avea tupeul să propună ceva mai bun? Mie imi vine greu să cred.
Am tv maxim și 3 echipamente, internet 500, telefonie nelimitat upc și pachetul sport cu 50,25 lei.








#3535
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Neah, eu te-as rezilia, prea pretențios esti... probabil vrei ca ei sa te plateasca pe tine sau ceva...

#3536
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
Hai bre, ca pricepuram...unii suntem asa de-ai dreacu' incat "tre' sa fim platiti ca sa le estem clienti".
Da, bine, serios ca am inteles. Aia e, vorba poetului..."dupa vorba, dupa port". Unii suntem vechi, asa
ca poate meritam maximu' reducerii si poate si ceva aruncat acolo, chiar si la misto, cu titlu de bonus.
Unii poate sunt clientii ideali in ceea ce priveste platile. Altii poate au probleme si reclama odata, de
doua ori, de noua ori, dau peste incompetenti, stau fara servicii x zile, etc. Unii poate mai au si "pile"
prin interior, mai afla una-alta, mai primesc o reducere fara bataie de cap pentru ca daca tot e posibil
de ce sa jucam leapsa pana o scot unii pe masa. Si tot asa...

De ce sa nu tragem cat putem, chiar fortand nota un pic uneori? Ce, suntem casa de binefacere? Ei
si multi altii nu fac la fel cu oricine pot si le pica? Sunt total de acord ca moca nu exista, dar macar
cat de jos posibil mi se pare logic, corect si de bun-simt. Cui nu-i convine, sa puna frana. Ori sa nu
mai aiba fidelizare (ca-s destui care practica asta), ori sa existe dar sa fie spre zero (vezi RDS), ori
s-o faca si sa-si asume treburi socoteli.

Indiferent cum, chiar si in cazul meu si al sumei platite de mine, un profit tot se face, ca nu e nimeni
atat de cretin incat sa fie tandea pe mandea sau sa iasa in pierdere. Ia mai da-i in spanac, ca uneori
fac si 3-400% profit unii operatori fata de pretul real, cu tot cu echipamente furnizate (daca e cazul).
In alta ordine de idei, propun sa ne bucuram la maxim de nufarul inca prezent si sa lasam contrele...
O sa injuram destul ciuma rosie peste cateva luni... Si legat de chestia asta, RDS isi freaca mainile de
bucurie, din mai multe motive, dar sa nu deviem de la subiect

Edited by dygey, 18 August 2018 - 02:31.


#3537
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013

View Postronuquet, on 17 august 2018 - 23:35, said:

Neah, eu te-as rezilia, prea pretențios esti... probabil vrei ca ei sa te plateasca pe tine sau ceva...
Nu e bai Ronuquet. Am unde migra. Și așa sunt bigam pe partea de TV. Problema e că e a doua oară anul ăsta când stau o zi jumate fără unul dintre servicii. Să mă rezilieze dacă nu mai mă vor. Le-am adus cel puțin 3-4 clienți in rețea in ultimul an, iar când e o problemă, ei mă amână de la o oră la alta. Daca vor să renegocieze, eu sunt dispus să stau de vorbă. Știu că la digi, grila e mai subțire, dar eu nu sunt foarte mofturos pe partea de televiziune. Pe partea de internet va trebui să investesc 5-6 sute de lei intr-un Ubiquiti AFI-R sau un Mikrotik pt a nu duce dorul ConnectBoxului. Crede-mă nu vreau nimic de la ei, decât să intervină in cel mai scurt timp atunci când e nevoie. Cu răspunde UPC la atacul Digi cu 12 luni la jumătate de preț sau celor de la Akta care trec ușor ușor la FTTH. Cu intreruperi de 36 de ore?

#3538
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013

View Postdygey, on 18 august 2018 - 02:22, said:

Hai bre, ca pricepuram...unii suntem asa de-ai dreacu' incat "tre' sa fim platiti ca sa le estem clienti".
Da, bine, serios ca am inteles. Aia e, vorba poetului..."dupa vorba, dupa port". Unii suntem vechi, asa
ca poate meritam maximu' reducerii si poate si ceva aruncat acolo, chiar si la misto, cu titlu de bonus.
Unii poate sunt clientii ideali in ceea ce priveste platile. Altii poate au probleme si reclama odata, de
doua ori, de noua ori, dau peste incompetenti, stau fara servicii x zile, etc. Unii poate mai au si "pile"
prin interior, mai afla una-alta, mai primesc o reducere fara bataie de cap pentru ca daca tot e posibil
de ce sa jucam leapsa pana o scot unii pe masa. Si tot asa...

De ce sa nu tragem cat putem, chiar fortand nota un pic uneori? Ce, suntem casa de binefacere? Ei
si multi altii nu fac la fel cu oricine pot si le pica? Sunt total de acord ca moca nu exista, dar macar
cat de jos posibil mi se pare logic, corect si de bun-simt. Cui nu-i convine, sa puna frana. Ori sa nu
mai aiba fidelizare (ca-s destui care practica asta), ori sa existe dar sa fie spre zero (vezi RDS), ori
s-o faca si sa-si asume treburi socoteli.

Indiferent cum, chiar si in cazul meu si al sumei platite de mine, un profit tot se face, ca nu e nimeni
atat de cretin incat sa fie tandea pe mandea sau sa iasa in pierdere. Ia mai da-i in spanac, ca uneori
fac si 3-400% profit unii operatori fata de pretul real, cu tot cu echipamente furnizate (daca e cazul).
In alta ordine de idei, propun sa ne bucuram la maxim de nufarul inca prezent si sa lasam contrele...
O sa injuram destul ciuma rosie peste cateva luni... Si legat de chestia asta, RDS isi freaca mainile de
bucurie, din mai multe motive, dar sa nu deviem de la subiect
Altă ciuma roșie.... de parcă nu ne-am fi săturat de cea de la putere. De acord cu tine. Cei care plătesc sume modice pentru pachete ful, reprezintă un procent foarte scăzut. Că, din intâmplare, majoritatea sunt membrii pe acest forum nu inseamnă mare lucru. Peste 90% din clienți au acceptat fiecare măgărie impusă in fiecare an și au ajuns să plătească sume impresionante pt aproape nimic. Bineînțeles, regula nu e valabilă doar la UPC. De ce se intâmplă așa? Pt că românul nu iși cunoaște drepturile. Dacă poți obține ceva, de ce să nu o faci.

#3539
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Maxim+Maxpack+Sport+Panonia
3 decodoare
Net 150, Connect Box
Telefonie basic
62.8 lei


#3540
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013

View Postmariusnorbert, on 18 august 2018 - 17:41, said:

Maxim+Maxpack+Sport+Panonia
3 decodoare
Net 150, Connect Box
Telefonie basic
62.8 lei
Binișor. Dacă mai plusau pe partea de internet, era excelent, insă nici așa oferta nu e de aruncat. Ofertele vin in funcție de abonamentul de până acum.

Edited by gabrielmilea, 18 August 2018 - 22:27.


#3541
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View Postgabrielmilea, on 18 august 2018 - 12:51, said:

Pe partea de internet va trebui să investesc 5-6 sute de lei intr-un Ubiquiti AFI-R sau un Mikrotik pt a nu duce dorul ConnectBoxului.
E mult. La 250, hai 300 de lei, treaca de la mine, iei un RB750 aka hEX lite si o arzi
pe internet data center style de se rusineaza pe el ConnectBox-ul cu tot cu ma-sa.

Si daca mai pui 50-100 de lei, deja te faci si cu WiFi. Sau pentru aia mai atehnici,
aveti la 500 si un pic de lei Archer C9. Sa nu ziceti ca va trebuie mai mult.



Scuze de offtopic, da' poate foloseste cuiva. :peacefingers:

#3542
dorud8204

dorud8204

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 05.01.2012
Va salut.Am Maxim +Maxpack+Sport+Net300+Telefonie+1Ci +1Receiver  la 65lei si am cerut o oferta si mi s-a oferit cu scoaterea telefoniei(linia telefonica ramanand activa) toate astea la 61.3lei pe 1an ,cica asta fiind maximul ce mi se poate oferi.Deci o reducere de 4lei.Ce spuneti,este de acceptat oferta asta?

#3543
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013

View Postdorud8204, on 19 august 2018 - 09:33, said:

Va salut.Am Maxim +Maxpack+Sport+Net300+Telefonie+1Ci +1Receiver  la 65lei si am cerut o oferta si mi s-a oferit cu scoaterea telefoniei(linia telefonica ramanand activa) toate astea la 61.3lei pe 1an ,cica asta fiind maximul ce mi se poate oferi.Deci o reducere de 4lei.Ce spuneti,este de acceptat oferta asta?
Dacă nu ai alternativă, iar serviciile nu au avut intreruperi supărătoare, eu zic să rămâi. Ți-a expirat contractul? Dacă nu, așteaptă să expire și faci tu prima mutare. Dacă a expirat, rămâi cu ce ai avut. E mai bine. 4 lei nu inseamnă mare lucru, plus că la cea mai mica abatere ii poți sancționa și poți obține ceva mai mult.

#3544
dorud8204

dorud8204

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 05.01.2012
Am alternativa,am cutia de la Digi pe casa scarii.Ce sa zic,intreruperi n-am avut si contractul imi expira luna viitoare.Pt 4 lei mai bine las asa,merg in continuare  si nu mai prelungesc contractul.Nu stiu ce-as mai putea obtine ,adica ce pret  pt ca asta ma intereseaza,un pret mai mic.

#3545
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,653
  • Înscris: 21.08.2008
La UPC daca nu reinnoiesti risti sa plătești pretul intreg, fără vreo reducere care e acum aplicata pe cont.


#3546
dorud8204

dorud8204

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 05.01.2012
Sa fie oare maximum ce pot obtine ,4lei?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate