Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

The Hurt L ocker (2008)

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
astae

astae

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.03.2010
Ce sa fac, m-a cuprins euforia premiilor Oscar si m-am uitat la cel mai premiat film de la Oscarul de anul asta: parerea mea: este un film prost si dupa cum bine spune o vedeta TV, este plin de clisee, e cu soldatii americani aparatori ai lumii libere. Nu merita premiul ptr cel mai bun film, erau altele cu ceva mai multa substanta

Edited by astae, 12 March 2010 - 16:54.


#2
d4nc34l1f3

d4nc34l1f3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 21.04.2007

View Postastae, on 12th March 2010, 16:49, said:

Ce sa fac, m-a cuprins euforia premiilor Oscar si m-am uitat la cel mai premiat film de la Oscarul de anul asta: parerea mea: este un film prost si dupa cum bine spune o vedeta TV, este plin de clisee, e cu soldatii americani aparatori ai lumii libere. Nu merita premiul ptr cel mai bun film, erau altele cu ceva mai multa substanta
Cred ca au confundat oscarul cu zmeura. Sau chiar cu rahatul.

#3
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Din punctul meu de vedere,un film prost.

#4
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
mie imi place

#5
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Eu am ramas uimit.Mi-a placut foarte mult dar depinde si de gusturi.

#6
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005
nu, nu mi s-a parut un film prost, doar un film standard american. dpdv al meu nu e un film de oscar. e doar un film mai bine condus tehnic decit, battle for haditha, sa zicem.

#7
Salilik

Salilik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 11.01.2009
Nu putem spune ca e un film prost, pentru ca dupa cum spunea-ti si voi , gusturile nu se discuta... Dar vizionati si celelalte filme care erau nominalizate la oscar si dupaia sa spune-ti cat demult merita sa castige the hurt lo- cker... oricum eu raman la aceasi parere, Inglorious bastards trebuia sa ia oscarul pentru ca e cel mai bun film din 2009 din multe puncte de vedere!

Edited by Salilik, 13 March 2010 - 05:33.


#8
muntearazvan

muntearazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.03.2010
nici mie nu mi-a placut.
efectiv nu avea poveste, un fir epic...
si apropo, dece a fost candidat la oscarurile de anul acesta daca a fost lansat in OCT 2008 ?

#9
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008

View Postmuntearazvan, on 13th March 2010, 23:52, said:

si apropo, dece a fost candidat la oscarurile de anul acesta daca a fost lansat in OCT 2008 ?

cred ca a fost lansat pe undeva la sfarsitu anului 2008 .. :mellow:

#10
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View PostGh3r0m, on 14th March 2010, 19:48, said:

cred ca a fost lansat pe undeva la sfarsitu anului 2008 .. :mellow:
Oct nu e tocmai sfarsitul anului...avea timp sa intre in competitie. Academia insa si-au adus aminte de el si se gandeau ca e ceva tare important pentru cinema si trebuie sa primeasca un Oscar. De fapt, in SUA a fost vazut prima data pe 17 Martie 2009. Dar in Italia a fost pe 4 septembrie 2008. S-au gandit mai intai sa-l plimbe prin lume, sa primeasca premii si apoi sa-l aduca in fata Academiei. A fost si la noi in Romania in sept pe 29 la Iasi International Film Festival, unde am fost voluntar. S-a uitat repede de el cat a fost in Romania.

#11
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postmuntearazvan, on 13th March 2010, 23:52, said:

nici mie nu mi-a placut.
efectiv nu avea poveste, un fir epic...
si apropo, dece a fost candidat la oscarurile de anul acesta daca a fost lansat in OCT 2008 ?
are si poveste si fir si de toate .. partea proasta e ca-i banal si foloseste acelasi clasic stereotip, cu soldatul american, minunat dar in acelasi timp chinuit intr-un razboi, in care culmea, el n-are ce cauta pe acolo. In plus, cand se termina tarasenia, orice om normal e fericit ca s-a intors acasa dar nu, el nu .. sufera de stress post-traumatic, e incapabil sa se incadreze in "societate" asa ca prefera sa se intoarca, acolo unde este erou si adrenalina il tine in viata.

#12
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008

View PostM0n0, on 14th March 2010, 19:56, said:

Oct nu e tocmai sfarsitul anului...avea timp sa intre in competitie. Academia insa si-au adus aminte de el si se gandeau ca e ceva tare important pentru cinema si trebuie sa primeasca un Oscar. De fapt, in SUA a fost vazut prima data pe 17 Martie 2009. Dar in Italia a fost pe 4 septembrie 2008. S-au gandit mai intai sa-l plimbe prin lume, sa primeasca premii si apoi sa-l aduca in fata Academiei. A fost si la noi in Romania in sept pe 29 la Iasi International Film Festival, unde am fost voluntar. S-a uitat repede de el cat a fost in Romania.

Eu n-am auzit pe nimeni discutand de el pana anu asta,nici nu stiam ca exista pana n-am vazut reclama de la tv ..  :lol: peste 2 zile auzeam la colegi "MOAAAMA CE BELEA E FILMu,l-am luat depe net , e suppppppper "  :lol:

#13
Betelgeux

Betelgeux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.03.2010
Film bun dar in nici un caz filmde de oscar ( nu pentru scenariu sau best picture). Chestiuni politice probabil, altfel nu-mi explic. Mie mi-ar fi placut ca oscaru sa fie luat de "Up in the Air".

Edited by Betelgeux, 14 March 2010 - 20:33.


#14
dacoroman2310

dacoroman2310

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,745
  • Înscris: 28.05.2008
Daca ati mai lasa dracului politica, America si Irak-ul, si ati incerca sa vedeti si partea umana a filmului, s-ar putea sa gasiti si ceva bun in el (Din punct de vedere al fondului, pentru ca forma e outsdatnding. E unul din puntinele filme prezente in competitie la Oscar in care regia are personalitate.)

Si daca tot am revenit pentru o editare si mi-am amintit, trebuie sa marturisesc si coloana sonora care e un alt punct forte al filmului.

Edited by dacoroman2310, 16 March 2010 - 09:48.


#15
Betelgeux

Betelgeux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.03.2010
Nu zice nimnei ca nu-i bun, doar ca erau unele mai bune decat el.

#16
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postdacoroman2310, on 16th March 2010, 09:42, said:

Daca ati mai lasa dracului politica, America si Irak-ul, si ati incerca sa vedeti si partea umana a filmului, s-ar putea sa gasiti si ceva bun in el (Din punct de vedere al fondului, pentru ca forma e outsdatnding. E unul din puntinele filme prezente in competitie la Oscar in care regia are personalitate.)
e adevarat ca n-am vazut decit trailere, irak si dezamorsatori de bombe e prea mult pentru mine, dar tot ce-am vazut din regia aia e o camera tremurata in mod imbecil pentru a simboliza imbecilitatea regizorului. acuma nimic nu urasc mai mult la un film decit sa fie facut cam cum l-as face io sau un bolnav de parkinson :lol:

exemple de filme cu regie parkinson cretina: traffic, bourne 2 & 3, filme cu mine beat in tinerete etc

#17
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Mi s-a parut un film interesant dar nu de Oscar, nu-mi dau seama de ce a fost premiat.

Edited by catalinmariescu, 16 March 2010 - 19:35.


#18
dacoroman2310

dacoroman2310

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,745
  • Înscris: 28.05.2008
@Mosotti: Destul de riscant sa reduci regia doar la "hand-held shooting" ... dar atat se poate vedea din trailere. Inteleg.
Eu zic ca nimic nu se compara, la filmele puternic realiste, cu senzatia pe care ti-o da o asemenea maniera de filmare.
Nu si-ar avea locul travellinguri circulare line si poetice in filme precum "Gomorra" de exemplu.




View Postdacoroman2310, on 16th March 2010, 09:42, said:

outsdatnding.
Holy shit! Epic!  :w00t:
Daca ma straduiam nu reuseam sa inventez asa ceva.  :lol:

Edited by dacoroman2310, 16 March 2010 - 19:38.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate