Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Alegere Statiune/ Hotel in TUNISIA

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Situatia se va linisti si la vara lucrurile vor intra in normal mai ales ca o mare parte din tunisieni lucreaza in turism si nu vor sa isi piarda locurile de munca.

#20
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View PostImperator, on 15th January 2011, 00:40, said:

REVOLUTIA A INVINS ! DICTATORUL A FUGIT ! E un eveniment istoric ... pentru prima oara un regim politic intr-o tara araba a fost alungat printr-o revolta populara si nu lovitura de palat sau militara... Este un eveniment unic ! Intrebarea pentru Tunisia... ce va urma ? Intrebarea pentru alte tari gen Egipt, Emirate, Arabia Saudita - va urma un domino ?

Numai sa nu fie inlocuit dictatorul de mai multi dictatori, fundamentalisti.Parca asa a fost si in anul 1980 in Iran.
Dupa cum merge treaba exista riscul sa se ajunga la razboi civil.O parte din politisti au trecut de partea demonstrantilor vom vedea ce vor face ceilalti politisti, armata si serviciile de securitate nationala.

#21
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
oricum sezonul asta va fi mult sub asteptari in Tunisia . Multi potentiali turisti din toata lumea vor evita aceasta destinatie.

#22
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View Postadi_ab, on 24th January 2011, 21:56, said:

oricum sezonul asta va fi mult sub asteptari in Tunisia . Multi potentiali turisti din toata lumea vor evita aceasta destinatie.


Ceva noutati despre Tunisia?Este liniste in aceasta tara, acum?

#23
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Pentru Egipt au inceput asa incetut charterele . Pentru Tunisia inca nimic , oricum inca nu ajuta nici vremea

#24
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007
Azi am auzit la radio Europa FM, un anunt preluat de la guvernul tunisian care afirma ca incepand cu 01.04.2011, incep vacantele in Tunisia.Tunisienii garantau ca acum este liniste in aceasta tara si ca turistii pot sa opteze fara nicio retinere pentru o vacanta la mare in Tunisia.La un hotel de 4 stele, all inclusive, pentru un sejur de 7 nopti, preturile ar incepe de la 429 euro/persoana.Fata de anii anteriori este mai scump.

#25
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Asta este un pic de ciudatenie. Asa este de prin Aprilie incep charterele spre Tunisia , iar cidatenia vine , cum ai spus si tu ca preturile sunt mai mari ca si anul trecut . Cine stie vor sa isi acopere pierderile si au pus tarife mai mari ...oricum tarife mari + incertitudinea care a fost nu fac lucru bun

#26
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010
Au aparut oferte concrete sau suntem la stadiul de supozitii ? Cine a zis ca 7 zile tarc = 429 euro in sus ? Guvernul Tunisian ? Europa FM ? un tur operator ?
Daca preturile sunt mai mari ca anul trecut , o sa ramina fara clienti . Pina pun in vanzare noi pachete , majoritatea clientilor eventual interesati de Tunisia se reorienteaza spre altceva

#27
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Sunt oferte concrete pentru Tunisia cu incepere din Aprilie

#28
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010
A , si merg pe ideea ca in Aprilie singurele destinatii ar fi Tunisia , Egipt si Tenerife , asa ca pot tine preturi mari ? Cred ca ramin cu hotelurile goale .

Edited by menumorut81, 25 February 2011 - 12:08.


#29
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
In Tunisia inca nu este vreme ok in Aprilie , dar probabil se gandesc la excursiile de Paste

#30
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010
Au aparut ofertele pt statiunile egiptene de la un mare operator care duce multi rusi prin Egipt . Surpriza e ca preturile sunt mai mari decit cele din ianuarie pina s-au oprit charterele :))

#31
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Exact ceea ce spuneam si despre charterul de Tunisia . Este chiar foarte ciudata acesta idee de a scoate oferte cu pret mai mare decat anult trecut , cand totul mergea perfect. Touroperatorii importanti din Europa au venit in schimb cu preturi foarte bune , la noi se pare ca este o situatie mai ciudata

#32
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010
In mai 2010 am petrecut o vacanta de neuitat in aceasta tara minunata, in superba statiune Port El Kantaoui. Am fost cazati la hotelul Mouradi Port El Kantaoui. Daca doriti revin cu detalii despre resort. In octombrie 2010 ne-am fi dorit sa revenim, dar nu s-a putut realiza din motive particulare. Voiam sa vedem ce nu am vazut in prima parte si sa ne reintalnim cu fascinantul desert Sahara. Dorim sa fie liniste acolo ca sa ne bucuram din nou de o vacanta reusita. Salutari comandantului Didonului.

#33
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007

View Postraul_6776, on 2nd April 2011, 12:57, said:

In mai 2010 am petrecut o vacanta de neuitat in aceasta tara minunata, in superba statiune Port El Kantaoui. Am fost cazati la hotelul Mouradi Port El Kantaoui. Daca doriti revin cu detalii despre resort. In octombrie 2010 ne-am fi dorit sa revenim, dar nu s-a putut realiza din motive particulare. Voiam sa vedem ce nu am vazut in prima parte si sa ne reintalnim cu fascinantul desert Sahara. Dorim sa fie liniste acolo ca sa ne bucuram din nou de o vacanta reusita. Salutari comandantului Didonului.


Raul , uite aici:  http://forum.softped...taoui-1464.html

Poti adauga poze si un review/info despre acest hotel. Daca doresti sa add si din alte vacante cauta hotelul in lista! Multumesc frumos anticipat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate