Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Hotel 4* cu piscine pt copii 2-3 ani!

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
octopusu

octopusu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.02.2010
Va rog sa imi spune-ti si mie, cine stie, care dintre hotelurile din Kusadasi de 4* (de 5* nu cred ca imi permit) au piscine cu "water slides" pt copilasi mai mici 2-3-4 ani? Pt ca hoteluri cu topogane mari am tot vazut, dar pt cei mici nu prea.
Va multumesc anticipat!

#2
mikydude

mikydude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 03.01.2010

View Postoctopusu, on 5th March 2010, 11:14, said:

Va rog sa imi spune-ti si mie, cine stie, care dintre hotelurile din Kusadasi de 4* (de 5* nu cred ca imi permit) au piscine cu "water slides" pt copilasi mai mici 2-3-4 ani? Pt ca hoteluri cu topogane mari am tot vazut, dar pt cei mici nu prea.
Va multumesc anticipat!
GRAND EFE este super si pretul si conditiile si piscina pt copii mici, putin departe de Kusadasi dar este OK am fost anul trecut si a fost excelent.

#3
qatalyn

qatalyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 03.01.2008

View Postoctopusu, on 5th March 2010, 11:14, said:

Va rog sa imi spune-ti si mie, cine stie, care dintre hotelurile din Kusadasi de 4* (de 5* nu cred ca imi permit) au piscine cu "water slides" pt copilasi mai mici 2-3-4 ani? Pt ca hoteluri cu topogane mari am tot vazut, dar pt cei mici nu prea.
Va multumesc anticipat!
Adakule , desi este de 5 stele , are un pret bun la agentiile britanice , daca iei in anexa . La agentiile romanesti este cam cu 40-50% mai scump .
La fel si Kustur Club , care este clasificat HV1 .

Ambele au tobogane .

#4
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postoctopusu, on 5th March 2010, 11:14, said:

Va rog sa imi spune-ti si mie, cine stie, care dintre hotelurile din Kusadasi de 4* (de 5* nu cred ca imi permit) au piscine cu "water slides" pt copilasi mai mici 2-3-4 ani? Pt ca hoteluri cu topogane mari am tot vazut, dar pt cei mici nu prea.
Va multumesc anticipat!
Si eu recomand Grand Efe,e un hotel cu spatiu mai restrans ,avantaj dintr-o privire ti-ai gasit copilul daca esti pozitionat bine il vezi si la topogane la leagane si la piscina,topoganele de la piscina de copii sunt chiar pt cei mici 3 anisori,camerele sunt spatioase si curate dezavantaj plaja cam pietroasa dar apa e superba.La Kustur topoganele sunt pt copii mai mari cam de la 5 ani in plus functionau foarte putin,iar pretul este foarte bun la Grand Efe,distanta nu cred ca e un inconvenient tinand cont ca aveti copii mici banuiesc ca nu vreti sa va aventurati in excursii si vizite prea multe.Daca mai vrei si alte detalii,poze da un mesaj PM,spune si un buget aproximativ

Edited by calin_oana, 05 March 2010 - 15:22.


#5
casiiu11

casiiu11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 27.06.2006

View Postoctopusu, on 5th March 2010, 11:14, said:

Va rog sa imi spune-ti si mie, cine stie, care dintre hotelurile din Kusadasi de 4* (de 5* nu cred ca imi permit) au piscine cu "water slides" pt copilasi mai mici 2-3-4 ani? Pt ca hoteluri cu topogane mari am tot vazut, dar pt cei mici nu prea.
Va multumesc anticipat!


Vera Santa Maria 4****

Edited by casiiu11, 05 March 2010 - 15:37.


#6
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007

View Postcalin_oana, on 5th March 2010, 13:19, said:

Daca mai vrei si alte detalii,poze da un mesaj PM,spune si un buget aproximativ
Poti posta  poze si info aici pe topic , sunt sigur ca sunt de ajutor si pt. cei care mai/ vor cauta info.

#7
Catmar

Catmar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 24.03.2008

View Postcasiiu11, on 5th March 2010, 15:37, said:

Vera Santa Maria 4****

Nu stiam ca au tobogane la piscina, esti sigur?

#8
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View PostCatmar, on 5th March 2010, 16:44, said:

Nu stiam ca au tobogane la piscina, esti sigur?


Este un singur tobogan,dar nu cred ca este pt copii atit de mici!

Attached Files


Edited by mahmud, 05 March 2010 - 17:41.


#9
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postferrellroo, on 5th March 2010, 15:53, said:

Poti posta  poze si info aici pe topic , sunt sigur ca sunt de ajutor si pt. cei care mai/ vor cauta info.
  Am postat multe poze cu Grand Efe in anii trecuti,si am povestit mult despre el,ma gandeam ca daca face o selectie si vrea mai multe detalii despre el pe mail mie mi-e mai usor,pt ca in anii trecuti nu am putut sa pun toate pozele pe motiv ca erau prea mari si numai pozele facute cu un aparat mai slabut le-am putut atasa.

Attached Files



#10
octopusu

octopusu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.02.2010
Va multumesc pt raspunsuri!
     Eu stau cam asa: am un baietel care la vremea respectiva, va avea aproape 2 ani si unul care va avea 4,5 ani. Ideea este ca cel de 4 ani se poate juca si intr-un water park pt copii mai mari, dar la fel de bine cred ca se poate distra si intr-un loc cu topogane pt copii mai micuti, deci le-as prefera pe cele din urma.
      Cat privesc banii, cred ca m-as incadra cam la toate variantele pe care mi le-ati dat pana acum.
   La Grand Efe, mi-a placut mult ce am vazut, dar am citit cate ceva ca, nu ar fi buna mancarea si mai ales pt copii, ca plaja este groaznica (chiar atat de deranjante sunt pietrele de plaja?).  
   Mai era varianta cu Ephesia, dar din cate am inteles nu au topogane in incinta hotelului, tb sa mergi in alta parte.
Daca mai aveti si alte variante, va rog sa imi raspunde-ti!

#11
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View Postmahmud, on 5th March 2010, 17:40, said:

Este un singur tobogan,dar nu cred ca este pt copii atit de mici!

Scuze,nu dati cu pietre!In poza este toboganul de la PIGALLE BEACH.
Asa este,VERA nu are tobogan.
Mea culpa!

#12
octopusu

octopusu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.02.2010

View Postoctopusu, on 5th March 2010, 20:10, said:

Va multumesc pt raspunsuri!
     Eu stau cam asa: am un baietel care la vremea respectiva, va avea aproape 2 ani si unul care va avea 4,5 ani. Ideea este ca cel de 4 ani se poate juca si intr-un water park pt copii mai mari, dar la fel de bine cred ca se poate distra si intr-un loc cu topogane pt copii mai micuti, deci le-as prefera pe cele din urma.
      Cat privesc banii, cred ca m-as incadra cam la toate variantele pe care mi le-ati dat pana acum.
   La Grand Efe, mi-a placut mult ce am vazut, dar am citit cate ceva ca, nu ar fi buna mancarea si mai ales pt copii, ca plaja este groaznica (chiar atat de deranjante sunt pietrele de plaja?).  
   Mai era varianta cu Ephesia, dar din cate am inteles nu au topogane in incinta hotelului, tb sa mergi in alta parte.
Daca mai aveti si alte variante, va rog sa imi raspunde-ti!


Imi cer scuze, am vrut sa adaug ceva la raspuns si din gresala am trimis un altul la fel!
  Vroiam sa spun ca nu ma deranjeaza deloc distanta mare fata de statiune, cu 2 copii mici este destul de greu sa fac prea multe plimbari.

#13
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postoctopusu, on 5th March 2010, 20:10, said:

Va multumesc pt raspunsuri!
     Eu stau cam asa: am un baietel care la vremea respectiva, va avea aproape 2 ani si unul care va avea 4,5 ani. Ideea este ca cel de 4 ani se poate juca si intr-un water park pt copii mai mari, dar la fel de bine cred ca se poate distra si intr-un loc cu topogane pt copii mai micuti, deci le-as prefera pe cele din urma.
      Cat privesc banii, cred ca m-as incadra cam la toate variantele pe care mi le-ati dat pana acum.
   La Grand Efe, mi-a placut mult ce am vazut, dar am citit cate ceva ca, nu ar fi buna mancarea si mai ales pt copii, ca plaja este groaznica (chiar atat de deranjante sunt pietrele de plaja?).  
   Mai era varianta cu Ephesia, dar din cate am inteles nu au topogane in incinta hotelului, tb sa mergi in alta parte.
Daca mai aveti si alte variante, va rog sa imi raspunde-ti!
  Fetita mea avea 2 ani si 9 luni cand am fost la Grand Efe,dar am gasit totdeauna ce sa ii dau sa manance,e foarte adevarat ca la portiile de carne erau cam zgarciti,dar erau cel putin 2 feluri de carne la amiaz si cina ,pui si peste,pui si vita cu tot felul de garnituri plus supe creme asta bineinteles la cine place,intre mesele principale erau tot felul de placinte,gogosi,pizza.Despre plaja,da erau pietre si destul de enervante dar apa era foarte foarte frumoasa,noi stateam la plaja aproape de piscina copiilor pt ca acolo stateau in cea mai mare parte a timpului la topogane si la mare mergeam faceam cate o baie( apa foarte calda in 15 iunie),dupa ce faceai cativa pasi in mare cam 5-7m era nisip,iar pietrele din apa nu erau ascutite,cele de pe plaja parca erau mai deranjante la picioare,dar cu 10 lire gaseai in Ozdere papuci de baie.

Attached Files


Edited by calin_oana, 05 March 2010 - 20:40.


#14
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
in 2007 plaja și grădina de la grand efe erau asa:

Attached Files



#15
mikydude

mikydude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 03.01.2010

View Postoctopusu, on 5th March 2010, 20:10, said:

Va multumesc pt raspunsuri!
     Eu stau cam asa: am un baietel care la vremea respectiva, va avea aproape 2 ani si unul care va avea 4,5 ani. Ideea este ca cel de 4 ani se poate juca si intr-un water park pt copii mai mari, dar la fel de bine cred ca se poate distra si intr-un loc cu topogane pt copii mai micuti, deci le-as prefera pe cele din urma.
      Cat privesc banii, cred ca m-as incadra cam la toate variantele pe care mi le-ati dat pana acum.
   La Grand Efe, mi-a placut mult ce am vazut, dar am citit cate ceva ca, nu ar fi buna mancarea si mai ales pt copii, ca plaja este groaznica (chiar atat de deranjante sunt pietrele de plaja?).  
   Mai era varianta cu Ephesia, dar din cate am inteles nu au topogane in incinta hotelului, tb sa mergi in alta parte.
Daca mai aveti si alte variante, va rog sa imi raspunde-ti!
Daca vrei lux la buget nu gasesti, cel putin nu in Turcia. Pentru 4 stele Grand Efe este super bun si retine este hotel nou este curat si are multe facilitati pt. copii. Nu stiu ce ai citit dar eu am fost acolo anul trecut cu 2 copii si a fost foarte bine, mancarea pt. copii o poti alege in functie de ce vrea fiecare, pt adultii carnivori nu este porcul de toate zilele, dar te duci in concediu nu te duci la ingrasat ca nu vine Craciunul.
Este verificat de multi romani si pretul la agentii este unul acceptabil, nu uita inca o chestie poate minora, la pretul biletelor mai pune 500 euro pt drum si atunci te mai gandesti cu ce pret cumperi biletul pt sejur si daca pleci cu avionul numai taxele de aeroport te distrug.
Succes si nu uita pleci in concediu nu in inspectie.

#16
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postmikydude, on 6th March 2010, 13:29, said:

Daca vrei lux la buget nu gasesti, cel putin nu in Turcia. Pentru 4 stele Grand Efe este super bun si retine este hotel nou este curat si are multe facilitati pt. copii. Nu stiu ce ai citit dar eu am fost acolo anul trecut cu 2 copii si a fost foarte bine, mancarea pt. copii o poti alege in functie de ce vrea fiecare, pt adultii carnivori nu este porcul de toate zilele, dar te duci in concediu nu te duci la ingrasat ca nu vine Craciunul.
Este verificat de multi romani si pretul la agentii este unul acceptabil, nu uita inca o chestie poate minora, la pretul biletelor mai pune 500 euro pt drum si atunci te mai gandesti cu ce pret cumperi biletul pt sejur si daca pleci cu avionul numai taxele de aeroport te distrug.
Succes si nu uita pleci in concediu nu in inspectie.
   Sunt perfect de acord,am avut un concediu super fain la Grand Efe si copiii s-au simtit super (dar hotelul nu e nou sigur!)in rest eu personal il recomand cu caldura pt cei cu un buget redus pina in 500 de euro cazarea pe 8 nopti.

#17
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Postoctopusu, on 5th March 2010, 11:14, said:

Va rog sa imi spune-ti si mie, cine stie, care dintre hotelurile din Kusadasi de 4* (de 5* nu cred ca imi permit) au piscine cu "water slides" pt copilasi mai mici 2-3-4 ani? Pt ca hoteluri cu topogane mari am tot vazut, dar pt cei mici nu prea.
Va multumesc anticipat!
Mergeti linistiti la Ozdere Grand Efe, in august 2008 a fost foarte bine. Animatie super, pentru cei de 2-3 ani si pentru cei de peste 5 ani, acelasi lucru si despre piscine, sunt de toate dimensiunile, una langa alta, deci vei avea ambii copii in vizor. Despre mancare: este greu sa cred ca nu veti gasi ceva cu care sa va potoliti foamea celor mici. Am stat impreuna cu mai multe familii (7), cu copii de la 4la 20 ani, 10 nopti si am mai fi stat, dar .......

#18
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
Buna,
E atractiva oferta,fain ca au piscine pt copii mici,mi ar place,dar nu l-am gasit decat in ofertele agentiilor noastre unde este 65euro/zi,e mult ,la pretul acesta gasesti hoteluri mai bune la agentiile din uk...stiti vreo agentie straina sa il vanda?sau numai pe la noi se vine?
Si alte hoteluri tot asa mai ieftine si cu servicii acceptabile mai stiti? mi ar place marmaris sau bodrum ca zona....multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate