Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Noul val din muzica (tsunami!?)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
intruder33

intruder33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 20.08.2004
Ce parere aveti de trupele nou aparute in Romania gen Trooper, Travka, Kumm, IPR, OCS, VDV, etc? Se apropie de un nivel acceptabil? L-au si atins? Ce alte trupe ati ascultat si v-au lasat o impresie buna?

#2
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
frate .. esti cam dezinformat .... omu cu sobolani are pe putin 5 ani , la fel si vita de vie ... si nici travka nu cred ca sunt juniori ...
tu vrei sa spui ca , in in afara de ultimele doua , restu au fost pana , nu demult , in underground ... am ascultat si kumm si ocs si vdv ... am vazut si stufstockul de anu trecut unde au fost prezente mai toate si mi se par desul de bune  :coolspeak:

#3
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004

intruder33, on Jun 24 2005, 01:31, said:

Ce parere aveti de trupele nou aparute in Romania gen Trooper, Travka, Kumm, IPR, OCS, VDV, etc? Se apropie de un nivel acceptabil? L-au si atins? Ce alte trupe ati ascultat si v-au lasat o impresie buna?

<{POST_SNAPBACK}>


Cine sunt astia de care vorbesti tu? Nu cred ca se poate numi un nou val, doa rpentru ca sunt tot mai multi, insa nu prinde stilul la public...

#4
intruder33

intruder33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 20.08.2004
Cand am spus "nou aparute" m-am referit la cele de dupa '90 (incercand sa scot din schema Iris, Cargo, Cel Cuv, etc)

Edited by intruder33, 27 June 2005 - 19:34.


#5
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
ah..greseala mea ...  totusi suntem in 2005 ... rockul nu prea exista la noi in romania ...
stau in pitesti si de fiecare data cand este cate un spectacol la care e o trupa rock ii vezi pe oamenii care asc manele cum se strecoara prin multime injurand printre dinti ...
iris s-a pastrat in top ... din formatiile mai noi ar fi bine sa amintim luna amara care sunt destul de tari , au si mesaj si tehnica ...  :peacefingers:  
ar fi multe de spus ,dar vad ca doar noi 2 vorbim pe topicu asta ... asteptam si alta lume  (pro si contra)  :coolspeak:

#6
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Trooper sunt tehnici insa de loc originali, Travka n-am ascultat, OCS  :puke: , Vdv si IPR- interesanti dar cam atat.
Kumm intr-adevar sunt o super-formatie (ca sound si originalitate) si se pot detasa usor de restul plutonului de la noi (drept dovada ca au cantat mult si in afara).

#7
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
de fapt au cantat mai mult pe afara decat la noi ... am auzit doar red cofee si inca o melodie de la ei ... pacat ca nu sunt promovati ... in schimb am vazut ca au avut concerte in praga si alte locuri destul de bine cotate ..  <_<

#8
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Mai canta prin Green Hours si la unele evenimente. Daca iti plac incearca si Urma - este proiectul lui Dan (vocalul) si suna f bine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate