Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sacrificarea animalelor pt. consum uman

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008

View Postdorel232004, on 22nd February 2010, 11:40, said:

Eu am vazut un abator si 2 luni n-am mai mancat carne! Totusi, asa o fi si afara? Sau noi asa cum luam de la farmacie medicamente cu sacosa, asa facem si la plante?
http://video.google....ngs romana#Acum cred ca nu mai mananci never

#2
DDuras

DDuras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 23.11.2006

View Postalinutzik, on 7th March 2010, 12:58, said:

http://video.google....ngs romana#Acum cred ca nu mai mananci never

un documentar tipic new age , care ne ia de idioti.

Edited by horia66, 08 March 2010 - 00:15.


#3
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008
De ce spui asta? Nu asa se sacrifica animalele in abator? Nu ma intelege gresit,eu sunt carnivor,daca nu am carne in farfurie nu mananc,porcul de la tara la fel ca acum 1000 de ani i-l tai,dar de cand am vazut documentarul asta parca i-mi sta in gat.

#4
DDuras

DDuras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 23.11.2006
eu am vazut cum a inceput si am inteles din ce perspectiva e facut si unde bate.  iar daca tu mananci animale crescute in batataura, chiar nu vad de ce-ti mai faci probleme.
nu te lasa inselat.  in ziua de astazi ecologia si drepturile animalelor au devenit religie.  nu sunt ei mari iubitori de animale, ci uratori de oameni.  dar e prea mult de discutat pe tema asta ... crezi ca asta e finalul ? e doar inceputul; uite ce urmeaza:

http://www.romaniali...ii-pe-lume.html

#5
masterd6ib6

masterd6ib6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 29.09.2006

View Postalinutzik, on 7th March 2010, 13:23, said:

De ce spui asta? Nu asa se sacrifica animalele in abator? Nu ma intelege gresit,eu sunt carnivor,daca nu am carne in farfurie nu mananc,porcul de la tara la fel ca acum 1000 de ani i-l tai,dar de cand am vazut documentarul asta parca i-mi sta in gat.

D'aia nu ma uit eu NICIODATA la filme d'astea ... imi piere chefu' de orice mancare. Nu ca nu mi-ar prinde bine un pic de moderatie in fata farfuriei ... da' nici tristete si sentimente de vina nu am chef sa am ... aiurea. Oamenii taie si mananca animale de mii de ani ... ca unii o fac mai uman si altii nu ... e pacatul lor. Sigur ca se intampla lucruri urate in industria asta ... dar se intampla altele si mai urate peste tot in lume ... ce-ar fi sa le luam pe toate la modul personal ... ne-am stafidi de tot.

#6
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Stați că n-ați văzut documentatul „Food Inc.”. Să vedeți cum papă americanul și ce anume crapă în el...și mai ales de ce! Spre deosebire de Earthlings, Food Inc nu. promovează veganismul în schimb arată cu degetul și problemele agriculturii...Ha-ha, Monsanto!

#7
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
din martie 2010, toti sintem vegetarieni !

#8
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Totusi, tare as fi curios cum ar arata o lume preponderent cu vegani si lacto-ovo-vegetarieni ! La un film in sensul asta vad ca nu s-a gandit niciun regizor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate