Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

KIS 2010 - recuperare key

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Se dă un sistem, un laptop, cu Kaspersky Internet Security 2010 instalat și activat cu o licență pe o perioadă de un an (peste 8 luni rămase). Licența o aveam într-un email pe care l-am șters din greșeală.
Laptop-ul are un hard disk cu "belele" (bad-uri) și îl voi înlocui, pe hardul nou se va instala un sistem clean.
Întrebarea mea este: cum pot recupera key-ul (codul de activare) de pe hard disk-ul actual?
Mulțam.

Am uitat să menționez, pe laptop este instalat (și va fi instalat tot) XP Home Ed. X86.

#2
Nutu2003

Nutu2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 04.11.2003

View PostTimeWriter, on 18th March 2010, 13:12, said:

Se dă un sistem, un laptop, cu Kaspersky Internet Security 2010 instalat și activat cu o licență pe o perioadă de un an (peste 8 luni rămase). Licența o aveam într-un email pe care l-am șters din greșeală.
Laptop-ul are un hard disk cu "belele" (bad-uri) și îl voi înlocui, pe hardul nou se va instala un sistem clean.
Întrebarea mea este: cum pot recupera key-ul (codul de activare) de pe hard disk-ul actual?
Mulțam.

Am uitat să menționez, pe laptop este instalat (și va fi instalat tot) XP Home Ed. X86.

Din cate stiu se platea suplimentar la Kaspersky pt optiunea de recuperare/pastrare key pe durata licentei... Cel putin aceasta este calea oficiala si legala...

#3
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Probabil, deși eu n-am auzit de așa ceva. Eu vreau o soluție cu care să pot extrage key-ul din regiștrii sau unde este el stocat mai exact. Ar fi aiurea să-mi cumpăr altă licență de pe acum, mai ales că stau și prost cu banii...
Mai aștept păreri.

#4
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Da'le un mail celor de la kaspersky.Vezi ce zic aia

#5
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
PS2RO, le-am trimis, nu mi-au răspuns. Mă așteptam la un răspuns relevant aici pe forum, însă se pare că mai nimeni nu știe.

#6
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Din ce scrie pe net/pe forumul lor/pe situl lor singura solutie care apare este sa-i contactezi la http://support.kaspe...m/helpdesk.html in care sa dai cat mai multe detalii. Nu am vazut nicaieri sa scrie de vreun pret dar poate n-am gasit eu informatia aia.

Bafta!

#7
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Daca ai cont aici:

https://support.kasp...PersonalCabinet

O sa ai cheia in profil.

#8
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008

View PostRavy, on 18th March 2010, 15:45, said:

Din ce scrie pe net/pe forumul lor/pe situl lor singura solutie care apare este sa-i contactezi la http://support.kaspe...m/helpdesk.html in care sa dai cat mai multe detalii. Nu am vazut nicaieri sa scrie de vreun pret dar poate n-am gasit eu informatia aia.

Bafta!
După cum spuneam, le-am trimis cerere (aka mail) și n-am primit răspuns (încă?).

View Postcrysty2k5, on 18th March 2010, 16:09, said:

Daca ai cont aici:

https://support.kasp...PersonalCabinet

O sa ai cheia in profil.
Și dacă n-am?

Oricum, am făcut o imagine la sistem și când o să găsesc o soluție (dacă o să găsesc), o s-o foloses.

#9
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostTimeWriter, on 18th March 2010, 15:11, said:

Probabil, deși eu n-am auzit de așa ceva. Eu vreau o soluție cu care să pot extrage key-ul din regiștrii sau unde este el stocat mai exact. Ar fi aiurea să-mi cumpăr altă licență de pe acum, mai ales că stau și prost cu banii...
Mai aștept păreri.
Exista  programe de genul asta de extras key-ul de licenta, uite AICI un program DEMO (sa vezi cam cum arata unul) se numeste "Recovery Keys", va trebui sa cauti pe internet programe de genul asta, eu zic ca exista si altele FREEWARE sau TRIAL ca sa iti faci treaba cu ele.Deci sperante exista !BAFTA multa!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate