Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

The Hurt L ocker (2008)

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,275
  • Înscris: 22.07.2005
Nici prost, dar nici de oscar... un film pe care il vezi azi si maine l-ai uitat de tot.
Mediocru...

#38
magallahes

magallahes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.04.2010
de-abia asteptam sa se termine..

#39
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
Eu n-am rezistat sa-l vad pe tot. Traiam cu impresia ca in partea pe care n-am mai apucat sa o vad o fi "motivatia oscarului", dar se pare ca m-am inselat, mai ales cand vad comentariile voastre :)

#40
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Eu am avut senzatia ca filmul asta e neterminat sau e facut in graba. Practic regizorul a turnat cateva scene mai mult de proba ca sa-si faca o idee despre varianta finala a filmului. Apoi a pierdut scenariul asa ca a vorbit cu baiatul ala de la montaj sa lipeasca si el scenele in asa fel incat sa se lege cumva intre ele si a plecat acasa.
     Probabil actorilor li s-a spus la casting ca vor juca intr-un film cu niste indivizi care merg la un pescuit. E adevarat ca au avut pusti in maini in loc de undite dar ei au jucat la fel.
     Scenaristul s-a straduit saracu sa introduca niste scene dramatice dar nu i-au iesit. Daca mai exagera putin s-ar fi transformat in tragi-comedie.
     Una peste alta, dupa ce vezi acest film ramai cu senzatia ca ai pierdut timpul de pomana.  Nu exista un mesaj, nu exista o poveste, nu exista un punct de vedere. La sfarsit crede fiecare ce vrea pentru ca filmul nu se explica pe el insusi.

   Daca m-ar intreba cineva despre film :  
     - Este pur si simplu un film despre niste soldati americani care dezamorseaza bombe...
     - Asa, si ??!!
     - Si nimic !!
     - Nimic despre iubire, ura , patriotism , lasitate ?
     - Nup !!
     - Dar despre teama, spaima, groaza, teroare, furie, curaj, camaraderie ?
     - Nimic despre astea.
     - Dar despre tradare, credinta, profesionalism, minciuna ?
     - Nici despre astea nu spune nimic !!
     - Atunci ce spune ?
     - Nu spune nimic...

#41
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
În urmă cu câteva săptămâni, producătorul filmului premiat cu Oscar, "The Hurtlocker" a amenințat că îi va da în judecată pe utilizatorii care descărcau ilegal filmul de pe internet.

Compania Voltage Pictures s-a ținut de promisiune și iată că aproximativ 5.000 de persoane, utilizatoare de BitTorrent, vor fi citate într-un proces pentru încălcarea drepturilor de autor. Înainte însă, vor fi demarate acțiuni de identificare a persoanelor din spatele adreselor IP folosite la descărcarea filmelor.
De îndată ce vor fi identificați, utilizatorilor respectivi li se va solicita aproximativ 1.500 de dolari, daune. Dacă respectivele persoane contestă decizia  în instanță și pierd procesul, ele vor plăti considerabil mai mulți bani, plus cheltuielile de judecată.
Filmul Hurtlocker a ajuns pe Internet prin BitTorrent cu șase luni înainte de lansarea oficială, motiv pentru care a avut de suferit la capitolul încasări, deși a fost distins cu numeroase premii


Sursa

Edited by December, 01 June 2010 - 05:00.


#42
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
O aberatie din momentul in care, desi lumea vroia sa vada filmul si l vremea aia se vorbea intens despre film, acest nu se gasea la cinema, nici macar la ei, la americani si internetul asta inseamna...este pe internet, este la indemana oricui, este singura solutie, atunci n-ai voie sa comentezi doar pentru ca la final ai castigat (pe nedrept) Oscarul. Daca il pierdeau nu mai comentau.
In fine, poate parea ca instig la piraterie dar nu poate toata lumea sa mearga la cele cateva festivaluri unde a fost pus filmul. Cand filmul este la cinema atunci nu pot sa comentez nici eu...dar retardatii astia au riscat oricum ceva milioane cand s-au hotarat sa amane filmul la cinema pentru a intra in cursa oscarului din 2010.

Vina lor.

#43
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Nu mi se parut cine stie ce filmul si nu isi merita cele 6 premii Oscar , mai degraba filmul Avatar le merita.

Edited by Just_Cavalli, 01 June 2010 - 11:56.


#44
55balthazar

55balthazar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.07.2010

Daca ar fii sa spun ca este prost as fii nedrept este f. prost este plin de clisee este un film tipic american facut pentru soldatii americani si probabil lor le-a si placut in orce caz nu este un film de oscar este un filmulet mai prost decat Rambo

 Mosotti, on 16th March 2010, 17:00, said:

e adevarat ca n-am vazut decit trailere, irak si dezamorsatori de bombe e prea mult pentru mine, dar tot ce-am vazut din regia aia e o camera tremurata in mod imbecil pentru a simboliza imbecilitatea regizorului. acuma nimic nu urasc mai mult la un film decit sa fie facut cam cum l-as face io sau un bolnav de parkinson :lol:

exemple de filme cu regie parkinson cretina: traffic, bourne 2 & 3, filme cu mine beat in tinerete etc
Aici nu este vorba de politica cu toare ca filmul este pregnant politic ci este vorba de faptul ca eu sant spectator si ma duc la cine sa vad un film care sa imi placa si sa ma deconecteze asa se putea face si un film despre tunelisti au o viata la fel de grea  ,si ei lucreaza sub presiune

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate