Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

R.C.S. > R.D.S. > Digi.cablu Digital >D.V.B-C >Al doilea operator de televiziune digitală S.D.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13846 replies to this topic

#11413
SorinuIS

SorinuIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 20.07.2009

 megafanro, on 10th April 2010, 01:11, said:

Și care este diferența? ;)


Trebuie explicata mai clar?
Tu, moderator, ai schimbat titlul thread-ului. N-ai facut-o de capul tau, ma gandesc, ci dupa niste informatii. "cel de sus" nu-l observ a fi moderator, deci n-are de unde sti de ce s-a modificat titlul.
simplu, zic eu.

#11414
ionutgavy

ionutgavy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 24.01.2010
Eu cred ca in locul programelor scoase o sa se introduca programe HD , deci avem 7 pr. lipsa o sa avem 7 programe HD.  :coolspeak:

#11415
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

 ionutgavy, on 10th April 2010, 10:18, said:

Eu cred ca in locul programelor scoase o sa se introduca programe HD , deci avem 7 pr. lipsa o sa avem 7 programe HD.  :coolspeak:
Ca sa fiu sincer cu exceptia canalelor de sport si a canalelor de filme documentare gen Discovery HD pe mine nu ma pasioneaza daca emit sau nu in hd sau sd pentru ca oricum filmele care imi plac mie sunt transmise de ei cu cel putin un an intirziere deci nu mai au nici un farmec pentru ca le-am vazut demult plus ca sunt mai interesante fara reclame !
De altfel toti cei din restul tarii cu exceptia Bucurestiului si a Sibiului ar trebui sa protestam si sa cerem televiziunii Romane despagubiri pentru ca platim un serviciu de care nu putem beneficia pentru ca tvr hd este finantat si din banii pe care ii platim noi cei care nu putem receptiona acest canal deci daca ar fi corecti cei care nu beneficiaza de acest serviciu ar trebui sa plateasca un abonament mai mic !Tinind cont ca tvr este finantat din bani publici (abonamente obligatorii )atunci toti ar trebui sa putem beneficia de aceleasi servicii pentru ca eu nu inteleg de ce banii platiti de noi oradenii trebuie sa mearga la tvr Cluj Sau Tvr Timisoara si nu la un post local de exemplu (tvr Oradea)!

Edited by adicorp, 10 April 2010 - 09:38.


#11416
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Azi sau maine codeaza MaxpacK-ul  , ceea ce include HBO Romania , HBO Comedy si Cinemax Int.

Sursa sigura de la RC!

Edited by Shieu, 10 April 2010 - 09:32.


#11417
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010

 Shieu, on 10th April 2010, 10:31, said:

Azi sau maine codeaza MaxpacK-ul  , ceea ce include HBO Romania , HBO Comedy si Cinemax Int.

Sursa sigura de la RC!

confirm si eu ce zici.....deja rds-ul cheama abonatii sa-si schimbe conserva pt a putea vedea hbo-ul(pt cand se va coda),totodata spun ca se vor face ceva modificari weekendul acesta.

#11418
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 mike2044, on 10th April 2010, 10:55, said:

confirm si eu ce zici.....deja rds-ul cheama abonatii sa-si schimbe conserva pt a putea vedea hbo-ul(pt cand se va coda),totodata spun ca se vor face ceva modificari weekendul acesta.

Totodata se va scoate si de pe Analog luna aceasta.

Edited by Shieu, 10 April 2010 - 09:59.


#11419
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010
Si ce se intampla in orasele unde nu exista inca oferta pentru digital? Cei care platesc HBO pe analogic raman fara el?

#11420
botiarad

botiarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.12.2009
Buna!

Am primit de la RDS un decodor Humax Mpeg-2 care are iesire SCART. Canalele Hd din grila nu merg....doar sunetul se aude . Un prieten a vorbit cu cei de la RDS care au spus ca in scurt timp canalele Hd vor merge pe acest decodor mpeg-2. Vreau sa stiu daca este posibil ca sa mearga semnal HD pe un conector SCART. Si daca HD merge pe Mpeg-2?? Am citit ca HD este mpeg-4. Acuma nu stiu . Banuiesc ca cei de la RDS nu vorbesc prostii.

Raspundeti la intrebarile mele
Mersi

#11421
micu_vali

micu_vali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 14.07.2009

 botiarad, on 10th April 2010, 11:48, said:

Buna!

Am primit de la RDS un decodor Humax Mpeg-2 care are iesire SCART. Canalele Hd din grila nu merg....doar sunetul se aude . Un prieten a vorbit cu cei de la RDS care au spus ca in scurt timp canalele Hd vor merge pe acest decodor mpeg-2. Vreau sa stiu daca este posibil ca sa mearga semnal HD pe un conector SCART. Si daca HD merge pe Mpeg-2?? Am citit ca HD este mpeg-4. Acuma nu stiu . Banuiesc ca cei de la RDS nu vorbesc prostii.

Raspundeti la intrebarile mele
Mersi
in nici un caz

#11422
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

 botiarad, on 10th April 2010, 11:48, said:

Buna!

Am primit de la RDS un decodor Humax Mpeg-2 care are iesire SCART. Canalele Hd din grila nu merg....doar sunetul se aude . Un prieten a vorbit cu cei de la RDS care au spus ca in scurt timp canalele Hd vor merge pe acest decodor mpeg-2. Vreau sa stiu daca este posibil ca sa mearga semnal HD pe un conector SCART. Si daca HD merge pe Mpeg-2?? Am citit ca HD este mpeg-4. Acuma nu stiu . Banuiesc ca cei de la RDS nu vorbesc prostii.

Raspundeti la intrebarile mele
Mersi
Probabil este adevarat doar prima parte din ce ti-au spus ei, adica "in scurt timp canalele HD vor merge", doar ca nu pe acest decodor. Vor fi decodoare pentru MPEG-4.

#11423
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

 ionutgavy, on 10th April 2010, 10:18, said:

Eu cred ca in locul programelor scoase o sa se introduca programe HD , deci avem 7 pr. lipsa o sa avem 7 programe HD.  :coolspeak:
In ultima suta de pagini au aparut multi glumeti pe topicul asta. :)

#11424
dumitrubit

dumitrubit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 17.01.2010
Eu cred ca o sa bage Pivate Spice HD :naughty:

#11425
laur70

laur70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 30.07.2003
Aseara pe Duna TV meciul transmis din campionatul Ungariei era 16:9 si upscalat pe digital. Pe analog erau benzile negre sus si jos.

#11426
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

 mihaiovidiu82, on 10th April 2010, 10:44, said:

Si ce se intampla in orasele unde nu exista inca oferta pentru digital? Cei care platesc HBO pe analogic raman fara el?
DA! daca stai cu pruna-n gura.
Daca le faci scandal iti fac si o reducere  :naughty:

#11427
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
"pe cei care nu au posibilitatea sa-si monteze o antena ii inteleg sa aleaga cablu,dar pe restul nu-i inteleg absolut deloc."
Eu am antena satelit (digi si dolce) insa as prefera digicablu. Am avantajul la digi satelit ca vad si canalele RAI si MEDIASET, dar, personal, as prefera cablul. E STRICT parerea mea.

#11428
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

 dumitrubit, on 10th April 2010, 12:18, said:

Eu cred ca o sa bage Pivate Spice HD :naughty:
Nu. Penthouse HD1

 laur70, on 10th April 2010, 12:42, said:

Aseara pe Duna TV meciul transmis din campionatul Ungariei era 16:9 si upscalat pe digital. Pe analog erau benzile negre sus si jos.
Da a fost 16:9, dar upscalat nu a fost sarmanul, tot la 576i adica SD.

#11429
dumitrubit

dumitrubit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 17.01.2010
Corect,Penthouse HD :lol: deja cred ca o sa depaseasca numarul de canale hd si sd pe care o sa le emita RDS in viitorul apropiat (10-50 ani)...   lumina


Nu sant in stare sa modifice ora de vara dapoi sa le mai ceri canale hd sau sd noi

Edited by dumitrubit, 10 April 2010 - 13:00.


#11430
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010

 dumitrubit, on 10th April 2010, 13:58, said:

Corect,Penthouse HD :lol: deja cred ca o sa depaseasca numarul de canale hd si sd pe care o sa le emita RDS in viitorul apropiat (10-50 ani)...   lumina


Nu sant in stare sa modifice ora de vara dapoi sa le mai ceri canale hd sau sd noi

asta cu ora de la epg cam asa e...parca fac la misto-e asa greu si complicat sa schhimbi o ora la epg!?...isi cam bat p..a de noi!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate