Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

nVIDIA GeForce GT 320M (Notebook) Sfaturi.

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
AzL

AzL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.02.2010
Va salut , vreau sa-mi achizitionez acest notebook http://www.mediagala...p;itemId=25885#

Vreau sa stiu niste pareri despre placa video nVIDIA GeForce GT 3sn. Este mai potenta decat 220 M care are 1 gb cu 128 biti ? Am cautat pe notebookcheck si nu am gasit mari detalii despre ea. Orice parere si informatie este binevenita.Multumesc!

View PostAzL, on 14th March 2010, 21:38, said:

Va salut , vreau sa-mi achizitionez acest notebook http://www.mediagala...p;itemId=25885#

Vreau sa stiu niste pareri despre placa video nVIDIA GeForce GT 3sn. Este mai potenta decat 220 M care are 1 gb cu 128 biti ? Am cautat pe notebookcheck si nu am gasit mari detalii despre ea. Orice parere si informatie este binevenita.Multumesc!

Imi cer scuze pentru double post. (din cauza netului) . Se poate inchide unul dintre subiecte

#2
AzL

AzL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.02.2010
[quote name='AzL' post='7942610' date='14th March 2010, 20:41']Va salut , vreau sa-mi achizitionez acest notebook [url="http://www.mediagalaxy.ro/catalog/index.jsp?catalogId=3&categoryId=71&itemId=25885#"]http://www.mediagalaxy.ro/catalog/index.js...p;itemId=25885#[/url]

Vreau sa stiu niste pareri despre placa video nVIDIA GeForce GT 320. Este mai potenta decat 220 M care are 1 gb cu 128 biti ? Am cautat pe notebookcheck si nu am gasit mari detalii despre ea. Orice parere si informatie este binevenita.Multumesc!

Edited by AzL, 15 March 2010 - 00:57.


#3
alex7905

alex7905

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,065
  • Înscris: 08.09.2005
Raspunsul il gasesti AICI la pozitia 80 si 83.

#4
AK_spades

AK_spades

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.03.2010

View Postalex7905, on 15th March 2010, 20:20, said:

Raspunsul il gasesti AICI la pozitia 80 si 83.

Salut, acelasi lucru ma intereseaza si pe mine... care e diferenta intre cele doua placi? am intrat pe notebookcheck dar informatiile de acolo nu ma ajuta deloc, fiindca nu este nimic despre gt320.  :confuzzled:

#5
AzL

AzL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.02.2010
Sincer nici pana acum nu am gasit vreo informatie despre placa asta.... pana la urma e gt220 1 gb cu 128 bit (care e destul de ok dar nu se compara cu un ati hd 4650 spre exemplu ) si e gt320 care banuiesc ca e cam acelasi lucru , curios acum daca are ceva imbunatatit sau nu ...Nu gasesc nicaieri informatii despre ea :(

#6
AzL

AzL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.02.2010
deci nimeni nu stie nimic despre placa asta video ? :(

#7
AK_spades

AK_spades

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.03.2010

View PostAzL, on 18th March 2010, 02:40, said:

deci nimeni nu stie nimic despre placa asta video ? :(


nici eu n-am reusit sa aflu ceva despre placa aia video si observ ca , cu cat citesc mai mult pe forumuri si reviewuri de la altii, aflu chestiuni noi, cum ar fi faptul ca ca GPU-urile nvidia se dezlipesc de pe placa de baza si ca sunt nu stiu ce probleme(nu sunt chiar in domeniu, dar incerc sa invat). am aflat de aici http://forum.softped...howtopic=614728 . acum sunt putin in ceata.. si nu prea stiu ce o sa fac.

in cazul in care iti iei acel laptop, te rog, nu ezita sa scrii si aici sa imi/ne povestesti ce si cum. salutare.

#8
AK_spades

AK_spades

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.03.2010
[quote name='AzL' date='14th March 2010, 20:41' post='7942610']
Va salut , vreau sa-mi achizitionez acest notebook [url="http://www.mediagalaxy.ro/catalog/index.jsp?catalogId=3&categoryId=71&itemId=25885#"]http://www.mediagalaxy.ro/catalog/index.js...p;itemId=25885#[/url]

Vreau sa stiu niste pareri despre placa video nVIDIA GeForce GT 3sn. Este mai potenta decat 220 M care are 1 gb cu 128 biti ? Am cautat pe notebookcheck si nu am gasit mari detalii despre ea. Orice parere si informatie este binevenita.Multumesc!


Salut, mi l-am luat pana  la urma. il am de cateva zile si pot sa zic ca sunt foarte multumit de alegere. bateria tine relativ bine.. depinde de activitate si de modul in care o tin. cel mai mult a tinut cam 2 ore, pe mod normal.

ce te interesa pe tine, placa video: am intrebat pe nenea de la magazin si mi-a zis ca e la fel cu gt220, dar difera constructia. asta e explicatia cea mai clara pe care a putut sa mi-o dea. deci e cam aceeasi mancare de peste. jocurile merg destul de bine, cel putin ce am pus eu pana acum: dirt2, prototype, nfs shift  :) cum le-am instalat, asa le-am lasat, adica la setarile lor (default) si cred ca sunt pe medium. imaginea e incredibil de clara in filme... mi-e mai mare dragul sa ma uit.

si acum partile slabute: 1. e foarte lucios si raman urme pe capac mereu, dar pe mine nu prea ma deranjeaza ca nu sunt ahtiat dupa curatenie, pe ecran inca i-am lasat tipla ca e la fel de lucios si mi-e sa nu pun degetul pe el (din reflex..ca se mai intampla la pc), se cam pune praful pe el dar il mai sterg din cand in cand si cand e oprit il tin acoperit cu ceva ca mi-e mila de el.

2. ori sunt paranoic ori asa este.. la inceput era foarte silentios... incredibil de silentios, dar pe parcurs, dupa ce am inceput sa-l folosesc... probabil si incarcarea hardului cu informatie, ventilatorul devinde destul de activ, vreau sa zic ca se aude destul de bine. nu stiu care din ele... ori de la procesor ori de la placa video. de exemplu, cand intru intr-un joc, dupa primul minut deja ventilatorul se aude destul de tare, dar e un sunet fin, nu deranjeaza prea tare. chiar si acum se aude, dar e liniste in camera, nu e tv deschis nici calculatorul, e doar laptopul. oricum fata de PC-ul pe care il am... e mult mai silentios.

cam atat deocamdata.. n-am avut ocazia sa-l folosesc in prea multe chestii dar pana acum imi place cum se misca.

p.s. i-am pus un windows 7 pe 64 de biti.

Edited by AK_spades, 05 April 2010 - 13:50.


#9
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,739
  • Înscris: 05.09.2005
sa-l stapanesti sanatos. poti sa faci un scor 3dmark 2006 si sa il postezi in topicul dedicat, sa vezi in comparatie cu alte placi video...

#10
Manimal

Manimal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 05.04.2005

View PostAK_spades, on 5th April 2010, 14:49, said:

2. ori sunt paranoic ori asa este.. la inceput era foarte silentios... incredibil de silentios, dar pe parcurs, dupa ce am inceput sa-l folosesc... probabil si incarcarea hardului cu informatie, ventilatorul devinde destul de activ, vreau sa zic ca se aude destul de bine. nu stiu care din ele... ori de la procesor ori de la placa video.

cresterea temperaturii mediului ambiant cu cateva grade se simte destul de puternic la laptopuri, de asemenea si daca ai schimbat suprafata, locul, spatiul suficient pt aerisirea din carcasa etc. toti factorii astia duc la o activitate mai intensa a coolerului

#11
AK_spades

AK_spades

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.03.2010

View PostManimal, on 6th April 2010, 21:46, said:

cresterea temperaturii mediului ambiant cu cateva grade se simte destul de puternic la laptopuri, de asemenea si daca ai schimbat suprafata, locul, spatiul suficient pt aerisirea din carcasa etc. toti factorii astia duc la o activitate mai intensa a coolerului


multumesc pt reply. o sa fac si un scor imediat ce am ocazia.

in legatura cu zgomotul, am mutat intre timp laptopul, se aude doar ventilatorul dar e ok, m-am linistit. probabil era doar faza aia in care iti iei ceva nou si daca observi ca e ceva diferit la obiectul respectiv... te panichezi. :) nu stiu daca ti se intampla si tie dar eu patesc cateodata chestii din astea :))

Edited by AK_spades, 08 April 2010 - 19:40.


#12
AK_spades

AK_spades

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.03.2010

View Postmynameismada, on 6th April 2010, 21:17, said:

sa-l stapanesti sanatos. poti sa faci un scor 3dmark 2006 si sa il postezi in topicul dedicat, sa vezi in comparatie cu alte placi video...


am facut testul. se pare ca gt320 m este putin mai sus la punctaj fata de gt220 dar cred ca e nesemnificativ. gt220 are 4010 punctaj

Attached Files



#13
AK_spades

AK_spades

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.03.2010

View Postmynameismada, on 6th April 2010, 21:17, said:

sa-l stapanesti sanatos. poti sa faci un scor 3dmark 2006 si sa il postezi in topicul dedicat, sa vezi in comparatie cu alte placi video...


mai am o nedumerire, in legatura cu filmele HD de data asta: m-am uitat la The Doors Bluray HD, si a mers impecabil, iar azi am pus doua versiuni de Sherlock Holmes, una de 22 si una de 12 gb. nu stiu de ce e diferenta asta ca erau acelasi format. in fine, problema e ca ambele sacadeaza o data la cateva minute. ce poate fi? placa video ar trebui sa suporte filmele astea fiindca din cate am citit, gt220 le duce destul de bine. multumesc anticipat pentru raspuns.  :confuzzled:

#14
bardas

bardas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 20.05.2007
Eu am cer 5741g cu gt320m, imi poti spune ce drivere folosesti ptr aceasta placa video? Si ce sistem de operare?

#15
AK_spades

AK_spades

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.03.2010

View Postbardas, on 19th April 2010, 07:34, said:

Eu am cer 5741g cu gt320m, imi poti spune ce drivere folosesti ptr aceasta placa video? Si ce sistem de operare?


sincer sa fiu...habar n-am ce driver folosesc la ea.. am instalat de pe cd-ul de la laptop tot ce era. pot sa-ti zic urmatoarele: driver date: 12/11/2009, driver version: 8.16.11.8836. sper sa te ajute cumva. sistemul de operare e windows 7 pe 64 bits. imi cer scuze pentru raspunsul intarziat. o zi buna.

#16
bardas

bardas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 20.05.2007

View PostAK_spades, on 19th April 2010, 11:36, said:

sincer sa fiu...habar n-am ce driver folosesc la ea.. am instalat de pe cd-ul de la laptop tot ce era. pot sa-ti zic urmatoarele: driver date: 12/11/2009, driver version: 8.16.11.8836. sper sa te ajute cumva. sistemul de operare e windows 7 pe 64 bits. imi cer scuze pentru raspunsul intarziat. o zi buna.




Ah deci ai driverele de producator, imi poti da exemple de jocuri si in ce configuratie le-ai jucat: low medium high details. Te intreb deoarece la mine se misca cam incet placa video :(

#17
ValyGerrard

ValyGerrard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 28.09.2007
Încă nu există drivere oficiale pentru GT3sn. Am discutat cu un membru al staff-ului nVidia, care a spus că în jurul lunii Iunie vor apărea. După cum bine știți, noile drivere vor face diferența.

#18
AK_spades

AK_spades

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.03.2010

View Postbardas, on 19th April 2010, 18:43, said:

Ah deci ai driverele de producator, imi poti da exemple de jocuri si in ce configuratie le-ai jucat: low medium high details. Te intreb deoarece la mine se misca cam incet placa video :(


te rog sa ma scuzi de aceasta mare intarziere, n-am avut posibilitatea sa intru in ultima vreme. momentan joc gta4 la nivel low. am scos tot ce se putea si merge destul de bine si are si ceva detalii. din cand in cand merge un pic sacadat si umbrele zici ca au textura de pansament, dar atat timp cat pot sa joc, e ok. am avut o vreme si nfs shift dar nu mai stiu la ce nivel era setat.. cred ca l-am lasat asa cum a fost instalat. x-men origins l-am jucat cu toate la cel mai ridicat nivel si l-am si terminat (cred ca e cel mai bun joc jucat de mine vreodata), modern warfare 2 inca il am instalat dar nici la el nu stiu sa-ti zic cum e setat ca e laptopul inchis momentan si eu sunt acum la calculatorul vechi. am mai jucat si prototype, tot la nivele high parca... dar m-am plictisit la un moment dat. in general las jocurile cum se instaleaza, dar modific rezolutia. am sa revin zilele astea cu alte date mai exacte.

View PostValyGerrard, on 20th May 2010, 17:47, said:

Încă nu există drivere oficiale pentru GT3sn. Am discutat cu un membru al staff-ului nVidia, care a spus că în jurul lunii Iunie vor apărea. După cum bine știți, noile drivere vor face diferența.


hmm.. sa inteleg ca exista o diferenta destul de mare intre driverele care vor aparea si cele pe care le am deja?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate