Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Spiritism

Evacuare condes centrala termica ...

Carucior furtun de 3/4

Recomandare vas wc cu bideu integ...
 Multifunctionala care sa scaneze ...

Fotbal pe oculus meta quest 3

Renuntare oferta angajare in detr...

Am joc cumparat si nu-l mai pot f...
 Pardoseala foarte denivelata apar...

Garnitura robinet baie

Probleme dupa fractura picior

Parcare Militari Residence
 Taxa pe soare

din greseala am stropit pomii cu ...

Branduri de card acceptate la pla...

Doctoratul sau al 2-lea masterat ...

Jurnal de examen

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

maxy

maxy

Member

• Grup: Banned
Se apropie cu pași repezi examenul de bacalaureat... V-ați pregătit?
Eu la română m-am pregătit, la fel și la franceză si engleză. La biologie am citit jumătate, iar cartea de matematică nu prea m-a atras. Voi cum stați cu pregătirea?
-- Baftă tuturor! --

edit: de examenele de admitere vorbim dupa bac!

Edited by maxy, 25 June 2005 - 19:20.

rox

rox

Senior Member

• Grup: Validating
Hai sa va zic cum stau eu cu pregatirea: n-am facut deloc meditatii la nimic, doar la bio si la fizik, k dau la medicina. buun, la romana..am citit tot, am lecturat tot ce era de lecturat, si noroc k mi-a placut romana in liceu...si k mai ma si pricep la vorbit..la bio, cum ziceam, nu-mi fac problema, engleza oral cred k o ia tot poporu' cu 10, k dupa atatea filme si atata net..., in fine, geografia, k asta mai dau eu, o stiu bine, k si fratele meu a dat-o la testele nationale, si eu la capacitate, si am repetat-o cu el, si mai ramane eterna si fascinanta mea problema...matematica..unde nici nu m-am stresat 4 ani, nici n-am facut vreo ora de meditatie, si nici n-am stralucit la clasa...ce zic eu aici de stralucit..nici macar nu cred k m-a observat cineva...cum m-am pregatit eu la mate? pai...am facut 4 teste din cartea lu' nea' savu, am repetat de vreo 2 ori formulele, si ..cu dumnezeu inainte!!!
momentan, incerc sa nu intru in panica de acu', din cauza oralului..k nu imi plac deloc unele subiecte...dar, cum am zis...cred k o sa fie bine...pana la mate...

maxy

maxy

Member

la matematică subscriu și eu... nu prea știu nimic... meditații pentru bac nu am făcut, decât pentru materiile care îmi trebuie la facultate.
totuși nu îmi fac prea multe griji pentru că nu îmi trebuie media...
la oral sunt unele subiecte foarte nașpa ca tradiționalismul, pașoptismul etc. dar nu cred  că vor fi o problema așa mare...

cristi_21

cristi_21

Senior Member

• Grup: Senior Members
eu azi am terminat in sfarsit cu romana (tocite toate subiectele).engleza scris nu i problema,franceza oral se ia zece la greu,iar geografia e floare la ureche.problema apare insa la istoria asta dusa naibii,care pur si simplu imi provoaca scarba. am invatat un singur capitol pana acum.Doamne ajuta!

maxy

maxy

Member

cristi_21, on Jun 25 2005, 22:18, said:

eu azi am terminat in sfarsit cu romana (tocite toate subiectele).engleza scris nu i problema,franceza oral se ia zece la greu,iar geografia e floare la ureche.problema apare insa la istoria asta dusa naibii,care pur si simplu imi provoaca scarba. am invatat un singur capitol pana acum.Doamne ajuta!

<{POST_SNAPBACK}>

mai departe unde dai?

cristi_21

cristi_21

Senior Member

maxy, on Jun 25 2005, 22:19, said:

mai departe unde dai?

<{POST_SNAPBACK}>

pai la drept sau la stiinte politice.bine ca la drept nu se mai da admitere din istorie!

maxy

maxy

Member

economie și gramatică din câte știu...

cristi_21

cristi_21

Senior Member

maxy, on Jun 25 2005, 22:25, said:

economie și gramatică din câte știu...

<{POST_SNAPBACK}>

eu dau la babes la cluj unde se intra pe baza de dosare.1/3 bac,2/3 media din patru ani de liceu.de fapt,babesu nici nu cred ca mai are admiteri,numai la poli parca.

addicted

addicted

Senior Member

sa se duca undeva de bac, ma streseaza, n-am putut sa mananc nimic pana acum, iar acum, cand am putut, am ras tot...

in plus, ma doare capul de azi dimineata si nu pot inghiti nici o pastila c-o vomez imediat.

bleah

de invatat mi s-a facut acum brusc teama (read: panica) pentru romana oral, dar frica mi-e doar de matematica unde am frecat menta la greu in liceu.

maxy

maxy

Member

matematica - problema universală! :confuzzled:

addicted

addicted

Senior Member

d'oh.. grrr

just looked, la romana oral intru luni la 4.20 pm

maxy

maxy

Member

unde?

addicted

addicted

Senior Member

odobleja, in craiova

grr.. un nou record, 3:35 pana la scoala. 2.6 km cu 4 intersectii si scos masina din parcare.

sambata seara, 11.40 pm

note: n-am dat peste 60 niciunde ca n-am avut loc

maxy

maxy

Member

huh... eu cred că intru a doua zi. Tocmai duminică se afisează la mine!
Gata, inapoi la invățat! :peacefingers:

7thRaven

7thRaven

Junior Member

• Grup: Members
maxy, nu-ti trebuie media...dar iti trebuie 5-u ca sa-ti iasa media! :D
Bafta la toti care sustin anul acesta BAC-ul.

DanyBoss

DanyBoss

Member

Si eu m-am pregaiti cat de cat. Nu foarte mult. Eu marti incep ca sunt la litera V

Astazi la ora 18:00 tre sa mergem la scoala sa vedem prin ce clase suntem si la ce ora incepem examenu.

Bafta la toata lumea

maxy

maxy

Member

Mai e încă o zi!  :cursing:
Bafta!

fed_up

fed_up

Member

• Grup: Members
Calmați-vă !!!

P.S. Don't worry, be happy !  :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate