Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Modern Family (2009 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
Am aștepta mult până să am curajul să-l încerc. Am fost mare fan Familia Bundy, mare fan Ed O'Neill, interpretul lui Al Bundy, așa că mi-a fost frică să-ncerc un nou serial cu el. Frica asta vine din faptul că marii actori cu-n succes imens într-o anumită ipostază, într-un anumit rol, își pierd mult din farmec în alte seriale. Sigur, nu toți, dar mulți dintre ei. Exemple bune ar fi și actorii din distribuția serialului Seinfeld.
Dar Ed O'Neill n-a dezamăgit, nu pe mine cel puțin, cum n-a făcut-o nici în „John from Cincinnati”.
După urmărirea episodului pilot, am devenit brusc fan al acestui serial. Ba chiar numai eu am reușit să mai conving încă patru persoane, toate cu gusturi diferite, să urmărească serialul, iar acuma toți abia așteaptă noi episoade.
E foarte simplu de explicat. O comedie bună, foarte bună, c-o distribuție de senzație. Ed O'Neill, ajuns la 64 de ani, joacă rolul unui om bogat, tată a doi copii și căsătorit recent c-o femeie frumoasă și foarte tânără din Columbia, având un copil dintr-o căsătorie anterioară. Amândoi actorii, Sofia Vergara și Rico Rodriguez sunt haioși rău și joacă excelent.
Cei doi copii ai lui Ed O'Neill sunt Mitchell, interpretat de Jesse Tyler Ferguson, un tânăr homosexual, care alături de partenerul său de viață, Cameron, interpretat de Eric Stonestreet, adoptă un bebeluș orfan din Vietnam. „Cuplul” acesta este senzațional, amândoi joacă excelent  și se potrivesc foarte mult în film. Din punctul meu de vedere, sunt piesele grele ale serialului.
Al doilea copil, Claire, interpretată de Julie Bowen, este măritată  cu Phill, interpretat de Ty Burrell, alături de care are trei copii. Copiii nu-s așa reușiți ca actori, dar cei doi părinți „joacă” excelent.
Pentru cei care vor să vadă serialul, le doresc vizionare plăcută.

#2
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
foarte tare comedia asta, imi place mult ! Ed O'Neill e foarte tare ,toti sunt tari.....mai ales Cameron si Phill

#3
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

View Postentity22, on 16th March 2010, 23:14, said:

foarte tare comedia asta, imi place mult ! Ed O'Neill e foarte tare ,toti sunt tari.....mai ales Cameron si Phill
am vazut si eu vreo 3 episoade
e bunicel

#4
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
Sezonul doi a început de vis, în special episodul trei a fost demențial.
Nu prea are succes pe aici observ.

#5
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
mie cel mai mult imi place de Manny , e incredibil pustiu` ala :lol:

#6
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
toti sunt dementiali in felul lor, e extrem de reusita comedia asta ! Mai stiu cateva persoane care se uita  ,ma asteptam sa fie mai popular totusi

#7
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
M-ati facut curios, acum ma bag si eu la pilot.

#8
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
E bunicica, dar nu-i pe gustul meu, vizionare placuta!

#9
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
Ma numar si eu printre fanii serialului si l-am recomandat unor prieteni care au si prins gustul lui ;)
Eric Stonestreet actorul care il interpreteaza pe Cameron mi se pare foarte talentat. Nu degeaba a primit si un Emmy pt rolul asta ;)
Iar Ed O'Neal aduce si ceva din Al Bundy in rolul lui Jay.

#10
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007

View Postwizake, on 18th October 2010, 13:37, said:

Ma numar si eu printre fanii serialului si l-am recomandat unor prieteni care au si prins gustul lui ;)
  Eric Stonestreet actorul care il interpreteaza pe Cameron mi se pare foarte talentat. Nu degeaba a primit si un Emmy pt rolul asta ;)
  Iar Ed O'Neal aduce si ceva din Al Bundy in rolul lui Jay.
  
  
   Eric Stonestreet e genial, imi place si de el si de rolul lui foarte tare . Imi place si de copilul ala ,Manny. Toti sunt simpatici in felul lor pana la urma si cica baiatul ala cel mai mic e membru MENSA

#11
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,946
  • Înscris: 03.08.2008

View PostAdiFCD, on 9th October 2010, 23:37, said:

mie cel mai mult imi place de Manny , e incredibil pustiu` ala :lol:

Suntem doi si mie imi place de Manny, cel putin in scenele cand se pregateste de o intalnire este genial.
Despre Ed, am fost cam dezamagit, joaca bine rolul dar e departe de interpretarea din Familia Bundy. Interesant e ca asta e al doilea serial / film pe care il vad in care joaca si Ed si e interesanta trecerea de la vanzatorul de pantofi la tipul plin cu bani.
Am ajuns cu vizionarea la seria 2 spre sa scoata cat mai multe  (macar cat Bundy).

Mi se pare ca Phil face toata comedia .

#12
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 10.05.2005
Super serial de comedie. Rad cu lacrimi la unele faze. Cel mai mult imi place de Gloria ... e milf.  :naughty:

#13
bozghiyy

bozghiyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 14.04.2007
Se pare ca nu e foarte vizionat , dar daca va plac serialele de comedie, asta e chiar unul bun. Mie mi se pare ca devine din ce in ce mai bun, si personajele din ce in ce mai savuroase.

#14
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
E totuși considerat un serial cu-n potențial de a deveni unul „de istorie”.
Încă de la început și până acuma, m-a impresionat extrem de mult. :)

#15
Grecu_M

Grecu_M

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 18.07.2010
Mi-a sarit si mie in ochii dupa ce a castigat o serie de premii ,si am incercat cateva episoade.
   Mi s-a parut bun dar nu genul meu,speram macar ,ca Ed O'Neill sa ma convinga dar eu mi-l imaginam pe nefamilistul vanzator de pantofi Al ...aici mi se pare prea serios ,prea normal.Imi plac serialele filmate in format reality show gen "Parks and Recreations" si "The Office" dar acesta e probabil prea familist pt mine

#16
bozghiyy

bozghiyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 14.04.2007
unul dintre cele mai bune seriale de comedie la ora actuala, sper sa nu se strice cu timpul!

#17
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Cum era de asteptat ...

[attachment=946789:NewPicture022.jpg]

#18
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,946
  • Înscris: 03.08.2008
Au aparut 2 episode din sezonul 3. Destul de reusite. Au schimbato pe Lily, acum chiar vorbeste si se misca.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate