Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

conectare IMac la TV

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
vtu

vtu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.03.2010
poate cineva sa ma ajute sa conectez un IMac 24" model cumparat acum un an (2.8 GHz, OS X 10.5.8) la un TV Sony HD V5500 ?
am incercat pe una din intrarile HDMI ale TV-ului (adaptor miniDVI-DVI si DVI-HDMI pt a scoate semnalul din Mac si apoi cablu HDMI pana la TV) dar nu merge. am incercat sa setez din Mac si o rezolutie copatibila ciu cele trecute in manualul de instructiuni al tv-ulu, dar de geaba.
sonorul l-am dus prin cablu optic din iesirea Mac-ului de casti (care are si semnal optic!) si l-am dis intr-un amplificator, deci e ok.

daca ati experimentat, sau aveti vre-o oidee ref la eventuale setari necesare, va rog sa-mi scrieti direct la adresa de mail [email protected] si va multumesc anticipat.  :)

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Eu am acelasi iMac de 24 inch, model late 2008 si folsesc un adaptor mini-DVI (cel apple).
In mufa DVI am infipt direct un cablu DVI-HDMI (5m - Profigold), care duce intr-un TV LG HD.

Merge perfect, iMac detecteaza automat rezolutiile suportate.

Pe scurt, ia una stfel de cablu, lasa adaptoarele DVI-HDMI, pt ca de fapt sunt 3 tipuri de HDMI.

[ http://www.logicsupply.com/images/dvi_connector_types.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Apple a implementat in adaptor DVI-D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate