Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

eroare mail yahoo

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Cecivlad

Cecivlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.03.2010
Buna ziua, am si eu o problema de luni de zile.
In momentul in care trimit un mail la alta adresa (a mamei mele) mi se intoarce urmatorul raspuns:

"[email protected]" <[email protected]>
Hi. This is the qmail-send program at yahoo.com.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.
<adresa de mail>:
206.190.54.127 failed after I sent the message.
Remote host said: 554 delivery error: dd This account has been temporarily suspended. Please try again later. - mta1074.mail.re4.yahoo.com"

Sunt disperata pentru ca am refacut adresa de mail cea la care trimit in ideea ca a fost vreo eroare la inregistrarea ei. La noua adresa de mail acelasi raspuns se primeste. Ideea e ca nu sunt singura care primesc raspuns de eroare de la adresa respectiva. Sunt multi care incearca sa ii trimita si primesc acelasi raspuns.
Ce am de facut pentru ca nu reusesc sa fac mailul prin nici o setare sa nu mai dea "[email protected]" <[email protected]> .

Multumesc anticipat.

#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

Quote

This account has been temporarily suspended.

Contul caruia ii dai mail e suspendat din diverse motive. :)

#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007
Ai incercat sa citesti raspunsul primit? Spune clar ca persoanei cui ii trimiti i-a fost suspendat contul.

#4
Cecivlad

Cecivlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.03.2010

 dani.user, on 21st March 2010, 16:52, said:

Ai incercat sa citesti raspunsul primit? Spune clar ca persoanei cui ii trimiti i-a fost suspendat contul.


Pai tocmai asta e problema, ca acest cont ca si precedentul abia a fost creat si nu a fost suspendat. Sunt mailuri pe care le primeste si mailuri pe care nu le primeste, venindu-mi raspunsul asta cu eroarea.
Asta e marea enigma.

#5
live4music

live4music

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.02.2010
pare o tâmpenie răspunsul :confuzzled:  dar știu pe cineva care punea www. înainte :nonobad:  și primea același mesaj de eroare. am facut și eu așa, am primit mailul de eroare și clar că resp pers nu primește nimic. așa faci și tu? so, ca la grădiniță: [email protected](de ex). scuze dacă nu e astă răspunsul pe care îl aștepți

#6
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007
Am intalnit o eroare asemanatoare, doar ca eu m-am lamurit cum sa fac sa trimit totusi mail-ul. Problema e ca nu inteleg de ce apare eroarea. Foarte ciudat!


Deci io primesc mail de la o tanti si-i raspund folosind butonul "reply", doar ca primesc mesaj de eroare. Si nu a patit asta doar cu mine.
Adresa de mail a lu` tanti e ceva de genul [email protected], iar, dupa ce fac click pe reply, Yahoo imi copie automat adresa ei in noua fereastra a mesajului de raspuns, insa MODIFICA adresa de mail, adica apare [email protected], adica fara "i"-ul din Camelia.


Ati inteles ce vreau eu sa explic? Are cineva idee ce se intampla?
Mersi de raspuns.

#7
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
S-or fi bulit serverele :D

Pe Gmail face la fel? :)

#8
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007

 rootkit, on 27th May 2012, 10:44, said:

S-or fi bulit serverele :D

Pe Gmail face la fel? :)
Nu prea inteleg intrebarea cu Gmail-u`. Adica ar trebui sa-i zic lu` tanti sa-mi trimita mail pe G, ca sa dau reply si sa vad daca se intampla la fel?

Ideea e ca nu am mai patit asa ceva niciodata cu nimeni. Insa tanti respectiva a mai patit si cu altii. Ea se plangea ca lumea o minte cand ii spune ca au vrut sa-i trimita mail si au primit mesaj de eroare. A trebuit sa-i explic ce-am observat eu, ca sa priceapa tanti ca n-a mintit-o nimeni.

#9
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

 blueunicorn, on 29th May 2012, 07:48, said:

Nu prea inteleg intrebarea cu Gmail-u`. Adica ar trebui sa-i zic lu` tanti sa-mi trimita mail pe G, ca sa dau reply si sa vad daca se intampla la fel?

Daps :)

#10
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007
Am primit un singur mail de la ea in viata asta, n-as putea sa-i cer sa faca un test drive la G pentru ca-s eu curioasa. Poate nici n-are Gmail.

#11
Ashyk

Ashyk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.07.2008
Buna ziua
Si eu ma confrunt cu aceeasi problema a primitului acelor mesaje de eroare de la Mailer Daemon
incep prin a va spune ca mi-am creat o noua adresa de email acum 2 zile, pe care am vrut sa dau forward la toate mesajele de pe adresa veche, unul cate unul. am reusit cu majoritatea emailurilo, insa mai am inca un folder ce contine cam 200 de mesaje si incepand sa le trimit si pe acelea, mi-au venit erorile respective. nu inteleg ce se intampla!? vreau sa renunt la adresa mea veche, dar nu pot fara sa nu-mi transfer toate mesajele de pe respectiva adresa.
nu stiu daca m-am facut inteleasa, insa observ chiar si la yahoo ca exista o problema si nimeni din help support nu raspunde...

http://help.yahoo.co...fd4c860d046257a



aaaa si inca un lucru : am sters adresa noua ce apare la 'To' in momentul in care incep sa scriu. am dat delete la contact, apoi delete permanently si totusi cand compun un nou mesaj sau dau forward, acea adresa inca imi apare in lista de contacte.
nu inteleg ce se intampla si cu ce eroare ma confrunt
sa se fi suprasolicitat serverele, forwardand asa multe mesaje? ...sa fie o problema de yahoo? nu stiu, insa este extrem de enervant!
Daca cineva are o rezolvare, rog din suflet sa mi-o impartaseasca!

#12
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007
Azi am o alta bucurie.

Am trimis mesaj la BRD sa intreb ceva, folosind formularul de pe site. Ei imi raspund folosind adresa [email protected]. Eu incerc sa dau reply la mail si Yahoo imi raspunde:

Quote

----- Forwarded Message -----
From: "[email protected]" <[email protected]>
To: [email protected]
Sent: Thursday, June 21, 2012 7:01 AM
Subject: Failure Notice

Sorry, we were unable to deliver your message to the following address.

<[email protected]>:
Remote host said: 550 Domain listed In RBL AntiSPAM Lists ubl.unsubscore.com;l2.apews.org - Rejected !

Eu ce sa inteleg de aici?
M-a bagat BRD in lista lor de spam?!

#13
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Poate nu se deschide tichet in sistem la formularul de pe site si nu accepta mai mult de o intrebare/un raspuns(pe partea lor).

#14
amina72

amina72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 02.06.2010
buna. ma poate ajuta cineva cu un cont de email nou yahoo??? pot sa trimit mail; dar nu pot primi; am facut tot ce zic astia de la yahoo si nimic. trimit mail dar nu pot primi. eroare 554
address.
<[email protected]>:
Remote host said:
554 delivery error: dd This account has been temporarily suspended. Please try again later. - mta1261.mail.ne1.yahoo.com
[BODY]
--- Below this line is a copy of the message.

cum pana mea sa fie suspendat daca abia l-am facut????

Edited by amina72, 20 April 2017 - 13:41.


#15
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
De ceva vreme nu pot accesa contul de yahoo decat daca dau accept de pe telefonul mobil. Asta in loc de parola. Dar s-a intamplat sa nu am telefonul la mine si sa nu ma pot loga cu parola. Nu stiu daca eu am facut ceva setari sau cumsa refac logarea clasica cu parola.

#16
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Ai setat candva autentificarea in doi pasi (two-factor authentification).

EDIT: Intra in cont > Account Info > Account Security și debifează  Two-step verification

Edited by Afrikaner76, 23 June 2017 - 09:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate