Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Igo Primo

- - - - -
  • Please log in to reply
1183 replies to this topic

#1081
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
da au versiune....

#1082
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pentru iOS ai versiunea Primo cu toata Europa, pentru Android versiunea Nextgen.

#1083
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 07.02.2017

View Postgumball3000, on 13 februarie 2017 - 14:41, said:

Pentru iOS ai versiunea Primo cu toata Europa, pentru Android versiunea Nextgen.
Va multumesc frumos.

#1084
sorindts

sorindts

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 23.06.2009
De ce nu retine Igo-ul meu locatia in "favorite".De fiecare data csand il deschid trebuie sa introduc locatia..

#1085
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,810
  • Înscris: 22.12.2005
salutare. pentru android. cu hartile here (q4),
cu ce versiune de aplicatie merge avertizarea pentnru fds-uri ?( link eventual).
Multumesc!

PS penntru rezolutii fqa( note 4)

Edited by foxbat, 18 February 2017 - 10:40.


#1086
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016
Cum de face update la igo? Am pe gps hărțile semestrul 2 2016, cum pun ultimele update-uri???

#1087
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 25.12.2004
copy paste

#1088
antic

antic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 04.12.2004
Salut,

Folosesc de cativa ani IGO Primo App pe IOS  (telefon si tableta).  Am cumparat din Appstore.  
Cei de la IGO au scos un program nou, numit iGO Navigation.

As vrea sa intreb pe cei care au cumparat varianta noua si sunt obisnuiti cu IGO Primo, daca se justifica sa il cumpar pe cel nou.
Presupun ca mai devreme sau mai tarziu tot va trebui sa o fac, pentru ca, din ceea ce am inteles,  hartile pentru Primo nu vor mai primi niciun update.

Multumesc!

#1089
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
E ok, are TMC si pentru Romania varianta noua.

#1090
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 07.08.2007
Credeti ca hartile pentru Primo nu vor mai primi nici un update?

#1091
antic

antic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 04.12.2004

View Postmercur68, on 03 martie 2017 - 22:26, said:

Credeti ca hartile pentru Primo nu vor mai primi nici un update?

Din cate am inteles, nu vor mai fi updateuri pentru hartile Igo Primo in cazul aplicatiilor de Ios/Android.
Doar utilizatorii oem vor mai putea sa aiba acces la niste updateuri, dar doar in mediul specific, precum ar fi navigatiile instalate in masini de catre fabricanti.

Am cumparat Igo in 2010.  De atunci nu mai platit nimic si updaturile au tot venit.  
Cred (este doar o opinie) ca trecerea la forma noua este o modalitate de a mai face niste incasari dupa atatia ani de pauza, in cazul nostru, al cumparatorilor din trecut.

Din punctul meu de vedere nu este o problema, pentru ca nu sunt niste costuri semnificative.   Insa ma intreb doar daca se justifica din punct de vedere utilitar,  daca aduce imbunatatiri care sa justifice trecerea.

#1092
odo_robert

odo_robert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 20.12.2007
Salutare si Hristos a inviat! De curand sunt mandrul proprietar al unei astra h si as vrea sa ma lamuriti si mine cu o chestie legata de gps-ul masinii. Deschid navigatia, se incarca, se pot alege trasee si etc, doar ca nu prinde semnal sau ceva este setat gresit si nu imi dau seama ce. Va atasez niste poze sa vedeti despre ce este vorba.

https://postimg.org/image/rz0zidfa3
https://postimg.org/image/vwsulirh7
https://postimg.org/image/fabacfyjf/[/
https://postimg.org/image/kzriwr4pn/

Am modificat valorile cu 2/57600 (pe auto merge doar cu 1/38400), am sters si folderul save, dar degeaba...

Multumesc frumos!

ps: ps: setarile se fac si in sys.txt si in system.txt?

#1093
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 25.12.2004
antena gps este montata ? din cate stiu eu la aparatele acestea se monteaza undeva pe bord pe langa parbriz ... verifica si firul sa nu cumva sa fie intrerupt sau poate mufa sarita .
Inteleg ca ai android ? Incearca sa instalezi o aplicatie care sa-ti verifice gps-ul ... astfel vei afla si pe ce port si la ce viteza comunica sa le poti adauga in sys pentru o mai rapida localizare.

#1094
odo_robert

odo_robert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 20.12.2007

View Postvad, on 18 aprilie 2017 - 09:49, said:

antena gps este montata ? din cate stiu eu la aparatele acestea se monteaza undeva pe bord pe langa parbriz ... verifica si firul sa nu cumva sa fie intrerupt sau poate mufa sarita .
Inteleg ca ai android ? Incearca sa instalezi o aplicatie care sa-ti verifice gps-ul ... astfel vei afla si pe ce port si la ce viteza comunica sa le poti adauga in sys pentru o mai rapida localizare.
Sincer nu stiu ce OS are, dar ma gandesc ca daca ar fi vreo mufa nu ar mai zice receiver conectat, nu?

#1095
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 25.12.2004
da tot ce e posibil, atata timp cat nu cunoastem modelul aparatului ne dam doar cu parerea ... poate spune receiver conectat ( ma gandesc ) si datorita faptului ca simte mufa introdusa nu si ca la capatul firului nu se afla nimeni care sa-i dea informatia ...

#1096
rusu_i

rusu_i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 30.06.2007
salut, pe telefon (huawei P8 Lite, android 6.0 marshmalow) am instatat Igo Primo + harti tomtom. Exista si se poate activa functia de traffic online?

#1097
nimeni_altci

nimeni_altci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 16.05.2007
Pune iGO NextGen si iti va merge si traficul online.

#1098
luciohot

luciohot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 19.11.2009
Cine stie cum se regleaza view ul la harta romaniei,atunci cand intru p A2 iese din zoom si se departeaza tare si nu mai vaad cubele,interseciile!AM un disp cu WinCe.  HELP~!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate