Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Steigenberger al Dau Beach - Hurghada

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.02.2008
Sunt in cautarea unui hotel pentru o vacanta de Paste 2011
si m-am oprit la Steigenberger Al Dau Beach din Hurghada.
Pozele arata bine, impresiile la fel.
Am totusi cateva intrebari:
Plaja si intrarea in mare este cu nisip ??
La ce distanta fata de plaja are apa o adancime normala pentru a putea inota ??
Exista vreun recif de corali in apropiere unde se poate face snorkeling ??
Exista bar pe plaja ??

Am vazut intr-un review pe cineva care spunea ca bauturile se servesc la masa de catre
personalul hotelului (adica nu isi ia fiecare de la bar ca in alte parti). Este adevarat ??
Berea si racoritoarele (din sistemul all inclusive) sunt la dozator sau la doza (sticla) ??

Multumiri pentru raspunsuri

#20
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

 judas, on 13th December 2010, 13:29, said:

Sunt in cautarea unui hotel pentru o vacanta de Paste 2011
si m-am oprit la Steigenberger Al Dau Beach din Hurghada.
Pozele arata bine, impresiile la fel.
Am totusi cateva intrebari:
Plaja si intrarea in mare este cu nisip ??
La ce distanta fata de plaja are apa o adancime normala pentru a putea inota ??
Exista vreun recif de corali in apropiere unde se poate face snorkeling ??
Exista bar pe plaja ??

Am vazut intr-un review pe cineva care spunea ca bauturile se servesc la masa de catre
personalul hotelului (adica nu isi ia fiecare de la bar ca in alte parti). Este adevarat ??
Berea si racoritoarele (din sistemul all inclusive) sunt la dozator sau la doza (sticla) ??

Multumiri pentru raspunsuri

Sadb este unul dintre cele mai bune hoteluri de la Marea Rosie. Plaja si intrarea in mare sunt cu nisip, tb sa mergi vreo 100 m ca sa iti ajunga apa la brau, iar acolo unde se termina pontonul incepe reciful.
Legat de bauturi: racoritoarele sunt la doza, iar berea la sticla.
Bar nu exista pe plaja dar iti poti lua bauturile de la un pool bar din apropiere.
Hotelul e cel mai bun din hurghada - merita diferenta de pret fata de celelalte hotwluri medii din zona.
Reciful e cam la 150 m de plaja.

#21
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.02.2008

 razvanait99, on 13th December 2010, 23:53, said:

Sadb este unul dintre cele mai bune hoteluri de la Marea Rosie. Plaja si intrarea in mare sunt cu nisip, tb sa mergi vreo 100 m ca sa iti ajunga apa la brau, iar acolo unde se termina pontonul incepe reciful.
Legat de bauturi: racoritoarele sunt la doza, iar berea la sticla.
Bar nu exista pe plaja dar iti poti lua bauturile de la un pool bar din apropiere.
Hotelul e cel mai bun din hurghada - merita diferenta de pret fata de celelalte hotwluri medii din zona.
Reciful e cam la 150 m de plaja.

Multzam

Mai indraznesc cateva intrebari.
Este bataie pe paturile de plaja de la piscine ca la alte hoteluri unde se scoala lumea la 6 dimineata sa puna prosoape pe ele ??
Am inteles eu bine ca hotelul este destul de aproape de Hurghada (cam jumatate de ora de mers pe jos) ??
Exista camere care nu au vedere la mare ?? In cazul in care sunt, merita un bacsis la receptie pentru a primi vedere la mare ??

Am citit ca pe plaja, in cursul zilei, bate vantul destul de tare. Este adevarat ??
Snorkeling-ul este free daca am echipament propriu, sau trebe sa platesc ceva ??

Multumiri pentru raspunsuri

#22
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.02.2008

 razvanait99, on 13th December 2010, 23:53, said:

Sadb este unul dintre cele mai bune hoteluri de la Marea Rosie. Plaja si intrarea in mare sunt cu nisip, tb sa mergi vreo 100 m ca sa iti ajunga apa la brau, iar acolo unde se termina pontonul incepe reciful.
Legat de bauturi: racoritoarele sunt la doza, iar berea la sticla.
Bar nu exista pe plaja dar iti poti lua bauturile de la un pool bar din apropiere.
Hotelul e cel mai bun din hurghada - merita diferenta de pret fata de celelalte hotwluri medii din zona.
Reciful e cam la 150 m de plaja.

Mi-am mai amintit o intrebare.

Inteleg ca minibarul este cu plata.
Hotelul asigura apa minerala gratuit in camera?? Ce cantitate/zi ??

Multzam

#23
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

 judas, on 14th December 2010, 07:54, said:

Multzam

Mai indraznesc cateva intrebari.
Este bataie pe paturile de plaja de la piscine ca la alte hoteluri unde se scoala lumea la 6 dimineata sa puna prosoape pe ele ??
Am inteles eu bine ca hotelul este destul de aproape de Hurghada (cam jumatate de ora de mers pe jos) ??
Exista camere care nu au vedere la mare ?? In cazul in care sunt, merita un bacsis la receptie pentru a primi vedere la mare ??

Am citit ca pe plaja, in cursul zilei, bate vantul destul de tare. Este adevarat ??
Snorkeling-ul este free daca am echipament propriu, sau trebe sa platesc ceva ??

Multumiri pentru raspunsuri

Bataie nu exista pe paturile de la plaja din 2 motive: sunt foarte multe piscine si pentru ca de multe ori bate vantul asa cum ai aflat deja (de aceea exista protectie anti-vant la paturile de la plaja). Cred ca doar din noiembrie pana in martie e deranjant vantul in rest este ca o briza racoroasa care mai atenueaza din canicula desertului.
Snorkelingul e free. E bine sa vii cu propriul echipament - cel din Egipt este ieftin si de o calitate indoielnica.
Hotelul are si camere cu vedere la munte (standard) si cu vedere la mare (deluxe).
Nu stiu daca merge cu bacsis sa iei o camera cu vedere la mare dar poti incerca.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate