Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sharm el Sheikh

- - - - -
  • Please log in to reply
384 replies to this topic

#19
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
care este cel mai bun hotel din sharm care sa aiba olinclusiv si sa fie si relativ nou construit ?

#20
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

View Postrottweiler2007, on 21st April 2010, 16:28, said:

care este cel mai bun hotel din sharm care sa aiba olinclusiv si sa fie si relativ nou construit ?

Royal Savoy Sharm mi s-a parut cel mai bun hotel din Sharm dar ma refer aici numai la zona Royal a Hotelului Savoy.
Hotelul a fost deschis in 2001 iar sistemul AI e foarte satisfacator. (ai tot ce vrei la discretie).
Mai nou e Tiran Sharm (deschis in 2009) tot de 5 stele cu sistem AI dar din pacate cina nu e foarte variata si nu prea exista animatie.

#21
livia_dobre

livia_dobre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 17.10.2008
Buna,
azi ne-am intors din Sharm ... totul este de vis.
Razvan, scuze ca te contrazic, insa, in opinia mea, toate mesele la Tiran Sharm sunt foarte variate... sincer, absolut tot ce iti doresti..la cina: vita, miel, pui, peste, uneori fructe de mare...5-6 tipuri de garnituri, aperitive, salate de toate neamurile, pizza, paste si omlete la minut, prajiturele, fructe... de asemenea sector healthy food...
Animatia ok: aerobic, agua-gym, volei beach, fotbal, polo, bocha, cursuri dans arabesc.. aseara concurs de mister si miss, spectacole pentru copii, discoteca, concert chitara live, etc...
Curatenia la loc de cinste.
A fost un concediu de vis si in octombrie vom reveni... doua mici aspecte de mentionat referitoare la Tez Tour, in rest nota 20.
O sa vin cu detalii si poze mai tarziu... inca ma refac dupa turbulentele de azi de peste Turcia.
Seara frumoasa!

#22
danmarian

danmarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 22.09.2009

View Postrottweiler2007, on 21st April 2010, 15:28, said:

care este cel mai bun hotel din sharm care sa aiba olinclusiv si sa fie si relativ nou construit ?
De departe Savoy. Nu ma satur niciodata sa merg acolo. Dar am fost maxim HB . Nu stiu de AI dar cred ca au. Ca AI testat, cu cea mai mare caldura recomand Sultan Gardens Resort unde deasemeni am fost de mai multe ori.

#23
dennis67

dennis67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 17.08.2007

View Postlivia_dobre, on 1st May 2010, 22:07, said:

Buna,
azi ne-am intors din Sharm ... totul este de vis.
Razvan, scuze ca te contrazic, insa, in opinia mea, toate mesele la Tiran Sharm sunt foarte variate... sincer, absolut tot ce iti doresti..la cina: vita, miel, pui, peste, uneori fructe de mare...5-6 tipuri de garnituri, aperitive, salate de toate neamurile, pizza, paste si omlete la minut, prajiturele, fructe... de asemenea sector healthy food...
Animatia ok: aerobic, agua-gym, volei beach, fotbal, polo, bocha, cursuri dans arabesc.. aseara concurs de mister si miss, spectacole pentru copii, discoteca, concert chitara live, etc...
Curatenia la loc de cinste.
A fost un concediu de vis si in octombrie vom reveni... doua mici aspecte de mentionat referitoare la Tez Tour, in rest nota 20.
O sa vin cu detalii si poze mai tarziu... inca ma refac dupa turbulentele de azi de peste Turcia.
Seara frumoasa!


Cu companie aviatica ati zburat?

#24
livia_dobre

livia_dobre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 17.10.2008
Dennis, cu Tarom am fost.

Revin pozici din  sejurul la Sharm. Pentru noi, a fost totul super ok!
Daca aveti intrebari, cu drag va raspund!
O zi frumoasa!

Attached Files



#25
mihaiela_jian

mihaiela_jian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.02.2009
Buna, la Tiran Sharm ati stat?
Cat a costat tot sejurul si ce probleme ati avut cu Tez?
In ce excursii ati fost si la ce pret?
Ma intereseaza excursia in Iordania la Petra ,daca stii ceva te rog sa-mi dai detalii. Noi vrem sa plecam pe 10 iulie dar nu m-am hotarat la ce hotel sa iau deoarece nu ma intereseaza AL ci doar demipensiune ptr. ca vreau sa stau la mare sa fac scufundari si sa merg in Petra .Merci

#26
dennis67

dennis67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 17.08.2007

View Postmihaiela_jian, on 23rd May 2010, 10:25, said:

Buna, la Tiran Sharm ati stat?
Cat a costat tot sejurul si ce probleme ati avut cu Tez?
In ce excursii ati fost si la ce pret?
Ma intereseaza excursia in Iordania la Petra ,daca stii ceva te rog sa-mi dai detalii. Noi vrem sa plecam pe 10 iulie dar nu m-am hotarat la ce hotel sa iau deoarece nu ma intereseaza AL ci doar demipensiune ptr. ca vreau sa stau la mare sa fac scufundari si sa merg in Petra .Merci


Si pe ma intereseaza Petra.Se pare ca sunt destule agentii locale care fac obtionale la Petra.

http://sharmtoptrave...n...9&Itemid=91
http://sharmtoptrave...n...1&Itemid=86

http://excursionsfro...h...nid=9&page=
http://excursionsfromsharm.com/

http://www.sharm-clu...n_petra_air.htm
http://www.sharm-club.com/

http://www.sharmexcu...rsions.php?i=27
http://www.sharmexcursions.com/

#27
livia_dobre

livia_dobre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 17.10.2008

View Postmihaiela_jian, on 23rd May 2010, 10:25, said:

Buna, la Tiran Sharm ati stat?
Cat a costat tot sejurul si ce probleme ati avut cu Tez?
In ce excursii ati fost si la ce pret?
Ma intereseaza excursia in Iordania la Petra ,daca stii ceva te rog sa-mi dai detalii. Noi vrem sa plecam pe 10 iulie dar nu m-am hotarat la ce hotel sa iau deoarece nu ma intereseaza AL ci doar demipensiune ptr. ca vreau sa stau la mare sa fac scufundari si sa merg in Petra .Merci

Buna,
da, am stat la Tiran Sharm. Pretul a fost de 1170 euro/ 2 persoane/ island view. A fost totul ok.
In ceea ce priveste Tez Tour, nu am fost multumiti de comunicarea cu ei, astfel incat  pentru a afla ora plecarii in excursii, a fost nevoie sa sunam ghidul roman cu o seara inainte. CePe de alta parte, in ziua plecarii, in drum spre aeroport, am asteptat aproape o ora in fata unui hotel, pentru ca o parte din grup nu fusese anuntat in legatura cu ora de plecare.
Cea de-a doua problema a fost ca nu am avut ghid vorbitor macar de limba engleza la una dintre excursii, la Ras Mohamed. Majoritatea ghizilor vorbesc limba rusa.

In rest, toul ok.
Pretul pt excursia la Ras Mohamed a fost parca de 35 euro/persoana, iar la rezervatia Abu Galum ceva mai mult, in jur de 55 euro. Preturile nu le mai retin sigur, n-as vrea sa te induc in eroare.
Era si exccursia la Petra, dar pretul de asemena nu il stiu.

Sper sa-ti fi fost de folos! Seara buna!

#28
mihaiela_jian

mihaiela_jian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.02.2009
MULTUMESC

#29
absolutep0wer

absolutep0wer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 05.03.2009
este foarte frumos in Sharm el Sheikh,dar la un hotel de 5 stele,minim 4 stele.Savoy este unul de 5 foarte reusit iar de 4 Sierra.

#30
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

View Postmihaiela_jian, on 1st June 2010, 21:22, said:

MULTUMESC

Exista si HB pe Tiran Sharm. Eu plec pe 19.06 1012 euro AI camera Pool View.

#31
anaadi2003

anaadi2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.06.2010
Salutare!
Ne-am hotarat si noi sa mergem in Sharm in luna septembrie, insa nu stiu ce hotel sa aleg. Una dintre agentii (cu care am discutat mai mult) mi-au trimis oferte pentru urmatoarele hoteluir: Hotel  Beach  Albatros, Hotel Regency  Plaza Resort, Hotel Nubian Village, Hotel Panorama Naama Heights, Hotel Grand  Sharm  Resort, si Hotel Shores Aloha. Voi ce imi recomandati? Ati fost cazati in aceste hoteluri? Nu stiu pe care sa il aleg! Multumesc!

#32
elvira.antib

elvira.antib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.05.2007

View Postanaadi2003, on 10th June 2010, 15:07, said:

Salutare!
Ne-am hotarat si noi sa mergem in Sharm in luna septembrie, insa nu stiu ce hotel sa aleg. Una dintre agentii (cu care am discutat mai mult) mi-au trimis oferte pentru urmatoarele hoteluir: Hotel  Beach  Albatros, Hotel Regency  Plaza Resort, Hotel Nubian Village, Hotel Panorama Naama Heights, Hotel Grand  Sharm  Resort, si Hotel Shores Aloha. Voi ce imi recomandati? Ati fost cazati in aceste hoteluri? Nu stiu pe care sa il aleg! Multumesc!

La Grand Sharm Resort au fost niste prieteni de-ai nostri anul trecut si au fost mai mult decat multumiti (ni l-au recomandat si noua daca ne hotaram pt Egipt).

#33
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Elvira, eu am vazut review-uri cam proaste la Grand Sharm.... acum, preferintele oamenilor difera! Insa sunt niste fotografii pe tripadvisor de te cam sperii!
Razvan, ai luat bilete la Tiran? Vezi ca de ieri pretul e 886 Euro! Vacanta placuta si sa ne povestesti cand vii... eu inca nu m-am decis la hotel!

Edited by T Irina, 11 June 2010 - 09:25.


#34
anaadi2003

anaadi2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.06.2010

View PostT Irina, on 11th June 2010, 09:15, said:

Elvira, eu am vazut review-uri cam proaste la Grand Sharm.... acum, preferintele oamenilor difera! Insa sunt niste fotografii pe tripadvisor de te cam sperii!
Razvan, ai luat bilete la Tiran? Vezi ca de ieri pretul e 886 Euro! Vacanta placuta si sa ne povestesti cand vii... eu inca nu m-am decis la hotel!


Of! Nu stiu ce sa fac! Mi-ar placea sa merg la Savoy, insa imi cam depaseste bugetul. Cu atat mai mult cu cat ne-au expirat si pasapoartele si ne costa in jur de 600 lei sa le facem. (pt 2 persoane) Cei de la Queen Travel ne-au trimis oferta pentru hotelurile mentionate mai sus si nu stiu pe care sa il aleg.  :confuzzled:

#35
Bonzy

Bonzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 15.03.2007

View Postlivia_dobre, on 24th May 2010, 19:00, said:

Buna,
da, am stat la Tiran Sharm. Pretul a fost de 1170 euro/ 2 persoane/ island view. A fost totul ok.
In ceea ce priveste Tez Tour, nu am fost multumiti de comunicarea cu ei, astfel incat  pentru a afla ora plecarii in excursii, a fost nevoie sa sunam ghidul roman cu o seara inainte. CePe de alta parte, in ziua plecarii, in drum spre aeroport, am asteptat aproape o ora in fata unui hotel, pentru ca o parte din grup nu fusese anuntat in legatura cu ora de plecare.
Cea de-a doua problema a fost ca nu am avut ghid vorbitor macar de limba engleza la una dintre excursii, la Ras Mohamed. Majoritatea ghizilor vorbesc limba rusa.

In rest, toul ok.
Pretul pt excursia la Ras Mohamed a fost parca de 35 euro/persoana, iar la rezervatia Abu Galum ceva mai mult, in jur de 55 euro. Preturile nu le mai retin sigur, n-as vrea sa te induc in eroare.
Era si exccursia la Petra, dar pretul de asemena nu il stiu.

Sper sa-ti fi fost de folos! Seara buna!

Buna Livia,

Poti sa-mi spui, te rog, daca mai erau romani in hotel? De asemenea, avand in vedere faptul ca predomina rusii, va  trezeati dimineata la 6 sa ocupati sezlonguri (pe plaja sau la piscina)?

Multumesc!

#36
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

View PostBonzy, on 15th June 2010, 16:28, said:

Buna Livia,

Poti sa-mi spui, te rog, daca mai erau romani in hotel? De asemenea, avand in vedere faptul ca predomina rusii, va  trezeati dimineata la 6 sa ocupati sezlonguri (pe plaja sau la piscina)?

Multumesc!

Legat de sezlonguri pot sa iti raspund eu.
Erau berechet si te puteai trezi la 12.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate