Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Generali Asigurari pentru locuinte - minciuni pe aripile leului.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
view2

view2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.07.2007
Deschid acest topic pentru ca nu am gasit categoria potrivita de incadrare si am mari probleme cu aceasta societate de asigurari.

De 6 ani platesc anual polita de asigurare la Generali pentru casa. Toate au fost bune pana a intervenit primul eveniment in iulie 2009.
Incendiu.
Un inspector de daune s-a prezentat si mi-a alcatuit dosarul, il cheama Visan si lucreaza la Generali Ploiesti. Insotit atunci a fost de agentul de vanzari Florentina Leonte tot din Ploiesti. La plecare din teritoriu i-am si lovit putin ca romanul sa fie mai atenti cu dosarul si sa se rezolve mai repede. Am depus dosarul complet ulterior cu facturile reparatiilor aferente la sediul lor.

In ianuarie 2010 tot nu s-a rezolvat cu decontarea sumei dar mi-au trimis factura pentru asigurarea anului in curs. Le-am zis ca nu le-o platesc mai nou ca au bani sa-mi dea pe cazul in curs si sa acopere polita de acolo.
Suntem in Martie si ei inca invoca nulitatea politei, cu toate ca evenimentul s-a petrecut in anul in care polita mea era platita, adica 2009.
Rog un sfat, ce sa fac??.

#2
mihaionescu

mihaionescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 20.07.2006

 view2, on 21st March 2010, 16:44, said:

Deschid acest topic pentru ca nu am gasit categoria potrivita de incadrare si am mari probleme cu aceasta societate de asigurari.

De 6 ani platesc anual polita de asigurare la Generali pentru casa. Toate au fost bune pana a intervenit primul eveniment in iulie 2009.
Incendiu.
Un inspector de daune s-a prezentat si mi-a alcatuit dosarul, il cheama Visan si lucreaza la Generali Ploiesti. Insotit atunci a fost de agentul de vanzari Florentina Leonte tot din Ploiesti. La plecare din teritoriu i-am si lovit putin ca romanul sa fie mai atenti cu dosarul si sa se rezolve mai repede. Am depus dosarul complet ulterior cu facturile reparatiilor aferente la sediul lor.

In ianuarie 2010 tot nu s-a rezolvat cu decontarea sumei dar mi-au trimis factura pentru asigurarea anului in curs. Le-am zis ca nu le-o platesc mai nou ca au bani sa-mi dea pe cazul in curs si sa acopere polita de acolo.
Suntem in Martie si ei inca invoca nulitatea politei, cu toate ca evenimentul s-a petrecut in anul in care polita mea era platita, adica 2009.
Rog un sfat, ce sa fac??.

Presupun ca sare de 10.000 RON. In cazul asta da-i in judecata. Cel mai simplu. Daca stai asa,nu o sa se intample nimic.

#3
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,265
  • Înscris: 22.07.2005
Inainte de judecata exista Comisia de Supraveghere a Asigurarilor, cu ei trebuie sa vorbesti. Arunca o privire aici

Edited by floraur, 09 April 2010 - 21:50.


#4
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 floraur, on 9th April 2010, 22:49, said:

Inainte de judecata exista Comisia de Supraveghere a Asigurarilor, cu ei trebuie sa vorbesti. Arunca o privire aici

Care Comisie o sa-i spuna ca ei nu sunt instanta de judecata si ca au rol mediator. Pe mii de euro pe luna, din bani publici.

#5
view2

view2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.07.2007
Am sunat si la Comisie. Mi-au zis sa le trimit toate hartiile si documentele ce le am.
O sa fac si asta pana la urma ca oamenii de la firma asta de asigurari chiar sunt nesimtiti sau din cate am inteles sunt in probleme mari financiare si nu au efectiv de unde plati

Chiar a treia zi dupa ce am postat subiectul pe forum, un reprezentant de la "generali" din Bucuresti ("ce monitorizeaza presa" si se ocupa de PR) m-a sunat dupa ce a vazut mesajul meu aici, am discutat, mi-a identificat polita si dosarul si chiar el imi spunea ca nu poate sa creada ce se intampla si cu siguranta se va rezolva, ca ma va contacta cineva etc. Probabil sa mai indulceasca putin situatia.

Uite ca a mai trecut o luna si nimic.

Feriti-va de ei!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate