Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Clasificare motociclete

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
Byzon

Byzon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.10.2010
eu zic sa aduni bani pana la vreo 8 mii de euro si iti cumperi un motor nou si stii ca nu o sa ai probleme ,
daca iti iei secound hand risti sa mai bag 2 mii de euro in el nu fa o prostie ! si pe mine ma mancat in cur  sami iau un motor de la un muist din bucuresti , pacat ca nu am fost eu sa iau motoru sa dus tatal meu sal cumpere , iar taicamiu cum nu se prea pricepe la motoare va dati seama ce sa intamplat , intotdeauna cand te duci sati iei un motor dute cu un prieten care stii ca are cunostinte!

#56
adris1919

adris1919

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 10.10.2006
Update de caz:

Pana la urma am luat Transalp 650. Din cauza unor complicatii cu actele n-am putut sa mai ies pe strada cu el, dar microbul m-a virusat rau de tot, asa ca am mai luat un Drz 400e inmatriculat si cu 2 seturi de roti (SM si cramponate), cu care am prins mare drag de coclau, padure, hula-hula stiti voi... Dar, la plimbari usoare nu merge si cu pasager si nu-mi convine deloc.

Acum, dupa ce s-au mai lamurit putin lucrurile, am o noua dilema existentiala: sa caut o mobra suficient de usoara cat sa pot face off-road real cu ea, dar si sa ma duca cu tot cu pasager pe drumuri lungi pe sosea (gandul zboara imediat la un SuperTenere 750, sau mai degraba un KTM 990adv), sau sa rezolv problema cu Transalpul si sa iau o capra mai usoara decat DRZ-ul? Sau, varianta a 3-a, sa iau alt touring mai specializat si mai potent decat Transalpul(probabil Varadero) si o capra usurica(rm-z 250).

Ambele actuale le-am ales pentru fiabilitatea declarata si demonstrata, pentru gradul mare de polivalenta. Totusi, polivalenta poate fi un neajuns cand vorbim de un grad sporit de specializare pe un domeniu. Transalpul nu va face niciodata offroad autentic, iar drz-ul nu va fi in veci o motoreta de touring. Un mix intre cele doua parca mi-ar surade cel mai mult, insa unde gasesc un v-twin (sau, ma rog, un bicilindru) fiabil care sa nu aiba peste 160 kg, sa se incordeze cu un cuplu de macar 70-75Nm si o herghelie de cel putin 80-90cp?

#57
liliac-alb

liliac-alb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.08.2008
Salut!
Nu am reușit să înțeleg diferența între Cruiser și Touring
Mulțumesc Posted Image

#58
dann52

dann52

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 15.04.2013

View Postliliac-alb, on 13 decembrie 2016 - 00:20, said:

Salut!
Nu am reușit să înțeleg diferența între Cruiser și Touring
Mulțumesc Posted Image


https://en.wikipedia..._of_motorcycles

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate