Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

2 masculi maturi si o catea in calduri in aceeasi curte !

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
"Dobermanul" e corcitura dintre doberman si ciobanesc german. Aduce mai mult a doberman (picioare lungi) asa ca -i zicem doberman. Are capul mare, maxilarul puternic, blana mai de ciobanesc. A stat iernile numai in curte, asa ca ma gandesc ca s-a adaptat cu blana la clima.

#38
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
eu am un doberman foarte agresiv (a muscat doi vecini deja) dar dupa ce l-am castrat s-a cumintit vizibil;
am in curte o catea samoyede siberian (ruda cu husky) dar vreau sa spun ca ea este sefa curtii, daca dobi o ataca ea il musca de urechi !!! si el fuge schelalaind, dar de paza samoyedul ca si husky nu este bun, tot dobi tine curtea sigura...solutia ? husky lasa-i liberi ziua si pe dobi noaptea in curte...

#39
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 TNT-NET, on 23rd March 2010, 20:40, said:

Voua va place sa chinuiti animalele observ.Castreaza-i pe toti si nu ii mai lasa sa se chinuie in halul asta . E singura solutie sanatoasa pentru ei .
masculii daca se dujmanesc degeaba i mai castreaza se vor bate si atunci

#40
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Dupa parerea mea , pana la urma cainele husky o sa accepte ca nu mai este masculul alfa si o sa cedeze sefia , mai ales ca " dobermanul " l-a imberegatit de era cat pe aci sa dea coltul .

Eu sunt curios ce s-a mai intamplat si cum se inteleg cei doi caini .

#41
Dj12Max

Dj12Max

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.05.2010
Eu zic sa dai cateaua sau sa o tii NUMAI in casa pentru ca daca calca afara... Sa zicem ca ai dat cateaua (sau ca o tii in casa). Atunci inchide dobermanul in cusca ZIUA, asta insemand de la 8 dimineata pana la 8 seara. La ora 8 fara 1 minut baga huskyul in baie. Scoate dobemanul din cusca si du-l in alta camera. In timp ce dobermanul e in camera, scoate huskyul din baie si du-l in cusca. Dupa ce te asiguri ca are tot ce ii trebuie in cusca, elibereaza dobermanul. Astfel dobermanul va pazi curtea noaptea, cand este cel mai periculos (pentru ca el este mai tanar si mai voinic).
Succes si sa ne zici daca ai reusit ceva:)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate