Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

comanda cineva de pe carespot.ro ?

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006
Castoras, ce anume cauti tu de fapt si Gogu nu poa' sa te ajute?

#20
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006

View Postamma, on 27th April 2010, 18:15, said:

Castoras, ce anume cauti tu de fapt si Gogu nu poa' sa te ajute?

Right fetele, my mistake - nu m-am exprimat clar. Gugal poate sa ma ajute la multe, de fapt am gasit cele mai multe produse pe care le caut dar cum nu am cumparat niciodata online nimic - in afara de bilete de avion - mi-e teama si nu stiu la ce sa ma astept. Produsele pot fi fake, expirate, platesc vama,nu stiu. Sau siturilear putea incerca sa ma insele-fure date de pe card, I just don't know. Sunt complet debusolata cand vine vorba de cumparaturi online. De asta apreciam f mult sfaturile voastre despre siturile care vand online.
Ce as vrea eu sa cumpar - listuta inca foarte vaga

cam tot ce inainte imi luam din Romania in materie de machiaj si ingrijire cosmetica: machiaj Respectissime La Roche Posay, Lancome, demachiante La Roche Posay, sampoane - ma gandesc acum la gama Tigi dar nu sunt inca hotarata, ceva gloss-uri, oje OPI si lentile de contact - cred. Cam atat, hai ca-s multe oricum?:D

#21
bebbyi

bebbyi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.10.2005
Eu am tot luat de pe carespot si au f ok. adica inainte imi luam de pe strawberry si asteptam vreo 2 saptamani, de la astia mi-au venit cam in 2 zile. plus ca cel putin setu tigi pe care il folosesc e mai ieftin la romani.
in orice caz, daca pot cumpara din romania, cumpar. discutiile astea cu "am avut probleme cand am comandat de la noi" sunt tabu. nu toti suntem tigani si mancam lebede. eu cumpar online de la noi de cativa ani, cateodata am avut probleme (in cazurile garantiilor - o data, insa la sampoane nu e cazul :)) si ca sa nu ma abat de la subiect, carespot pana in momentul asta au fost promti.
enjoy shopping  :naughty:

#22
cosmeticiana

cosmeticiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.04.2010
Dragele mele, preturile nu-s chiar asa de super uber faine in UK ... Pe hairsupermarket.com preturile la Revlon sunt cu 30-40% mai mari decat le ia sefa de la furnizorul ei din Brasov. M-am uitat si eu la Edru Cosmetics pe site si tot au preturi mai mici decat in UK, chiar si pt. persoane fizice. Nu stiu unde si la cine va uitati voi cand comparati preturile ...

Am verificat 10 preturi acum pe haisupermarket, si doar la 1 singur produs (la spuma Grip Revlon) am vazut ca e mai bun pretul in UK .. in rest nu ... toate-s mult mai scumpe.

Am sarit si eu cand am vazut ieri topicul si i-am zis si sefei sa cumpere din UK ... mi-a facut repede o comparatie de pret de pe factura si mi-a dat cu tifla ca de-aia e ea sefa si nu eu ... deh ... data viitoare o sa verific personal cele scrise aici, inainte sa mai zic si altora ... mai ales sefei :))

cat despre straberry, ala e site pentru milionarii din top 300 ... ce e cu preturile alea ???  :o

Oricum daca luati si cosmetice faciale / corporale de pe undeva din UK, va rog sa-mi dati si mie site-ul ... chiar vreau sa compar cu ce folosesc eu in salon. Multumesc!

#23
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006

View Postcosmeticiana, on 9th May 2010, 14:57, said:

Dragele mele, preturile nu-s chiar asa de super uber faine in UK ... Pe hairsupermarket.com preturile la Revlon sunt cu 30-40% mai mari decat le ia sefa de la furnizorul ei din Brasov. M-am uitat si eu la Edru Cosmetics pe site si tot au preturi mai mici decat in UK, chiar si pt. persoane fizice. Nu stiu unde si la cine va uitati voi cand comparati preturile ...

Am verificat 10 preturi acum pe haisupermarket, si doar la 1 singur produs (la spuma Grip Revlon) am vazut ca e mai bun pretul in UK .. in rest nu ... toate-s mult mai scumpe.

Am sarit si eu cand am vazut ieri topicul si i-am zis si sefei sa cumpere din UK ... mi-a facut repede o comparatie de pret de pe factura si mi-a dat cu tifla ca de-aia e ea sefa si nu eu ... deh ... data viitoare o sa verific personal cele scrise aici, inainte sa mai zic si altora ... mai ales sefei :))

cat despre straberry, ala e site pentru milionarii din top 300 ... ce e cu preturile alea ???  :o

Oricum daca luati si cosmetice faciale / corporale de pe undeva din UK, va rog sa-mi dati si mie site-ul ... chiar vreau sa compar cu ce folosesc eu in salon. Multumesc!

@cosmeticiana, dar de unde comanda sefa ta? da-ne si noua linkul - sa vedem despre ce e vb si daca vand si la bucata, persoanelor fizice.
Eu una sunt constienta ca preturile sunt mai mari, adaugand si shippingul dar care e alternativa - sa cumpar oja deja inceputa de la vreun salon? crema de la farmacie care nu ma ajuta la fel ca cea cumparata din Franta? sau mai rau, sampon indoit cu apa? :D
serviciile sunt de tot rasul in Romanica, si prefer sa dau un ban in plus la straini decat sa ma las furata pe fata de romani. :)

#24
leocadia

leocadia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.05.2010
am incercat eu cu un sampon de vreo 300 000 si cand a venit coletul mi au cerut in plus 200 si ceva. in bucuresti !!  am zis ca nu l mai vreau. pe uk e cam aiurea ca nu stii cand ajunge si trebuie sa ajungi la posta, mai uita aia sa  dea avizul, cozi, cine are timp de asa ceva. unii care am aflat ca erau din hong kong mi au luat banii din cont si tot astept si astept. strawberry.net. ugly experience. mai ok e la joico.ro iti vin dupa 1-2 zile dar nu mi-a placut persoana care mi-a telefonat pt confirmare. ce naiba confirmare confirmare ca doar am dat comanda? wtf.

#25
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
Leocadia, strawberry vine cam in 4-5 sapt stai linistita ca or sa-ti vina.
Ai dreptate in ce priveste timpii de livrare, acuma depinde cum e: eu una sunt ok sa astept o saptamana ca sa nu mai cumpar de la romani :D

Luni am dat prima comanda, o sa va zic la sfarsit cum e.

#26
mikylovemky

mikylovemky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.10.2010
am comandat si eu la ei si din 4 produse nu mi au trimis decat 3 dar rambursul era pt toate 4 si de 3 zile ma chinui sa dau de ei la telefon sau pe mail si nu mi raspund total neseriosi si asta in cazul in care fac mereu comenzi la ei dar asta a fost ultima! asa ca daca aveti vreo problema cu comanda nu va asteptati sa se rezolve :))

#27
mikylovemky

mikylovemky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.10.2010
am primitr si balsamul de la ei au aspus ca muta sediul si ca de aceea s au incurcat ;))

#28
deliutzza

deliutzza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.10.2007
eu am un meci cu ei acum. am facut o comanda acum 4 zile si nu a ajuns nici pana acum. telefonul de pe site nu exista, la mail nu raspund, pe facebook nu raspund. nimeni nu zice nimic. mi-au trimis pe mail la o zi dupa ce am facut comanda, un nr de awb care vezi doamne ar trebui sa fie nr de awb aferent pachetului meu. bullshit. cei de la firma de curierat zic ca nu exista in baza lor de date asa ceva (verificat pe site + sunat). in fine, poveste lunga. nu voi accepta produsele daca intr-adevar vine vreun colet candva. concluzia - eu nu cred ca e o firma serioasa  :peacefingers:

#29
corina_gf

corina_gf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.07.2007
ce firma serioasa....imi pare rau ca n-am descoperit acest forum acum o saptamana inainte sa fac prima comanda pe carespot...am comanda fiole tratament de la Schwarzkopf si am primit cutia desigilata, iar una dintre fiole goala, se varsase peste celelalte fiole din cutie....dar mai grav a fost ca ei stiau asta din moment ce cutia era cu sigiliu rupt, si evident nr de telefon pe site nu au, iar la mailuri era evident ca nu vor raspunde....pacat ca serviciul clienti lasa foarte mult de dorit pentru ca produsele sunt intr-adevar originale. Prietena mea a comandat de vreo 2 ori la ei si n-a avut probleme , eu am fost mai ghinionista. Acum am gasit alt site, o sa-mi incerc norocul si acolo curand, de carespot m-am lecuit.

#30
maria12345

maria12345

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.05.2011

View Postcorina_gf, on 10th May 2011, 01:44, said:

ce firma serioasa....imi pare rau ca n-am descoperit acest forum acum o saptamana inainte sa fac prima comanda pe carespot...am comanda fiole tratament de la Schwarzkopf si am primit cutia desigilata, iar una dintre fiole goala, se varsase peste celelalte fiole din cutie....dar mai grav a fost ca ei stiau asta din moment ce cutia era cu sigiliu rupt, si evident nr de telefon pe site nu au, iar la mailuri era evident ca nu vor raspunde....pacat ca serviciul clienti lasa foarte mult de dorit pentru ca produsele sunt intr-adevar originale. Prietena mea a comandat de vreo 2 ori la ei si n-a avut probleme , eu am fost mai ghinionista. Acum am gasit alt site, o sa-mi incerc norocul si acolo curand, de carespot m-am lecuit.

buna. ma uitam ca data mesajului tau este foarte recenta. eu am comandat la carespot acum o sapt, nu am primit nici un telefon de la ei si nici produsele comandate. Tu ai primit pana la urma coletul?

#31
corina_gf

corina_gf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.07.2007
da, l-am primit, sigur il vei primi si tu ( probabil l-ai primit deja )...problema este ca niciodata nu stii cand primesti produsele poate dura 1 zi sau o luna, ei oricum nu te anunta si nu au nici macar un nr. de tel de contact ceea ce mi se pare absurd, mai ales ca poti sa le scrii tone de mailuri de cele mai multe ori nu raspund...au plin facebook-ul de reclamatii...eu comanda de acum de pe hairzone sau luxbeauty, ajung mult mai rpd produsele.

#32
dcapitanu

dcapitanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.02.2012
Va rog sa ma ajutati.. Am facut o comanda pe makeuponline (firma contact: CareSpot), ieri, 14.02.2012, ora 10:36, platita, insa NEPRELUATA de catre acestia. Ce inseamna asta? Ca banii mi-au fost trasi de pe card, dar eu nu voi vedea prea curand produsele???? ... A patit careva asa ceva? Este pentru ultima data cand voi mai face vreo comanda pe internet. Mi-am invatat lectia.

#33
marcusorina

marcusorina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.05.2017
Poti sa astepti la telefon cu zilele ca nu te baga nimeni in seama si cred ca daca nu au produsul in stoc faci comanda degeaba, cel putin pe mine nu m-au anuntat nimic de comanda mea si deja au trecut 2 saptamani. Am mai facut comenzi de la alte magazine onlne cu parfumuri dar din astea nu am patit pana acum.

#34
fanandrei92

fanandrei92

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.07.2017
Sunt tepari, nu recomand, si eu am comandat de pe carespot si se pare ca am cumparat un produs fake. De atunci ma orientez catre o multime de alte site-uri de unde am un pic de siguranta

#35
firaanca90

firaanca90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.10.2017
Nu recomand! Au produse chinezesti de proasta calitate Eu am facut greseala sa cumpar de la ei si acum imi pare rau, mai bine plateam 10 Lei in plus si puteam sa-mi cumpar un produs original din alta parte.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate