Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Predators (2010)

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,838
  • Înscris: 01.11.2005
O fi...dar Predator la vremea lui batea la cur Predators .... in trailer am vazut numia efecte speciale..nimic mai mult....si nici in film nu cred ca va fi mai mult decat atat....end.

#20
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
mie mi se pare de prost gust ca in reclame au inceput sa arate scene care in film nu exista .. si nu exista, nu pentru ca ar fi fost taiate la montaj ci pentru ca au fost facute special de reclama

in trailer este o scena in care pe actorul principal, un predator pune laserul pe el sau ce dracu e ala ..apoi inca unul si inca unul, vreo 12-15-20 .. multe .. iar apoi in copaci, in jurul lui se vad multe siluete

in film insa, scena respectiva nu exista. Exista ca si pozitie, un singur laser si cam atat. Dar nici n-ar fi putut exista pentru ca in tot filmul n-au fost decat 4 predatori dintre care unul a stat tot filmul legat de un stalp.

prin urmare ..  :puke:

#21
seb21

seb21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 12.01.2010
am vazut aproape tot filmul pe net.... pe o calitate execrabila ce`i drept dar chiar si asa filmul e slabut, nu se compara sub nici o forma cu primele doua serii. povestea in sine a filmului e destul de stupida... mai salveaza efectele dar per total filmul nu te da pe spate cu nimic. stick around. :OK:

Edited by seb21, 12 July 2010 - 22:40.


#22
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View PostCelest, on 12th July 2010, 23:28, said:

mie mi se pare de prost gust ca in reclame au inceput sa arate scene care in film nu exista .. si nu exista, nu pentru ca ar fi fost taiate la montaj ci pentru ca au fost facute special de reclama
la fel si in the last airbender

primul trailer aparut cu aproape un an in urma, moama ce misto e, se bate pustiu` cu toti
s`a terminat smecheria, cand colo pustiu erau mai multi

am apucat sa vad putin inceputu` la Predators, asteptam variante mai bune

Edited by Cutzu, 12 July 2010 - 23:00.


#23
KillerKittens

KillerKittens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 13.06.2010
Deci pana la urma merita filmul sau nu? Pe imdb vad ca are rating bunicel - 7 si ceva, dar pe metacritic mai slabut, 51 parca.

#24
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
un 6 pentru efortul producatorilor de a readuce atmosfera din renumita serie predator

#25
Crazy_Mouse

Crazy_Mouse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.06.2010
Astazi am reusit sa-l vad. Filmul este slab in comparatie cu celelalte iar povestea in sine nu te da pe spate. Il recomand doar fanilor infocati, desi si pentru acestia s-ar putea sa fie o dezamagire. Nota mea - 5,5.

#26
Cyber-sapiens

Cyber-sapiens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,912
  • Înscris: 04.10.2007

View Postbriigii, on 19th March 2010, 11:13, said:


Cred ca este reusit. Singurul film enervant a fost Predator Requem, iar dintre Aliens, cred ca Alien 3 (ala cu planeta penitenciar), iar cele mai bune au fost: Predator 2 (cu Derik Grover), dar si Alien vs Predator, apoi Aliens 1 si 2.

#27
seb21

seb21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 12.01.2010

View PostCyber-sapiens, on 18th July 2010, 23:19, said:

Cred ca este reusit. Singurul film enervant a fost Predator Requem, iar dintre Aliens, cred ca Alien 3 (ala cu planeta penitenciar), iar cele mai bune au fost: Predator 2 (cu Derik Grover), dar si Alien vs Predator, apoi Aliens 1 si 2.


aici se vorbeste de PREDATOR only, lasa tu aliens. si btw e Danny Glover. ;)

#28
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
dezamagit.si nici macar nu aveam asteptari prea mari.au incercat sa recreeze atmosfera din primul film dar, dupa parerea mea nu au prea reusit.prea multe cliesee, prea putina actiune, prea putine , spre deloc, inovatii.repet , nu ma asteptam la un scenariu wow, nici macar la un joc actoricesc cine stie ce, dar ma asteptam la mai multa actiune, umor, efecte speciale, etc.sper sa se opreasca aici cu seria , asta ca sa nu se duca naibi de tot imaginea Predatorului.

#29
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
alta tampenie de film.anul 2010 a anul filmelor proaste,cu cateva exceptii,binenteles.

#30
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 11.06.2010
Interviu cu Sonny Landham despre Predator (1987)

http://www.thearnold...last-laugh.html

"But they went somewhere like Romania or somewhere like that to have the music done and blew about a quarter of a million dollars there on that and it wasn’t usable."

Au venit la romani sa le faca soundtrack-ul pentru Predator ??????

Edited by Handicarpati, 11 March 2013 - 08:13.


#31
zircon

zircon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,709
  • Înscris: 05.03.2004
patetic

#32
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008
Chiar in halul asta au ajuns?! Posted Image Ciudat! De cat timp oare or fi descoperit ca... existam si noi pe planeta asta?!
Prin '96... i-am zis unei "tipe" din USA ca ma nascusem in Romania (nimic interesant), insa faptul care m-a deranjat: nu a auzise de Romania, habar n-avea unde e situata pe harta si, culmea, era profesoara de GEOGRAFIE (nu spun unde)! Posted Image

#33
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Daca era profesoara de geografie si nu stia unde e Romania pe harta e naspa, vai de curul ei de profesoara.

#34
KotOR3

KotOR3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.05.2009
L-am vazut...ce sa zic...Slabut,sub asteptarile mele.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate