Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

UTV HD

- - - - -
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#73
djsorin

djsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 01.08.2003

 UrbanJohn, on 30th July 2010, 13:39, said:

E mai ieftin, da, dar pe UPC ai 9 canale, pe RDS doar 4, eu zic ca asta conteaza destul de mult, nu? :notangel:
Oricum, daca au bagat UTV HD, eu sper si la un VH1 HD.  :wub:


La rds doar 4? Glumesti, te anunt ca in majoritatea oraselor sunt 7 canale HD si mai urmeaza :)

#74
UrbanJohn

UrbanJohn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 26.07.2010
ioi, scuze, deci RDS 7 canale HD, UPC 8 plus 1 daca iei maxpack.
gata, e bine?  :rolleyes:
oricum, cine baga primul VH1 HD o sa aiba recunostinta mea vesnica. hahahaha

#75
Ioanaaaaaaaa

Ioanaaaaaaaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.07.2010

 catalinman, on 30th July 2010, 13:44, said:

parca ti-am mai zis pe alt topic ca la RCS sunt 7 canale HD, probabil ca nu ai citit ...

iar in curand o sa fie mai multe canale decat la UPC, cel putin 10 canale HD !

Noi vorbeam acuma de ce exista pe piata in prezent, la momentul asta. Pe viitor, vedem ce mai pune fiecare provider la bataie, nu?  :coolspeak:

#76
UrbanJohn

UrbanJohn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 26.07.2010
Am citit pe alt topic ca o sa mai bage RDS canale, sunt curios ce canale.
Ah ce imi place batalia asta intre providerii de HD!  :argue:
Sunt curios ce o sa scoata UPC, daca o sa scoata, dar probabil ca o sa scoata.  :punk:

#77
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
a tras cineva videoclipuri dupa utv hd? daca da ! , sa ne zica si noua unde le-a urcat daca exista cazul! pe un torent ceva warez_spam ...etc..multam.

#78
monis

monis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 31.07.2010

 UrbanJohn, on 2nd August 2010, 18:03, said:

Am citit pe alt topic ca o sa mai bage RDS canale, sunt curios ce canale.
Ah ce imi place batalia asta intre providerii de HD!  :argue:
Sunt curios ce o sa scoata UPC, daca o sa scoata, dar probabil ca o sa scoata.  :punk:

Si eu sunt sigura ca cei de la UPC nu vor fi pasivi.. pana una alta asteptam sa vedem cu ce noutati o sa vina RDS-ul pe piata.. Catalin chiar m-a facut curioasa :D

#79
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
:D

#80
UrbanJohn

UrbanJohn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 26.07.2010
Hai, ca usor usor peisajul HD-ului in Romania e tot mai bogat. Incet, dar sigur!  :blush:

#81
Ioanaaaaaaaa

Ioanaaaaaaaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.07.2010

 UrbanJohn, on 2nd August 2010, 18:03, said:

Am citit pe alt topic ca o sa mai bage RDS canale, sunt curios ce canale.
Ah ce imi place batalia asta intre providerii de HD!  :argue:
Sunt curios ce o sa scoata UPC, daca o sa scoata, dar probabil ca o sa scoata.  :punk:

Bai da' astia de la RDS ce canale in HD au? Ca UPC-ul stiu ce are, dar la RDS, recunosc, habar n-am care-s toate programele  :huh:
Da, si eu astept cu interes sa vad care ce mai scoate, ca probabil ca pe parcurs o sa isi imbogateasca fiecare "gama HD" :coolspeak:

#82
UrbanJohn

UrbanJohn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 26.07.2010

 Ioanaaaaaaaa, on 4th August 2010, 05:54, said:

Bai da' astia de la RDS ce canale in HD au? Ca UPC-ul stiu ce are, dar la RDS, recunosc, habar n-am care-s toate programele  :huh:
Da, si eu astept cu interes sa vad care ce mai scoate, ca probabil ca pe parcurs o sa isi imbogateasca fiecare "gama HD" :coolspeak:

Desi site-ul RDS e super alambicat, gasesti pe acolo ce canale HD au.

#83
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006

 Ioanaaaaaaaa, on 4th August 2010, 15:54, said:

Bai da' astia de la RDS ce canale in HD au? Ca UPC-ul stiu ce are, dar la RDS, recunosc, habar n-am care-s toate programele  :huh:
Da, si eu astept cu interes sa vad care ce mai scoate, ca probabil ca pe parcurs o sa isi imbogateasca fiecare "gama HD" :coolspeak:
am scris aici, arunca o privire http://forum.softped...m...t&p=8586221  ;)

#84
UrbanJohn

UrbanJohn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 26.07.2010
M-am uitat si eu azi cand am avut timp un pic pe UTV HD (am cablu de la UPC si am vazut ca l-au bagat) si desi nu prea apreciez muzica difuzata acolo, se vede bine. La mai mare!  :thumbup:

#85
Ioanaaaaaaaa

Ioanaaaaaaaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.07.2010

 UrbanJohn, on 5th August 2010, 14:46, said:

M-am uitat si eu azi cand am avut timp un pic pe UTV HD (am cablu de la UPC si am vazut ca l-au bagat) si desi nu prea apreciez muzica difuzata acolo, se vede bine. La mai mare!  :thumbup:


Baieti eu va recomand sa va uitati la Fashion TV in HD, sa vedeti acolo ce misto si clar se vad... toate ;) :)))))

 catalinman, on 4th August 2010, 23:14, said:

am scris aici, arunca o privire http://forum.softped...m...t&p=8586221  ;)


Gata, am vazut, mercic :) E ok si oferta lor, nu zic nu, da' eu raman la parerea ca oferta UPC-ului e totusi ceva mai buna.
Acuma, dupa cum am mai spus, chiar astept cu interes sa vad ce mai scoate fiecare nou in materie de canale HD, probabil ca o sa fie destul de acerba competitia  :coolspeak:

#86
monis

monis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 31.07.2010

 Ioanaaaaaaaa, on 5th August 2010, 15:34, said:

Baieti eu va recomand sa va uitati la Fashion TV in HD, sa vedeti acolo ce misto si clar se vad... toate ;) :)))))




Gata, am vazut, mercic :) E ok si oferta lor, nu zic nu, da' eu raman la parerea ca oferta UPC-ului e totusi ceva mai buna.
Acuma, dupa cum am mai spus, chiar astept cu interes sa vad ce mai scoate fiecare nou in materie de canale HD, probabil ca o sa fie destul de acerba competitia  :coolspeak:

Depinde din ce punct de vedere consideri tu ca este mai buna. Daca te gandesti la numarul de programe da, momentan sunt in fata celor de la RDS (spun momentan pentru ca nu stiu ce surprize ne rezerva cei doi operatori..se pare ca este destul de stransa batalia pe segmentul asta). Daca te gandesti din punct de vedere al pretului, ajungi cam la fel. La RDS platesti 350 RON sau 10ron/luna, la UPC ai un an gratuit, al doilea il platesti cu 15 ron/luna. Asa ca acum totul depinde de calitatea imaginii intre cele doua.

Eu una nu prea am stat sa studiez asa de bine, doar din auzite, cica cei de la UPC sunt mai tari la calitatea imaginii. Acum sa vina cunoscatorii sa ne spuna.

#87
Ioanaaaaaaaa

Ioanaaaaaaaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.07.2010

 monis, on 8th August 2010, 19:24, said:

Depinde din ce punct de vedere consideri tu ca este mai buna. Daca te gandesti la numarul de programe da, momentan sunt in fata celor de la RDS (spun momentan pentru ca nu stiu ce surprize ne rezerva cei doi operatori..se pare ca este destul de stransa batalia pe segmentul asta). Daca te gandesti din punct de vedere al pretului, ajungi cam la fel. La RDS platesti 350 RON sau 10ron/luna, la UPC ai un an gratuit, al doilea il platesti cu 15 ron/luna. Asa ca acum totul depinde de calitatea imaginii intre cele doua.

Eu una nu prea am stat sa studiez asa de bine, doar din auzite, cica cei de la UPC sunt mai tari la calitatea imaginii. Acum sa vina cunoscatorii sa ne spuna.

Cunoscatorilor, unde sunteti?  :peacefingers:
Ia ziceti, ce alegeti, UPC sau RCS?

#88
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

 Ioanaaaaaaaa, on 16th August 2010, 19:45, said:

Cunoscatorilor, unde sunteti?  :peacefingers:
Ia ziceti, ce alegeti, UPC sau RCS?
Cunoscatorii au ales. Este suficient sa urmaresti topicurile dedicate. Numai tu stii ce legatura are providerul ales cu un topic despre canalul UTV HD.

#89
monis

monis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 31.07.2010

 ole, on 16th August 2010, 21:49, said:

Cunoscatorii au ales. Este suficient sa urmaresti topicurile dedicate. Numai tu stii ce legatura are providerul ales cu un topic despre canalul UTV HD.

Daca citesti si celelalte post-uri de mai sus vei vedea ca se face legatura intre provider si postul de televiziune, deoarece transmisia acestuia la o anumita calitate a imaginii depinde exclusiv de provider. Asa ca e de inteles de ce se discuta si problema provider-ului. Dar cum pentru tine totul este anormal, logic ca nu vezi diferenta.

O zi buna!

#90
blue-line

blue-line

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,634
  • Înscris: 13.01.2010

 monis, on 17th August 2010, 20:10, said:

Daca citesti si celelalte post-uri de mai sus vei vedea ca se face legatura intre provider si postul de televiziune, deoarece transmisia acestuia la o anumita calitate a imaginii depinde exclusiv de provider.
Eu nu as fi asa de convins, avand in vedere ca e un canal local.
Dar, citind din clasici, cer si eu "Show me the money !". Sariti cu bitrate-ul canalului, de aprecieri gratuite suntem satui !
Doar nu e o informatie "clasificata" !

Edited by blue-line, 17 August 2010 - 23:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate