Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Neseriozitate romaneasca?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
lucianf

lucianf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 03.10.2004
Stimati forumisti,
acest post se doreste a fi o avertizare cu privire la seriozitatea/cinstea radioamatorului (pacat ca-i in tagma asta)
Acum aprox. un an de zile (!!) am comandat un LC-metru complet, incasetat, conform cu ce prezenta pe site-ul www.yo9hvp.ro.  Domnia sa a gasit de cuviinta sa-mi expedieze doar placile echipate, spunand ca nu are carcasa pe moment, urmand a primi. Dupa cateva zeci de telefoane/emailuri purtand discutii asupra acestui aspect (intinse pe aproape un an de zile !!), in care de fiecare data promitea rezolvarea problemei, a decis sa nu mai aiba niciun contact cu mine - client.
Recomand celor care intentioneaza sa intre in orice fel de relatie cu acest "tepar" sa evite acest lucru.

In situatia in care a decedat, este grav bolnav, sau forta majora il impiedica sa mai comunice in vreun fel, rog a ignora mesajul meu de mai sus.

YO5OXJ - Lucian.

#2
edisitaru

edisitaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 10.08.2004
Hai sa va istorisesc o poveste:
Undeva prin luna octombrie 2011 ma hotarasc sa iau un frecventmetru de la dumnealui, in valoare de 100 lei. Il contactez telefonic, stabilim detaliile tranzactiei, inclusiv faptul sa-i virez banii intr-un cont indicat de dumnealui si a doua zi imi pune frecventmetrul la posta. A solicitat acest lucru motivand ca a doua zi pleaca in Germania, dar va lasa frecventmetrul nepoatei lui sa-l puna la posta pentru mine.
Ei bine, va pot informa cu regret ca suntem in data de 23.01.2012, si ce credeti: nu am vazut nici frecventmetrul , nici banii inapoi!!!
Dupa muuulte discutii pe messenger si mail, nici macar pana astazi nu a binevoit sa-mi trimita nici banii, nici frecventmetru. O tot tinea: "Iti trimit maine, iti trimit poimaine, etc....."
Deci ATENTIE cu cine faceti afaceri.

P.S. Daca ceva este neadevarat il rog sa intervina aici si sa spuna. De asemenea, sa spuna si cand va binevoi sa-si onoreze obligatiile (daca isi mai aduce aminte.....).

#3
edisitaru

edisitaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 10.08.2004
Nici nu am postat bine ceea ce vedeti mai sus, ca ma trezesc cu o ploaie de injuraturi si jigniri pe messenger, care nu pot fi redate aici........... Eu nu am facut altceva decat sa-l intreb (a cata oara....???) cand are de gand sa-mi remita acei bani sau unul din produsele comercializate de el, respectiv un LC-metru, la care el mi-a raspuns exact cum v-am aratat mai sus (efectiv nu pot reproduce aici cuvintele). Daca e cineva care are indoieli asupra veridicitatii a ceea ce spun, pun la dispozitie in privat arhiva salvata de pe messenger.
Deci va recomand calduros sa-l evitati cat puteti pe acest JEG

#4
banat

banat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 02.08.2011
de ce n-ai citit primul post inainte de tranzactie ? regula la comertul de pe net e sa cauti info despre produs si vanzator, daca nu exista postarea si o faceai tu prima oara, erai victima, dar asa...
eu intotdeauna am aplicat aceste 2 reguli si n-am avut probleme;

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate