Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Consum Webasto ?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
georgian1716

georgian1716

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.03.2010
Buna ziua!
   Colegi, am si eu 2 intrebari: cam cat consuma webasto pe ora sau pe zi?
    Voua va deconteaza firmele la care lucrati motorina consumata pe webasto? Ca la mine eu o platesc! Astept raspunsurile voastre!!!

#2
coracao

coracao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 25.04.2008

 georgian1716, on 14th March 2010, 11:42, said:

Buna ziua!
   Colegi, am si eu 2 intrebari: cam cat consuma webasto pe ora sau pe zi?
    Voua va deconteaza firmele la care lucrati motorina consumata pe webasto? Ca la mine eu o platesc! Astept raspunsurile voastre!!!
webasto este o firma care produce sisteme de climatizare. probabil tu te referi la sirocolul camionului. consuma cam 0,2 litri pe ora. nu am mai auzit pe cineva sa zica ca isi baga motorina singur la sirocol ca nu deconteaza firma, mai ales ca majoritatea sirocoalelor trag motorina direct din rezervor...

#3
liviubumbea

liviubumbea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.12.2009

 coracao, on 14th March 2010, 12:09, said:

webasto este o firma care produce sisteme de climatizare. probabil tu te referi la sirocolul camionului. consuma cam 0,2 litri pe ora. nu am mai auzit pe cineva sa zica ca isi baga motorina singur la sirocol ca nu deconteaza firma, mai ales ca majoritatea sirocoalelor trag motorina direct din rezervor...
Asta chiar e culmea crizei....sa te lase firma sa ingheti de frig..orium consuma f putin si poti sa-i faci u rezervor separat agata de cabina ca in cazul cand "firma" te lasa cu motorina putina in rezervor sorbul sirocolui nu mai sta in motorina si atunci naspa la -20 de grade.Stiu din experienta....

#4
Vapaie

Vapaie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 04.07.2007
Culmea crizei am patit-o eu la EDY cand au inceput sa ne puna sa alimentam doar atat cat sa ajungi din punctul A in punctul B si atunci trebuia sa mergi strict la economie, eu am ramas in Motca fara motorina, am plecat de la Iasi si trebuia sa ajung la Suceava sa alimentez ca din Iasi nu aveam de unde, am stat vreo 3-4 ore in frig, mentionez ca era iarna, in cele din urma a oprit un coleg de pe bascula de mi-a dat 2 litri de motorina si un furtunas sa traga motorina din sticla, (sa-i dea Dumnezeu sanatate - ca au mai trecut si alti "colegi" care s-au zgarcit la 2 litri motorina ) de atunci cand opream sa dorm trebuia sa am sticla de motorina sa nu fac frigu...

#5
warlly

warlly

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.01.2016

 coracao, on 14 martie 2010 - 12:09, said:

webasto este o firma care produce sisteme de climatizare. probabil tu te referi la sirocolul camionului. consuma cam 0,2 litri pe ora. nu am mai auzit pe cineva sa zica ca isi baga motorina singur la sirocol ca nu deconteaza firma, mai ales ca majoritatea sirocoalelor trag motorina direct din rezervor...
am citit pe site-ul firmei si spun ca cica, consuma 0,6 l/h !!!

Edited by warlly, 17 January 2016 - 13:43.


#6
nrares

nrares

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 13.10.2003
Scania Euro5 R400, consuma pe computerul de bord exact 0,5L la ora.

#7
a/3

a/3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 29.07.2007
consumul depinde de putere acestui incalzitor , temperatura exterioara , in general este intre 0,2 si 0,5 litri pe ora , daca spuneti ce model aveti gasiti exact caracteristicile acestuia

#8
aditd

aditd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.04.2004
Poate ma ajuti pe mine cu consumul pentru un motor de 2.0 diesel - VAG.
Mersi.

#9
Tarara

Tarara

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 08.02.2018
Salut! De ce nu folositi ulei de floarea soarelui in loc de motorina?E 3 lei litru,plus ca nu polueaza !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate