Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Camera digitala fuji

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
laurentui

laurentui

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.05.2005
Am o camera digitala fuji Finepix40i.. si s-a defectat.Imi apare afisat pe ecran lens cover.Si cred ca se chinuie sa focalizeze..si apoi apare aceasta eroare...Clapeta de acoperire se da la o parte..dar nu focalizeaza..se vede in ceata pe LCD.
Cine imi poate da un sfat ce sa fac..banuiesc ca e reparabil atata timp cat softul recunoaste eroarea..Dar cum..si unde o pot repara..?

Mersi anticipat de raspuns.

#2
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003
clapeta de acoperire poate se da la o parte, dar nu activeaza shi switchul care spune ca nu mai acopera, asha ca lentila crede ca inca-i acoperita... nu ma pot gandi la altceva; am avut asha o problema la alta camera shi o rezolvam cu ceva "shocuri mecanice in ceafa aplicate cu dosul palmei" :); cu alte cuvinte o scuturam un pic

#3
laurentui

laurentui

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.05.2005

msdan, on Jun 27 2005, 21:01, said:

clapeta de acoperire poate se da la o parte, dar nu activeaza shi switchul care spune ca nu mai acopera, asha ca lentila crede ca inca-i acoperita... nu ma pot gandi la altceva; am avut asha o problema la alta camera shi o rezolvam cu ceva "shocuri mecanice in ceafa aplicate cu dosul palmei" :); cu alte cuvinte o scuturam un pic

<{POST_SNAPBACK}>

  crede-ma ca am aplicat si metoda asta....si degeaba..dar mai insist.. :coolspeak:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate