Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Constanta-Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 14.09.2007
Duminica noaptea trebuie sa merg cu cineva la Brasov,si sa fiu la 8 dimineata acolo la judecatorie .
Ma gandesc sa plec pe la 3:30 de aici , mai ales ca e noapte drumul va fi liber .
Problema e ca ultima data cand am venit spre Cta dinspre Harsova, drumul era rupt in 2 dupa zapezi pe vreo 35-40 km erau gropi unde ti-era lumea mai draga, gropi unde-ti ramaneau rotile cu totul,aveti idee s-or fi plombat alea ?
Daca nu cred ca ma duc pe A1 pana la Drajna si dupa ies pe Slobozia spre Urziceni ,dar mi-e cam peste mana,mai repede as fi iesit pe aici, dar imi e ca nu au facut nimic astia cu gropile de'o schioapa .
Dupa Harsova drumul presupunc a aramas la fel de bun, dar pana acolo era teroare acum 1 luna .

#2
controversatul

controversatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 21.01.2007

 Nicu90, on 11th March 2010, 22:13, said:

Duminica noaptea trebuie sa merg cu cineva la Brasov,si sa fiu la 8 dimineata acolo la judecatorie .
Ma gandesc sa plec pe la 3:30 de aici , mai ales ca e noapte drumul va fi liber .
Problema e ca ultima data cand am venit spre Cta dinspre Harsova, drumul era rupt in 2 dupa zapezi pe vreo 35-40 km erau gropi unde ti-era lumea mai draga, gropi unde-ti ramaneau rotile cu totul,aveti idee s-or fi plombat alea ?
Daca nu cred ca ma duc pe A1 pana la Drajna si dupa ies pe Slobozia spre Urziceni ,dar mi-e cam peste mana,mai repede as fi iesit pe aici, dar imi e ca nu au facut nimic astia cu gropile de'o schioapa .
Dupa Harsova drumul presupunc a aramas la fel de bun, dar pana acolo era teroare acum 1 luna .


Constanta - Giurgeni - Slobozia - Urziceni - Ploiesti - Sinaia - Brasov.

Attached Files



#3
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 14.09.2007

 controversatul, on 11th March 2010, 22:26, said:

Constanta - Giurgeni - Slobozia - Urziceni - Ploiesti - Sinaia - Brasov.
Stiu drumul ,doar ca nu stiu daca au asfaltat astia pana in harsova .
E oricum pana la urma aflu eu pe pielea mea :)
Ii dau pe Harsova ca e liber si nici radare nu sunt asa ca ~100 tot pot sa merg intins .
Pe Cernavoda sta politia cam des .

#4
controversatul

controversatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 21.01.2007

 Nicu90, on 11th March 2010, 22:32, said:

Stiu drumul ,doar ca nu stiu daca au asfaltat astia pana in harsova .
E oricum pana la urma aflu eu pe pielea mea :)
Ii dau pe Harsova ca e liber si nici radare nu sunt asa ca ~100 tot pot sa merg intins .
Pe Cernavoda sta politia cam des .


Tronsonul Ploiesti-Slobozia e bun, de restu nu garantez.

#5
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 14.09.2007

 controversatul, on 11th March 2010, 22:44, said:

Tronsonul Ploiesti-Slobozia e bun, de restu nu garantez.
Pe semne astia din IL sunt mai avuti, ca de cand stiu eu drumul ala a fost mereu bun , dar in jud. CT e jale dupa iarna asta , orice drum peticit a devenit acum o pista de jaloane .
Inainte era acceptabil si asta pana la Harsova, mergeau ocolite gropile la 110-120,zici ca era puse pe sosea sa le incaleci :D , dar tare mi-e ca au schimbat configuratia dupa iarna asta :)

#6
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,155
  • Înscris: 21.08.2003
Desi ajungi mai repede pe autostrada e de preferat drumul vechi numai si numai pentru doua motive :Constanta-Cernavoda si Centura Bucuresti. Te imbolnavesti de nervi dupa ce mergi pe tronsoanele astea. Aglomeratia de tiruri mergand cu 20-30-40km/h si/sau turistii debusolati iti pot strica ziua si chiar vacanta...iar paduchiosii de la militie sunt atotprezenti in zonele de ''produs'', in special liniile continue din curbe sau aiurea. Drum bun!

#7
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 14.09.2007
Rezolvat :)
Am plecat dimineata la 3:30 si am luat-o pe A2 pana la Drajna si dupa pe Urziceni-Ploiesti-Bv si la 7:45 eram in Bv .
La intors am venit pe Harsova , si a fost si mai mult trafic dar am venit pe zi , am plecat la 9:10 din bv si pe la 13:30 eram in Ct , politie o gramada, luat si un radar la intrare in Giuregeni , 89 km/h avea, chiar la intrarea in sat ; garcea era in spatele unui camion in mers , si a iesit cateva secunde pe sensul meu cat sa ma prinda, dupa au urmat toate cele  necesare . Stiamca  in Giurgeni mai sta politia dar in mijloc,loc unde imi propusesem sa am viteza regulamentara dar n-a fost sa fie :) ,eu o scosesem din viteza pe la 110 inainte cu 150 m sa zic inainte de intrarea in sat, iar cand i-am vazut am franat mai tare . Asta a fost :) am scapat cu 100 lei.

Edited by Nicu90, 16 March 2010 - 21:42.


#8
controversatul

controversatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 21.01.2007

 Nicu90, on 16th March 2010, 21:42, said:

Rezolvat :)
Am plecat dimineata la 3:30 si am luat-o pe A2 pana la Drajna si dupa pe Urziceni-Ploiesti-Bv si la 7:45 eram in Bv .
La intors am venit pe Harsova , si a fost si mai mult trafic dar am venit pe zi , am plecat la 9:10 din bv si pe la 13:30 eram in Ct , politie o gramada, luat si un radar la intrare in Giuregeni , 89 km/h avea, chiar la intrarea in sat ; garcea era in spatele unui camion in mers , si a iesit cateva secunde pe sensul meu cat sa ma prinda, dupa au urmat toate cele  necesare . Stiamca  in Giurgeni mai sta politia dar in mijloc,loc unde imi propusesem sa am viteza regulamentara dar n-a fost sa fie :) ,eu o scosesem din viteza pe la 110 inainte cu 150 m sa zic inainte de intrarea in sat, iar cand i-am vazut am franat mai tare . Asta a fost :) am scapat cu 100 lei.

Ce fel de radar era? Tip nou pe Logan mcv?

#9
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 14.09.2007
Da . MCV era cu 2 politai in dotare :)  Asta e, am spart gheata si la radare . :)
Am mai luat pana acum asa:Oprit ptr banda continua in oras si centura ,amenda doar ptr centura .
                                                caracatita la roata ptr parcat langa trecerea de pietoni
                                                depasire pe banda de facut la stanga pe la Orastie(nu stiam zona si cand amv azut ca se mai face inca o banda pe sensul meu am zbughit-o , numai ca era de facut la stanga asa ca am continuat pana la garcea :D . )

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate