Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Hotel 4* cu piscine pt copii 2-3 ani!

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Postalipiticot, on 7th March 2010, 10:11, said:

Buna,
E atractiva oferta,fain ca au piscine pt copii mici,mi ar place,dar nu l-am gasit decat in ofertele agentiilor noastre unde este 65euro/zi,e mult ,la pretul acesta gasesti hoteluri mai bune la agentiile din uk...stiti vreo agentie straina sa il vanda?sau numai pe la noi se vine?
Si alte hoteluri tot asa mai ieftine si cu servicii acceptabile mai stiti? mi ar place marmaris sau bodrum ca zona....multumesc
Nu stiu la ce agentii ai gasit asa scump.
Mare parte au preturi: 12.06-25.06 sidupa 11.09 =30-33 Euro/pers AI
                                26.06-09.07 si 24.08-10.09 =36-39 Euro/pers AI si
                                10.07-23.08 =50-53 Euro/pers Ai;
      mai scade si Early booking 15% pana la 29.04.2010 si vezi ca te duci in varf sezon cu 42,5 max 45 Euro/pers AI/zi , sau inainte si dupa cu 31-33 Euro/pers Ai/zi.


View Postalipiticot, on 7th March 2010, 10:11, said:

Buna,
E atractiva oferta,fain ca au piscine pt copii mici,mi ar place,dar nu l-am gasit decat in ofertele agentiilor noastre unde este 65euro/zi,e mult ,la pretul acesta gasesti hoteluri mai bune la agentiile din uk...stiti vreo agentie straina sa il vanda?sau numai pe la noi se vine?
Si alte hoteluri tot asa mai ieftine si cu servicii acceptabile mai stiti? mi ar place marmaris sau bodrum ca zona....multumesc
Pentru zona bodrum pot sa-ti recomand Delta Beach Yalikavak, tot 4*, 2 copii  unul sub 3 ani si al doilea sub 13 ani gratis si la preturi : 15.06-12.07 si 21.08-17.09 = 47-49 Euro/pers AI/zi;
              13.07-20.08=57-59 Euro/pers AI/zi
         ++Early booking 20% pana la 30.03.2010
deci undeva la 38-39 Euro/zi si in varf sezon 46-47 Euro/zi.
Am fost in perioada 21.08-30.08.2009 si a fost super. Nu este tobogan pentru cei mici.

#20
octopusu

octopusu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.02.2010

View Postmikydude, on 6th March 2010, 13:29, said:

Daca vrei lux la buget nu gasesti, cel putin nu in Turcia. Pentru 4 stele Grand Efe este super bun si retine este hotel nou este curat si are multe facilitati pt. copii. Nu stiu ce ai citit dar eu am fost acolo anul trecut cu 2 copii si a fost foarte bine, mancarea pt. copii o poti alege in functie de ce vrea fiecare, pt adultii carnivori nu este porcul de toate zilele, dar te duci in concediu nu te duci la ingrasat ca nu vine Craciunul.

Nu ma deranjeaza absolut deloc, ca nu este carne de porc, noi nici acasa nu mancam. Ideea este sa fie proaspata si sa am ce sa ii dau si celui mic, ca la cel mare nu imi fac multe probleme.

#21
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt alipiticot'
65 euro/zi/persoana? eu nu am vazut pretul acesta! l-am vazut de la 26 la 54 euro/persoana/zi in functie de data la care te vei duce si mai are si early booking de 15%-20%..... uite ce am gasit eu pe site-urile de afara:
http://www.kusadasih...reservation.php
sau
http://www.kusadasir...hp?listingID=24
o zi buna,

#22
mikydude

mikydude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 03.01.2010

View Postoctopusu, on 7th March 2010, 13:17, said:

Nu ma deranjeaza absolut deloc, ca nu este carne de porc, noi nici acasa nu mancam. Ideea este sa fie proaspata si sa am ce sa ii dau si celui mic, ca la cel mare nu imi fac multe probleme.
Cat mananca cel mic, ca eu am 2 si nu se prea omoara cu mancarea, copii vor fast food nu haleala gatita sau coapta, noi dorim slow food mai mult sau mai putin, dorim sa stam cat mai mult in Restaurant ca acasa nu ne ducem ca n-avem bani, dar la hotel stam pana se stinge lumina. Asa ca nu te speria dimineata au clatite lapte cereale gem miere si cate si mai cate, la prinz gasesti o supa si inca 1000 de feluri iar cina este poate prea consistenta si oricum in primele 2 zile vei umple farfuria cu toate prostiile pe care nu le vei manca apoi incepi sa inveti ce este mai apropiat de mancarea de acasa.

#23
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005

View Postcostitz9, on 7th March 2010, 08:46, said:

Nu stiu la ce agentii ai gasit asa scump.
Mare parte au preturi: 12.06-25.06 sidupa 11.09 =30-33 Euro/pers AI
                                26.06-09.07 si 24.08-10.09 =36-39 Euro/pers AI si
                                10.07-23.08 =50-53 Euro/pers Ai;
      mai scade si Early booking 15% pana la 29.04.2010 si vezi ca te duci in varf sezon cu 42,5 max 45 Euro/pers AI/zi , sau inainte si dupa cu 31-33 Euro/pers Ai/zi.



Pentru zona bodrum pot sa-ti recomand Delta Beach Yalikavak, tot 4*, 2 copii  unul sub 3 ani si al doilea sub 13 ani gratis si la preturi : 15.06-12.07 si 21.08-17.09 = 47-49 Euro/pers AI/zi;
              13.07-20.08=57-59 Euro/pers AI/zi
         ++Early booking 20% pana la 30.03.2010
deci undeva la 38-39 Euro/zi si in varf sezon 46-47 Euro/zi.
Am fost in perioada 21.08-30.08.2009 si a fost super. Nu este tobogan pentru cei mici.
Buna
M-am exprimat eu gresit,la 65/camera/zi, dar asa am gasit adakule la 70 euro/camera/zi si surmeli la 80,era si mai ieftin la camere promo,dar nu mai sunt....pe hotels4you....si atunci nu prea merita....plus ca mai sunt de 5 stele la pretul acesta dar nu prea ma incanta pe mine ca nu au pt copii amenajari multe.

#24
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postalipiticot, on 7th March 2010, 23:35, said:

Buna
M-am exprimat eu gresit,la 65/camera/zi, dar asa am gasit adakule la 70 euro/camera/zi si surmeli la 80,era si mai ieftin la camere promo,dar nu mai sunt....pe hotels4you....si atunci nu prea merita....plus ca mai sunt de 5 stele la pretul acesta dar nu prea ma incanta pe mine ca nu au pt copii amenajari multe.
  La Surmeli nu ai nici macar un topogan pt copii!La Adakule nu ai plaja(doar ponton)Cu copii asa mici eu zic ca nu se merita nici unu nici celalalt!Vezi Egeria si Mersin au plaje frumoase si au si ceva topogan,te-ai hotarat cam tarziu ,la CDC in iunie cu detoate pt copii mici si mari ne-a iesit 66euro/zi

Edited by calin_oana, 08 March 2010 - 12:34.


#25
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005

View Postcalin_oana, on 8th March 2010, 11:31, said:

La Surmeli nu ai nici macar un topogan pt copii!La Adakule nu ai plaja(doar ponton)Cu copii asa mici eu zic ca nu se merita nici unu nici celalalt!Vezi Egeria si Mersin au plaje frumoase si au si ceva topogan,te-ai hotarat cam tarziu ,la CDC in iunie cu detoate pt copii mici si mari ne-a iesit 66euro/zi

Eu merg in septembrie,dar aceiasi problema,nu l-am gasit decat la agentiile romanesti,unde e mult mai scump....daca as gasi CDC la 66e/zi /camera,acum l-as lua....dar probabil nu am fost pe faza ....asta e....daca nu gasesc ceva pana in 700 euro/10 zile,astept lastminute....acum ce ma intereseaza pe mine sunt amenajari pt copii,plaja cu intrare lina si personal as vrea si ceva piesaje,excursii...dar nu stiu daca vom putea.anul trecut am facut cu copii o excursie de o zi cu vaporasul si au fost cuminti....
mai stept idei si sugestii pt hoteluri pt copiii mici nu scumpe.de fapt ele sunt f ieftine,noi nu avem bani de ele.... :rolleyes:
O seara buna si la multi ani tuturor femeilor si mamicilor!

#26
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007

View Postalipiticot, on 8th March 2010, 20:06, said:

Eu merg in septembrie,dar aceiasi problema,nu l-am gasit decat la agentiile romanesti,unde e mult mai scump....daca as gasi CDC la 66e/zi /camera,acum l-as lua....dar probabil nu am fost pe faza ....asta e....daca nu gasesc ceva pana in 700 euro/10 zile,astept lastminute....acum ce ma intereseaza pe mine sunt amenajari pt copii,plaja cu intrare lina si personal as vrea si ceva piesaje,excursii...dar nu stiu daca vom putea.anul trecut am facut cu copii o excursie de o zi cu vaporasul si au fost cuminti....
mai stept idei si sugestii pt hoteluri pt copiii mici nu scumpe.de fapt ele sunt f ieftine,noi nu avem bani de ele.... :rolleyes:
O seara buna si la multi ani tuturor femeilor si mamicilor!

cu ce pleci in turcia? last minute il gasesti mai avantajos decat early booking doar daca pleci cu avionul.... agentiile de turism, din cate știu eu, lasa la pret la last minute cu cateva zile inainte de plecare pt ca au antamat un numar de locuri in avion pe care le platesc indiferent daca au reusit sau nu sa vanda sejururile, si de aici este last minute... daca pleci cu masina nu cred ca vei gasi mai ieftin ca acum cu early booking...
o seara buna,

#27
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postalipiticot, on 8th March 2010, 20:06, said:

Eu merg in septembrie,dar aceiasi problema,nu l-am gasit decat la agentiile romanesti,unde e mult mai scump....daca as gasi CDC la 66e/zi /camera,acum l-as lua....dar probabil nu am fost pe faza ....asta e....daca nu gasesc ceva pana in 700 euro/10 zile,astept lastminute....acum ce ma intereseaza pe mine sunt amenajari pt copii,plaja cu intrare lina si personal as vrea si ceva piesaje,excursii...dar nu stiu daca vom putea.anul trecut am facut cu copii o excursie de o zi cu vaporasul si au fost cuminti....
mai stept idei si sugestii pt hoteluri pt copiii mici nu scumpe.de fapt ele sunt f ieftine,noi nu avem bani de ele.... :rolleyes:
O seara buna si la multi ani tuturor femeilor si mamicilor!
  Noi am luat de la agentie din tara la pretul asta ,ce pierzi acum la bilet e diferenta de EB de la 20%cit am avut noi pina in 28.02 la 15%cit este pina in 31.03,parerea mea e sa-ti faci rezervarile acum daca tot esti hotarata.

#28
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005

View Postcalin_oana, on 9th March 2010, 06:31, said:

Noi am luat de la agentie din tara la pretul asta ,ce pierzi acum la bilet e diferenta de EB de la 20%cit am avut noi pina in 28.02 la 15%cit este pina in 31.03,parerea mea e sa-ti faci rezervarile acum daca tot esti hotarata.
Buna,ms de msj ,am gasit si eu la o agentie din tara la 650 euro pt 10 zile la Grand Efe,dupa cele spuse aici se pare ca este un pret bun,vroiam sa te rog sa mi spui si mie agentia cu care a ti mers (prim pm,stiu ca nu  este voie aici)Pana la urma ne am hotarat la acest hotel,din toate acesta are cele mai multe avantaje pe langa dezavantaje pentru  ceea ce ne dorim noi.Multumesc

#29
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postalipiticot, on 7th March 2010, 10:11, said:

Buna,
E atractiva oferta,fain ca au piscine pt copii mici,mi ar place,dar nu l-am gasit decat in ofertele agentiilor noastre unde este 65euro/zi,e mult ,la pretul acesta gasesti hoteluri mai bune la agentiile din uk...stiti vreo agentie straina sa il vanda?sau numai pe la noi se vine?
Si alte hoteluri tot asa mai ieftine si cu servicii acceptabile mai stiti? mi ar place marmaris sau bodrum ca zona....multumesc
IN CE PERIOADA?

#30
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005

View Postcalin_oana, on 10th March 2010, 18:46, said:

IN CE PERIOADA?
intre 28august -14 septembrie,oricare 10 zile....

#31
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View Postalipiticot, on 10th March 2010, 19:08, said:

Buna,ms de msj ,am gasit si eu la o agentie din tara la 650 euro pt 10 zile la Grand Efe,dupa cele spuse aici se pare ca este un pret bun,vroiam sa te rog sa mi spui si mie agentia cu care a ti mers (prim pm,stiu ca nu  este voie aici)Pana la urma ne am hotarat la acest hotel,din toate acesta are cele mai multe avantaje pe langa dezavantaje pentru  ceea ce ne dorim noi.Multumesc


Sa tii cont si de faptul ca hotelul este in Ozdere,un satuc aflat la 30-35 km de Kusadasi.
La ce agentie ai gasit oferta?

Edited by mahmud, 11 March 2010 - 08:13.


#32
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Postalipiticot, on 10th March 2010, 19:08, said:

Buna,ms de msj ,am gasit si eu la o agentie din tara la 650 euro pt 10 zile la Grand Efe,dupa cele spuse aici se pare ca este un pret bun,vroiam sa te rog sa mi spui si mie agentia cu care a ti mers (prim pm,stiu ca nu  este voie aici)Pana la urma ne am hotarat la acest hotel,din toate acesta are cele mai multe avantaje pe langa dezavantaje pentru  ceea ce ne dorim noi.Multumesc
Pentru perioada 24.08- 10.09, cu reducerea de 15% , cam acesta este pretul.
Am fost la Grand Efe, este la 35 km de Kusadasi, plaja cu pietricele, intrarea in apa este bine sa se faca cu papuci (se gasesc si la hotel), piscine 4( 1,8; 1,4; 0,6 si 0,4m), tobogane in doua piscine (1,4 si 0,6 m), animatie foarte buna. Cazare buna. Mancare suficienta, pentru toate burtile (porc cam la 2-3 zile) .
Concluzie: distractie reusita pentru cei mici, iar pentru cei mari: odihna placuta.

#33
mikydude

mikydude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 03.01.2010

View Postcostitz9, on 12th March 2010, 23:41, said:

Pentru perioada 24.08- 10.09, cu reducerea de 15% , cam acesta este pretul.
Am fost la Grand Efe, este la 35 km de Kusadasi, plaja cu pietricele, intrarea in apa este bine sa se faca cu papuci (se gasesc si la hotel), piscine 4( 1,8; 1,4; 0,6 si 0,4m), tobogane in doua piscine (1,4 si 0,6 m), animatie foarte buna. Cazare buna. Mancare suficienta, pentru toate burtile (porc cam la 2-3 zile) .
Concluzie: distractie reusita pentru cei mici, iar pentru cei mari: odihna placuta.
TOUCHE!

#34
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
Dupa indelungi cautari si cereri de oferte am de ales intre un site kusadasihotels.com si o agentie [EDITAT] din cluj.iar ca hoteluri inclin spre grand efe dar parca plaja de la egeria sau mersin ma face sa ma mai gandesc.toate cam la acelasi pret.Ce sfat i mi dati?de unde sa cumpar si ce sa aleg intre egeria,grand efe si mersin, tinand cont ca am 2 copii mici si mergem cu masina.nu ma deranjeaza distanta de la grand efe,vreau amenajari pt copii(am vazut si un parc de joaca la grand efe) si mancare proaspata si sanatoasa(noi nu prea mancam carne)
Va multumesc din suflet si sper acest week-end sa cumparam biletele ca am pierdut tot timpul meu liber cu acest lucru...si deja m-am saturat de cautat...multumesc si celor ce au scris aici de grand efe,eu nu stiam de el....pe topicul despre  kusadasi nu a fost amintit.
O zi placuta!

NU mai folositi nume de agentii de Tursim din Romania. Multumesc.

Edited by ferrellroo, 13 March 2010 - 17:29.


#35
mikydude

mikydude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 03.01.2010

View Postalipiticot, on 13th March 2010, 12:31, said:

Dupa indelungi cautari si cereri de oferte am de ales intre un site kusadasihotels.com si o agentie [EDITAT] din cluj.iar ca hoteluri inclin spre grand efe dar parca plaja de la egeria sau mersin ma face sa ma mai gandesc.toate cam la acelasi pret.Ce sfat i mi dati?de unde sa cumpar si ce sa aleg intre egeria,grand efe si mersin, tinand cont ca am 2 copii mici si mergem cu masina.nu ma deranjeaza distanta de la grand efe,vreau amenajari pt copii(am vazut si un parc de joaca la grand efe) si mancare proaspata si sanatoasa(noi nu prea mancam carne)
Va multumesc din suflet si sper acest week-end sa cumparam biletele ca am pierdut tot timpul meu liber cu acest lucru...si deja m-am saturat de cautat...multumesc si celor ce au scris aici de grand efe,eu nu stiam de el....pe topicul despre  kusadasi nu a fost amintit.
O zi placuta!


Cluj ca sa poti trage la raspundere si stii cui i-ai dat banii in caz de......., si Grand Efe verificat de mine, tot 2 copii, plaja nu o mai baga in seama ca nu poti sta este prea cald si o sa preferi piscina PAREREA MEA
Apa este ffsarata si tot picina este baza, sunt topogane si apa este curata asa ca ALEGE cu grija.

Edited by ferrellroo, 13 March 2010 - 17:33.


#36
LILIELI

LILIELI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 21.04.2008

View Postalipiticot, on 13th March 2010, 12:31, said:

Dupa indelungi cautari si cereri de oferte am de ales intre un site kusadasihotels.com si o agentie [EDITAT] din cluj.iar ca hoteluri inclin spre grand efe dar parca plaja de la egeria sau mersin ma face sa ma mai gandesc.toate cam la acelasi pret.Ce sfat i mi dati?de unde sa cumpar si ce sa aleg intre egeria,grand efe si mersin, tinand cont ca am 2 copii mici si mergem cu masina.nu ma deranjeaza distanta de la grand efe,vreau amenajari pt copii(am vazut si un parc de joaca la grand efe) si mancare proaspata si sanatoasa(noi nu prea mancam carne)
Va multumesc din suflet si sper acest week-end sa cumparam biletele ca am pierdut tot timpul meu liber cu acest lucru...si deja m-am saturat de cautat...multumesc si celor ce au scris aici de grand efe,eu nu stiam de el....pe topicul despre  kusadasi nu a fost amintit.
O zi placuta!
Salut si noi am fost acum 2 ani la Grand Efe hotelul e ok calitate pret si am fost cu aceasi agentie din Cluj pe care tu o mentionezi si a fost super ok.Parerea mea este sa mergi pe mina lor.O zi buna.

Edited by ferrellroo, 13 March 2010 - 17:31.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate