Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra
 Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Politia animalelor

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

boxerbull

boxerbull

Member

• Grup: Members
Intr-o vreme se discuta ca o sa apara Politia Animalelor, politie care va face exact cam ceea ce se vede pe la tv.
Dc nu s-a mai infiintat aceasta organizatie?

belogerer

belogerer

Active Member

cand mai cresti o sa intelegi ca in romania nu se infiinteaza nimic daca nu iese banu...cand o sa se prinda baietii destepti ca si de aici poate sa iasa ceva o sa se infiinteze fii sigur..pana atunci sunt tunuri mai mari de dat...

in plus aici e de munca...nu merge sa dai linii pe asfalt....

Edited by belogerer, 11 March 2010 - 14:17.

Corupt

Corupt

Parazit nebun

• Grup: Senior Members
Pai s-a infiintat acea politie a animalelor: Aici din data de 4.11.2009 daca am inteles bine...

madcox

madcox

Member

pai...nu are autoritate deplina politia "umana", si legile sunt interpretabile....deci sa fac o politie a animalelor care sa poata aresta la nevoie pe cineva...este cale lunga. ar fi frumos, dar nu la noi....

mihai!

mihai!

Senior Member

• Grup: Senior Members

View PostCorupt, on 11th March 2010, 14:29, said:

Pai s-a infiintat acea politie a animalelor: Aici din data de 4.11.2009 daca am inteles bine...

Nu va mai saturati de tepe! Ala este un SRL sau un ONG care se numeste asa . Are legatura cu intitulatul Comisariat pentru Societatea Civila. 

Cauta pe internet si vezi ce gasesti despre acest cosmisariat pentru societatea civila. Este condus de un escroc cu multe dosare penale. Printre altele,pe langa ca lasa de inteles ca este institutie ce reprezinta statul roman, umbla si cere donatii la oameni importanti, le promite la prosti ca ii face inspectori nu stiu de care in urma la niste cursuri de mii de euro organizate de el ...bla-bla-bla. Cine este interesat sa caute.

A pacalit primari, sefi de prin Politie, presedinti de consilii judetene, directori de agentii guvernamentale. Dar este inca in libertate.

Si pe forum s-a pacalit cineva... http://forum.softped...howtopic=600024

Edited by mihai!, 11 March 2010 - 14:48.

Drosophila-melanogaster

Drosophila-melanogaster

Member

View Postboxerbull, on 11th March 2010, 14:09, said:

Intr-o vreme se discuta ca o sa apara Politia Animalelor, politie care va face exact cam ceea ce se vede pe la tv.
Dc nu s-a mai infiintat aceasta organizatie?
pentru ca este greu sa arestezi animale...

boxerbull

boxerbull

Member

@drosophila
era vba ca sa fie amendati sau arestati cei care chinuiesc animalele, nu au grija de ele, etc nu sa aresteze animalele

sunt contient de faptul ca nimeni nu face nimic in tara asta daca nu iese banu, dar parca era vba ca politistii animalelor sa prinda cainii vagabonzi, sa-i ingrijeasca/ castreze/ eutanasieze, primaria sa plateasca x% pt ca i-a adunat, iar cei care vor sa ia un caine sa plateasca y%, iar finantarea principala sa o faca cei care vor sa doneze bani pt as ceva.
cam asta am retinut eu din ceea ce se vbea in trecut.

Pharrell25

Pharrell25

Member

View Postboxerbull, on 11th March 2010, 15:59, said:

@drosophila
era vba ca sa fie amendati sau arestati cei care chinuiesc animalele, nu au grija de ele, etc nu sa aresteze animalele

sunt contient de faptul ca nimeni nu face nimic in tara asta daca nu iese banu, dar parca era vba ca politistii animalelor sa prinda cainii vagabonzi, sa-i ingrijeasca/ castreze/ eutanasieze, primaria sa plateasca x% pt ca i-a adunat, iar cei care vor sa ia un caine sa plateasca y%, iar finantarea principala sa o faca cei care vor sa doneze bani pt as ceva.
cam asta am retinut eu din ceea ce se vbea in trecut.
Cum poti sa spui asa ceva aici, cand in topicul meu spuneai ca un caine trebuie sa stea in portbagaj, motivand ca ala e cel mai sigur loc in caz de accident??(si la o adica ce conteaza ca mai e si sugrumat?)
Pot doar sa ma gandesc la gradul de ipocrizie care zace in unii oameni!

boxerbull

boxerbull

Member

mai nene matale vad ca nu prea intelegi faptul ca omul ala a luat un caine de pe strada l-a bagat in portbagaj ca sa nu umple masina de par de caine si dus a fost.
din moment ce nu l-a batut, nu i-a dat cu vre-o piatra in cap, nu l-a electrocutat, etc nu i-a facut nimic in afara ca doar il strangea de gat ca sa-l poata urca in masina nu a facut nimic ilegal.
zici ca ai caine, ai fost vre-odata la dresaj cu el sa vezi cam cum se procedeaza?
in dresaj se mai apeleaza si la zgarda strangulanta si nu mai face nimeni atata caz cat faci dumneata pt o faza vazuta pe strada

P.S: daca toto te uiti pe animal planet la chestiile alea de la animal police, uita-te mai bine si ai sa vezi ca si aia apeleaza la lat cand e vba de caini

Pharrell25

Pharrell25

Member

View Postboxerbull, on 13th March 2010, 13:43, said:

mai nene matale vad ca nu prea intelegi faptul ca omul ala a luat un caine de pe strada l-a bagat in portbagaj ca sa nu umple masina de par de caine si dus a fost.
din moment ce nu l-a batut, nu i-a dat cu vre-o piatra in cap, nu l-a electrocutat, etc nu i-a facut nimic in afara ca doar il strangea de gat ca sa-l poata urca in masina nu a facut nimic ilegal.
zici ca ai caine, ai fost vre-odata la dresaj cu el sa vezi cam cum se procedeaza?
in dresaj se mai apeleaza si la zgarda strangulanta si nu mai face nimeni atata caz cat faci dumneata pt o faza vazuta pe strada

P.S: daca toto te uiti pe animal planet la chestiile alea de la animal police, uita-te mai bine si ai sa vezi ca si aia apeleaza la lat cand e vba de caini
http://www.animalutz...otectia-ani.php
Articolul 6 e cel mai interesant!

boxerbull

boxerbull

Member

Art. 28
Prezenta lege intra in vigoare la 10 zile de la publicarea ei in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I.
acu cauta in monitorul oficial si vezi daca e sau nu

Pharrell25

Pharrell25

Member

View Postboxerbull, on 13th March 2010, 17:28, said:

Art. 28
Prezenta lege intra in vigoare la 10 zile de la publicarea ei in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I.
acu cauta in monitorul oficial si vezi daca e sau nu
Este publicata inca din 2008
In ianuarie!!
Tu macar ai cautat?sau ai sperat ca nu este?

Edited by Pharrell25, 13 March 2010 - 17:34.

boxerbull

boxerbull

Member

am intrat pe adresa aia data de u si de acolo ti-am aratat ce zice la final
acu tu da un link catre monitorul oficial si arata ca exista si ca se poate aplica

need_alex

need_alex

Member

Politia animalelor exista de un an deja in Sectorul 1 al Bucurestiului, au si masini inscriptionate. Este Serviciul Politia Animalelor in subordinea Politiei Comunitare si are sediul undeva pe sos de centura, unde au si un padoc, dotat cu medici veterinari si alte cele necesare intretinerii animalelor.

Si aici aveti si atributiile.

Edited by need_alex, 16 March 2010 - 15:56.

LaurentiuSerban2002

LaurentiuSerban2002

Member

Salut, la blocul unde m-am mutat, langa este un grup de case unde la una dintre ele este un catel care schelalaie cam 20 / 24 ore , aproape toata ziua si pe timpul noptii. Mi se rupe sufletul de mila, nu stiu exact ce se petrece acolo dar pare a trai in conditii groaznice, nu pare sa fie batut ci doar se chinuie ori incearca sa iasa din lant, nu am idee . Asa e de 2 saptamani, cam zilnic. Cainele clar schelalaie a suferinta, iti dai seama dupa cum face.

La cine pot apela ? nu stiu exact de la care casa se aude... zicea ceva Vela de politia animalelor, insa nu gasesc nimic pe net

temporarysnooze

temporarysnooze

Active Member

Ne-am mai pricopsit cu încă o instituție bugetară! Alți bani, altă distracție! Eu cred că nivelul de taxe și impozite plătite de oameni ar trebui limitate prin constituție; alta soluție nu vad! Ne apropiem ușor, ușor de 80%! Aproape jumătate din salariu+ TVA, accize, impozite pe proprietate, asigurări aligatorii etc!

clorel_utnapishtim

clorel_utnapishtim

Active Member

View PostLaurentiuSerban2002, on 30 septembrie 2020 - 21:17, said:

Salut, la blocul unde m-am mutat, langa este un grup de case unde la una dintre ele este un catel care schelalaie cam 20 / 24 ore , aproape toata ziua si pe timpul noptii. Mi se rupe sufletul de mila, nu stiu exact ce se petrece acolo dar pare a trai in conditii groaznice, nu pare sa fie batut ci doar se chinuie ori incearca sa iasa din lant, nu am idee . Asa e de 2 saptamani, cam zilnic. Cainele clar schelalaie a suferinta, iti dai seama dupa cum face.

La cine pot apela ? nu stiu exact de la care casa se aude... zicea ceva Vela de politia animalelor, insa nu gasesc nimic pe net

Sa presupunem ca "Politia animalelor" chiar exista.  Sa presupunem ca  acolo e un caine suferind, si politistii animalelor vor decide sa actioneze. (astea sunt presupuneri mari, si implica si presupunerea ca autorul postului scrie adevarul). Ei vor lua casele la rand, uitandu-se dupa un caine suferind; pana la urma vor intra in curtea omului, vor lua cainele ala si il vor duce unde? Intr-un adapost unde va fi "eutanasiat" dupa 2 saptamani? Posted Image
Ar mai fi o solutie: asta.  Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate