Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Probleme Ford Focus

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
cristian4u2

cristian4u2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 08.08.2004
mai greu  cel putin in buc am gasit un singur f focus si planetara de pe dreapta nu era kiar identica cu a mea

#20
Trumansky

Trumansky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 23.06.2005
Era un FOcus la niste dezmembrari la iesirea din Voluntari...pe dreapta, pana-n intrarea in Afumati. Am nr. lor de telefon daca-l vrei. Poti sa suni si sa intrebi daca au planetara aia.

Edited by Trumansky, 27 June 2005 - 22:35.


#21
cristian4u2

cristian4u2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 08.08.2004

Trumansky, on Jun 27 2005, 22:03, said:

Era un FOcus la niste dezmembrari la iesirea din Voluntari...pe dreapta, pana-n intrarea in Afumati. Am nr. lor de telefon daca-l vrei. Poti sa suni si sa intrebi daca au planetara aia.

<{POST_SNAPBACK}>




ar fi o treaba  kiar te rog..am intrat in club ford:D

#22
focuss

focuss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.01.2007
Salut am si eu o intrebare? cum reusesc sa imi creez un user pt ford-club???dak imi puteti spune v-as ramane recunoscator...si inca ceva..am spalat recent motorul masinii si mi sa aburit farul stang, iar acum am vzt k nu se dezabureste stiti cumva de ce? multumesc

#23
ylk99vp

ylk99vp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.06.2007

View PostTrumansky, on Jun 27 2005, 17:26, said:

Eu am un 1.8i 16v din 2001. L-am adus personal din Germania. Daca vrei...iti pot da numarul mecanicului. Il suni si vezi cu ce te poate ajuta.

salut imi poti si mie spune ca idee cat ar consuma focusul tau in medie in oras si in afara , ca am si eu unul identic dar coupe si ma cam sperie consumul sincer sa fiu  si daca ai idee de la ce ar fi acest consum ridicat?????  merci

#24
ZenDel

ZenDel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.11.2002

View PostFrankie, on Jun 27 2005, 17:50, said:

cristian4u2 , stiu sigur ca este uzina Ford in Germania. Cel mai bine e sa iei legatura cu cineva de acolo daca-ti trebuie o piesa si n-o gasesti aici, sau ma rog o gasesti prea scumpa  :)



Piese de FORD gasesti in Bucuresti la ALPADRINO.....www.alpadrino.ro....si sunt piese relativ ieftine........cel putin consumabilele

View Postfocuss, on Jan 5 2007, 18:01, said:

Salut am si eu o intrebare? cum reusesc sa imi creez un user pt ford-club???dak imi puteti spune v-as ramane recunoscator...si inca ceva..am spalat recent motorul masinii si mi sa aburit farul stang, iar acum am vzt k nu se dezabureste stiti cumva de ce? multumesc




sa nu mai speli motorul ca o sa ai probleme la alternator......

View Postylk99vp, on Jun 26 2007, 09:49, said:

salut imi poti si mie spune ca idee cat ar consuma focusul tau in medie in oras si in afara , ca am si eu unul identic dar coupe si ma cam sperie consumul sincer sa fiu  si daca ai idee de la ce ar fi acest consum ridicat?????  merci


intre 6.5-7.5 l/100 in oras, 5.5-6 l/100 in afara, dar toate treaba e sa nu mergi cu motorul subturat sau foarte turat

#25
shagulyn

shagulyn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 05.05.2008
Ai gasit planetara de ford?
DACA DA E IN ORDINE DACA NU, EU AM 8 FORDURI FOCUS PT DEZMEMBRAT,POATE GASIM SI PENTRU TINE O PLANETARA.
TREABA E CA EU SINT DIN ARAD,DAR NU AR FI NICI O PROBLEMA,IMI DAI DATELE TOATE DE LA Ford SI TI CAUT PLANETARA,
ANUL DE FABRICATIE CU LUNA
TIP MOTOR
  PUTERE IN KW
  CILINDREE
ASTA CA SA MERGI LA SIGUR
SI CA SA FII MAI SIGUR, FA I O POZA

SALUT

#26
robertnemeti

robertnemeti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.03.2009

View Postshagulyn, on Jul 15 2008, 11:13, said:

Ai gasit planetara de ford?
DACA DA E IN ORDINE DACA NU, EU AM 8 FORDURI FOCUS PT DEZMEMBRAT,POATE GASIM SI PENTRU TINE O PLANETARA.
TREABA E CA EU SINT DIN ARAD,DAR NU AR FI NICI O PROBLEMA,IMI DAI DATELE TOATE DE LA Ford SI TI CAUT PLANETARA,
ANUL DE FABRICATIE CU LUNA
TIP MOTOR
  PUTERE IN KW
  CILINDREE
ASTA CA SA MERGI LA SIGUR
SI CA SA FII MAI SIGUR, FA I O POZA

SALUT


Salut. Am si eu un Ford Focus 1 si doresc sa stiu daca cumva ai o cotiera acolo la dezmembrari ?
Daca ai, imi faci si un pret bun pentru ea ?

Multumesc frumos,
Robert

#27
liliakul3

liliakul3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.04.2010

View PostParise, on 27th June 2005, 19:44, said:

foarte corect.. si diferenta pana la pretul de aici o dai pe transport...sau.. sa zicem ca iesi mai ieftin cu 10%
fugi la bulgari si cumpara are sigur in varna

#28
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
cred ca a cumparat-o deja totusi in astia 5 ani de cand a postat...

#29
nicaelo

nicaelo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.11.2009

View Postcristian4u2, on 27th June 2005, 01:35, said:

masina mea are acum 134000 de km.....  am incercat la augsburg si au zis ca nu aduc asa ceva...am zic ca am numa belele  ca s-au adunat toate pe capu meu ...mi-a intrat un sobolan in priza de aer, mi-a rupt unu o oglinda..etc...in oras merg cat se poate de normal..in afara  120 -140  cam asa..faceam comparatie vis a vis de consum cu astra tot turnier ca si a mea motor 1.7 tdi care...spune prietenul meu care o are ii ia intre 5 si 6 in oras....(ma gandesc ca poate merge numai noaptea)  dar si altii cu dieseluri zic ca masinile le consuma putin, mai putin decat la mine




auzi daca ai nevoe de piese sau chear motor intreg pt aproape ori ce gama de masini inafara de bugati si ultimele prototipuri de masini iti pot gasi eu piese sau cine mai are nevoe de vro piesa o cautati pe net iar eu vo dau la jumate de pret la mana 2 bine itneles sa chear si noi de preferinta dar costa eu lucrez in spania si va pot procura piese care aveti nevoe contra cost bani prin banca transfer bani in euro lei nu ...mai multe datimi un pm si discutam mai in larg sau la meilu [email protected] nu abuzati doar daca intradevar vrei ceva contacteazama mss

Attached Files



#30
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,843
  • Înscris: 15.08.2008
Incearca cu subtitrare in romana, poate pricepem ce ai vrut sa zici in postul ala...... :thumbdown:

#31
Toma-Capatan

Toma-Capatan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.10.2012
am Ford focus motor 1.6 disel din 2005 si m-i s-a accelerat de cateva ori singur in plus scoate fum foarte mult albicios dar fara sa-si piarda din puterea motorului... cine poate sa ma ajute????

#32
sory76

sory76

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.01.2016
de ce nu imi baga aer rece ac si pe parte dreapa

am un ff2 din 2006 benzina

#33
valecris16

valecris16

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 26.11.2007

View Postsory76, on 22 mai 2019 - 15:51, said:

de ce nu imi baga aer rece ac si pe parte dreapa

am un ff2 din 2006 benzina
Pentru ca da.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate