Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Casa mea - un vis?

- - - - -
  • Please log in to reply
246 replies to this topic

#235
dani1999

dani1999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 07.02.2008
Attached File  20160320_155919.jpg   268.65K   158 downloads

Attached Files



#236
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013
Foarte frumos! Felicitari! Desi mie nu-mi place culoarea albastru, baia pe albastru imi place mai mult decat cea pe travertin. E luminoasa si echilibrata.

Later edit: desi cred ca e perceptia din poze. Travertinul e cald, mie imi place ca piatra.

Edited by lenny13, 27 March 2016 - 12:25.


#237
dell99

dell99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.09.2008
Foarte frumoase usile, felicitari

#238
dani1999

dani1999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 07.02.2008
Ai dreptate Lenny, este vorba doar de percepție. Baia cu travertin are mai multa lumina decat cea albastra. Din cauza ca lumina bate din fata, pozele par întunecate. Deocamdată, ne place cum a iesit.

#239
dani1999

dani1999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 07.02.2008
Baia ïe servici de la parter. Putin "chinuita", nu tocmai practica pt. nevoile gospodaresi, dar suficient de comoda pt cele personale.
Scuze pt. pozitia pozelor, de pe tableta nu stiu sa le intorc.

Attached Files



#240
dani1999

dani1999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 07.02.2008
In bucatarie lipsesc candelabru si scaunele. Nu am gasit inca unele care sa ne placa, si, sicer, m-am cam saturat de cumparaturi

Dormitorul a iesit... interesant, chiar si cu capul in jos!!

Cum, puii mei, sa intorc pozele astea?

 dell99, on 27 martie 2016 - 12:34, said:

Foarte frumoase usile, felicitari
Într-adevăr, au iesit foarte bine, sunt de efect, dar, fiindcă sunt de tei...sunt pretentioase, nu cred ca as
face aceeași aĺegere a doua oară. Poate doar ca model.

Attached Files



#241
dell99

dell99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.09.2008
In bucatarie pe perete este travertin sau marmura? Imi place foarte mult cum v-a iesit, asa era si visul kue cu 2 geamuri mari dar nu s-a potrivit cu proiectul si am renuntat la modificare :(.
La fel si cu travertinul, l-am folosit doar la bai, la bucatarie mi-a zis cel de la care l-am cumparat ca trebuie dat periodic cu o solutie de impermeabilizare ca se pateaza altfel.

#242
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Wow....
Ce fain sta acel candelabru......invers....Posted Image
Ia zi-mi.... ce izolatie ai facut sub dusul italian, si cat te-a costat bucătăria cu tot cu blat.... e de travertin......nu?

#243
dani1999

dani1999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 07.02.2008
La bucatarie este travertin pe jos- într-adevăr l-am dat cu o sol. speciala pentru impermeabilizare. In functie de trafic si modul de întreținere, sau in caz de alte reparatii (slefuire, rostuire, chituire), se repeta operatia.
Pe perete nu am pus traverin, este o faianta asortata. Motivul pt. care am renuntat la travertin a fost ca, in zona plitei, este greu de intretinut. Oricat ai fi de grijulie, mai sare din tigaie si pe pereti, iar solutia impermeabila nu ar fi facut fata repetatelor spalari a suprafetiei respective. Apoi, da, travertinul netratat se curata foarte greu. Imi amintesc ca abia am sters semnele de creion facute de baieti la montaj. Se spala cu detergenti speciali si trebuie insistat mai mult. Eu am ales pentru bucatarie varianta mata. In baie am mes pe jos cu mat iar pe perete cu lucios (cel lucios se curata mai usor).

La dus s-a pus o banda speciala pe laturile cu peretii si o solutie bicomponenta pensulabila pe zona incadrata. Sper sa nu am probleme, este la parter, oricum...
Doar bucataria a fost 10.000 lei mobila. Negociata la sange, la pachet cu dresingul de la dormitorul matrimonial, o mobila de tineret si un dulap cu usi glisante într-un alt dormitor.
Blatul este din granit si a fost 500 euro, facut de alta firma.

Edited by dani1999, 27 March 2016 - 18:14.


#244
dell99

dell99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.09.2008
Da, cam asa ni s-a explicat si noua, eu am pus travertin neslefuit la una din bai in zona de dus si pe jos mozaic de piata. Am dat de 3 ori cu solutia de impermeabilizare pana am inceput sa folosim. In baia de jos noi am pus o solutie Mapei, ceva negru cauciucat, nu mai stiu exact cum se numea exact.

Attached Files



#245
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
A iesit treaba faina, felicitari! Cat a fost travertinul si de unde l-ai luat? Aceeasi intrebare si pentru peretele de sticla de la dus. Usile de la tgg? Ce este pe jos in dressing ? Cum se numeste firma de mobila?

Acum ca totul gata, poti sa spui daca te-ai incadrat in buget/estimari? Unde au aparut probleme fata de ce estimasei initial? Daca ai lua-o de la capat ce ai face diferit?

Multumesc.

Edited by Bylly00, 29 March 2016 - 14:38.


#246
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

 dani1999, on 27 martie 2016 - 15:53, said:

Cum, puii mei, sa intorc pozele astea?
Upss...

Attached File  at gravity.jpg   23.01K   11 downloads

#247
ciudin

ciudin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 705
  • Înscris: 04.10.2008
Acelasi tip de lustre mi-am montat si eu. O sa fie necesar sa mai scoti cateva zale, sa o ridici mai sus.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate