Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

vreau sa cumpar un site

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Buna ziua.

Doresc achizitionarea unui site cu pagerank 2 si cu peste 50.000 viz unici/zi. Cum pot sa-mi dau seama daca e o tzeapa? Multumesc anticipat

#2
djandrey08

djandrey08

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 04.03.2008
Cum au fost masurati vizitatorii ? Cere masurarea lor cu Google Analytics :D

#3
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005

View Postbogdan_world, on 20th March 2010, 15:32, said:

Buna ziua.

Doresc achizitionarea unui site cu pagerank 2 si cu peste 50.000 viz unici/zi. Cum pot sa-mi dau seama daca e o tzeapa? Multumesc anticipat
Pai vezi statistici pe o durata mai lunga de timp. Acolo este cheia, ca daca are x visits/zi pe o durata scurta, nu inseamna nimic bun; posibil spam.

#4
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
nu are google analytics. la orice cautare de cuvinte cheie apare pe locurile 1-5 in google. siteurile la care are masuratori de trafic spun ca 95% vin din google si asta de o perioada de mai bine de 3 luni (atata pot vedea pe acel site).

#5
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005
Daca ai ales tu pe ce cuvinte sa il cauti, si nu sunt cuvintele cheie "propuse" de owner, si da rezultatele spuse de tine, inseamna ca este bine optimizat , deci o bila alba in plus (un ban in plus). In functie de nisa mai poate scadea sau creste pretul. Designul este frumos si lucrul pe site (informatia structurata) este bine facut, sa te astepti la un pret din 4 cifre (eur).

#6
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
CuteGuy, lasa-l mah in pace ca asta viseaza porumbei verzi

#7
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002

View PostOwidiu, on 20th March 2010, 19:04, said:

CuteGuy, lasa-l mah in pace ca asta viseaza porumbei verzi
Ovidiule ce ai asa tupeu??? Ai nevoie de mesaje d-alea la aria "tupeisti jegosi". Nu cred ca te-a bagat careva in seama!!!
Si spre deosebire de tine chiar pot spune ca da imi permit sa dau acea suma cu 4 cifre in euro, pe cand tu nu cred decat daca castigi la loto...adica 1 sansa din 16 mil!!! Asa ca mai usor cu gura ca peste tot dai cu clanta!!! Veziti de viata ta aia cu porumbei rozalii la gaura...

View PostCuteGuy, on 20th March 2010, 18:21, said:

Daca ai ales tu pe ce cuvinte sa il cauti, si nu sunt cuvintele cheie "propuse" de owner, si da rezultatele spuse de tine, inseamna ca este bine optimizat , deci o bila alba in plus (un ban in plus). In functie de nisa mai poate scadea sau creste pretul. Designul este frumos si lucrul pe site (informatia structurata) este bine facut, sa te astepti la un pret din 4 cifre (eur).
E vorba de cuvinte alese de mine si alte zeci de mii de persoane zilnic, deci cuvinte foarte cautate nu "propuse". Designul nu e cine stie ce avand in vedere ca e un template wordpress, dar asta se rezolva. Nisa este una foarte puternica pe partea de bussines sa spun asa avand in vedere sumele castigate din aceasta piata.

Singurul motiv pentru care am intrebat aici, ca sa nu moara unii de curiozitate, este doar ca auzisem de posibilitatea unui fake a anumitor siteuri (persoane care si-au luat teapa la preluarea de siteuri).

Multumesc pentru raspunsurile date de OAMENI!

#8
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Si atunci tu cum verifici aia 50000 unici daca n-are google anlytics/ori altceva ? Eu zic ca daca nu te pricepi o sa iei teapa cu siguranta, oricum din moment ce ne intrebi pe noi e clar ca habar n-ai . Nu o zic cu rautate dar nu poti plati sume mari pe un site doar dupa impresii de-ale tale sau de-ale altora de pe forum. Daca vrei sa faci achizitii de genu asta (mii sau zeci de mii) platesti pe cineva sa-ti faca o analiza, ca sa vezi daca merita sau nu.

#9
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002

View PostSE7EN, on 20th March 2010, 20:06, said:

Si atunci tu cum verifici aia 50000 unici daca n-are google anlytics/ori altceva ? Eu zic ca daca nu te pricepi o sa iei teapa cu siguranta, oricum din moment ce ne intrebi pe noi e clar ca habar n-ai . Nu o zic cu rautate dar nu poti plati sume mari pe un site doar dupa impresii de-ale tale sau de-ale altora de pe forum. Daca vrei sa faci achizitii de genu asta (mii sau zeci de mii) platesti pe cineva sa-ti faca o analiza, ca sa vezi daca merita sau nu.
Am zis ca are, dar nu google analytics. Are gtop, best-top, whos.amung.us, wta, extremetracking.

#10
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Postbogdan_world, on 20th March 2010, 20:48, said:

Ovidiule ce ai asa tupeu??? Ai nevoie de mesaje d-alea la aria "tupeisti jegosi". Nu cred ca te-a bagat careva in seama!!!
Si spre deosebire de tine chiar pot spune ca da imi permit sa dau acea suma cu 4 cifre in euro, pe cand tu nu cred decat daca castigi la loto...adica 1 sansa din 16 mil!!! Asa ca mai usor cu gura ca peste tot dai cu clanta!!! Veziti de viata ta aia cu porumbei rozalii la gaura...
Omule, tu ai visat la un site frumos azinoapte si ce te-ai gandit? Ca-ti dau ai tai bani sa-ti iei un site cu 50.000 viz unici/zi.
Banuiesc ca banii astia ii transferi prin paypal, ca mai mult nu te duce capul, din moment ce ai pus intrebari "Cum pot sa aflu cati vizitatori are?" Pai mah geniule, daca omul ala vrea sa il vanda, nu ti se pare corect sa iti arate live cateva statistici?
"Vand www.site.ro, are 50.000 de viz/zi dar nu ii contorizez"

#11
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002

View PostOwidiu, on 20th March 2010, 20:49, said:

Omule, tu ai visat la un site frumos azinoapte si ce te-ai gandit? Ca-ti dau ai tai bani sa-ti iei un site cu 50.000 viz unici/zi.
Banuiesc ca banii astia ii transferi prin paypal, ca mai mult nu te duce capul, din moment ce ai pus intrebari "Cum pot sa aflu cati vizitatori are?" Pai mah geniule, daca omul ala vrea sa il vanda, nu ti se pare corect sa iti arate live cateva statistici?
"Vand www.site.ro, are 50.000 de viz/zi dar nu ii contorizez"
am spus de 1000 de ori ca sunt contorizati, dar nu are reclame google, pt a fi analizat de google.
si daca vrei sa stii parintii mei au pensie de 6 mil/luna fiecare, nu ii transfer bancar!!!
si daca ai cauta posturile mele ai vedea cu ce ma ocup eu (ca sa-ti usurez munca: cumpar retele de internet si catv in Romania pt cei mai mari operatori de pe piata). de aia ti-am zis nu mai vb daca nu stii. eu din cate vezi nu intru sa judec pe nimeni pe acest forum ca are sau nu porumbei. pur si simplu daca pot ajuta ajut, daca nu nu. legat de paypal: afara de conturi pe siteuri platite si cumpararea de domenii niciodata nu am folosit paypal. imi plac lichiditatile. si nu am intrebat "cum pot sa aflu cati vizitatori are?" ca asta stiu doar am vazut pe 5 siteuri acest lucru, si pe google ca se afla pe prima pozitie din 10 cautari cuvinte cheie (peste 30 mil de siteuri contin acele cuvinte).

preluarea se v-a face, daca nu vor sa dea teapa, cu contract la notariat, trecerea tuturor drepturilor asupra siteului pe numele meu si apoi plata cash conform contractului.

Edited by bogdan_world, 20 March 2010 - 21:12.


#12
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Ok si tranzactia se face pe ce baza ? Cum iti dai tu seama ca pretul cerut e cel corect sau nu ? Cum ai evaluat site-ul ? Mie mi se pare naiva abordarea ta, sunt nedumerit, din moment ce zici ca te ocupi cu achizitionarea de retele internet inseamna ca te pricepi. Sunt multe site-uri care au vizitatori multi , asta nu inseamna ca fac si bani multi. In fine, treaba ta, dar eu n-as cumpara nimic fara o analiza extrem de amanuntita

#13
hcv

hcv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 29.07.2006
Ce site din nisa business cu 50 000 unici/zi foloseste statistici ca gtop, best-top, whos.amung.us, wta, extremetracking? Sa fim seriosi.

#14
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002

View PostSE7EN, on 21st March 2010, 01:02, said:

Ok si tranzactia se face pe ce baza ? Cum iti dai tu seama ca pretul cerut e cel corect sau nu ? Cum ai evaluat site-ul ? Mie mi se pare naiva abordarea ta, sunt nedumerit, din moment ce zici ca te ocupi cu achizitionarea de retele internet inseamna ca te pricepi. Sunt multe site-uri care au vizitatori multi , asta nu inseamna ca fac si bani multi. In fine, treaba ta, dar eu n-as cumpara nimic fara o analiza extrem de amanuntita
exact asta am cerut eu: o demonstratie ca a castigat in ultimele 6 luni suma de care spune ca o castiga lunar. (printscreenuri, istoricul tranzactiilor financiare asa cum apare el pe contul unde au fost transferati banii)

View Posthcv, on 21st March 2010, 01:16, said:

Ce site din nisa business cu 50 000 unici/zi foloseste statistici ca gtop, best-top, whos.amung.us, wta, extremetracking? Sa fim seriosi.
Nu am zis ca e din nisa business, ci doar ca poate fi considerat un business, la asta am vrut sa ma refer. Adica e genul de chestii pe care multi ii intereseaza si din care multi fac bani.

#15
hcv

hcv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 29.07.2006
Atunci cauta un profesionist care sa faca o evaluare siteului, sa stii pe ce dai bani.

#16
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002

View Posthcv, on 21st March 2010, 11:58, said:

Atunci cauta un profesionist care sa faca o evaluare siteului, sa stii pe ce dai bani.
pai tocmai. unde as putea gasi unul?

#17
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Pai lasa aici linkul si iti vom da niste sfaturi.

#18
tosin

tosin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.05.2009
Asi fi si eu foarte cruios ce site e ala la 50 k/zi si este scos la vanzare.....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate