Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Adsense pentru Filme Online

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
marian_adrian89

marian_adrian89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 23.09.2008
Salut.Doresc sa mi fac un site cu filme online si as dori sa stiu daca cei de la adsense accepta reclama pe astfel de site-uri. Ce parere aveti?
Multumesc.

#2
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Ai dreptul sa difuzezi filmele respective? Daca incarci pe web un film de pe torrent, te zboara adsense una doua.

Edited by reovel, 02 March 2010 - 09:05.


#3
marian_adrian89

marian_adrian89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 23.09.2008
Am vazut reclama google pe unele site-uri de filme online de aia intreb  :rolleyes:

#4
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Un trailer si o descriere sunt perfect legale

#5
marian_adrian89

marian_adrian89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 23.09.2008
Chiar am vbit cu un detinator de site cu filme online..mi a spus ca are reclama de cateva luni pe site si nu e nici o probllema..Filmele sunt ridicate pe serverele megaupload...nnu pe sservere proprii..e ca si cum ai pune clip uri youtube pe propriul site.. explicatia lui...

#6
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Da dar daca cineva da un raport la Google atunci situatia e cam nasoala....
Si sincer nu se merita riscul. Pt ca odata banat ramai banat pt totdeauna (in 99% din cazuri).

#7
marian_adrian89

marian_adrian89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 23.09.2008
Mai nou am aflat ca daca ai filme online pe site nu e nici o problema, daca ai filme download, atunci va fii marea problema.
Eu am pus reclama google pe site si ma risc, acum fie ce-o fii!

#8
tosin

tosin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.05.2009
Are un verisor de al meu un site de filme online, si de curand a primit un email de la cei de la adsense (cand a trecut de suma de 50 $) ceva de genul " Buna ziua, dupa ultimele verificari ale contului dvs. am observat ca afisati reclame pe un web site care incalca termenii si conditile google adsense. Va rugam sa luati masuri, In caz contrar ve-ti fi banat"

Nu spun ca a fost mesajul exact asa, Dar ceva asemanator, A trebuit sa dea remove la playerele de pe blog si sa lase doar descrierii, De atunci nu mai are probleme, Dar are si un trafic mai scazut.

#9
marian_adrian89

marian_adrian89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 23.09.2008
O sa fiu multumit daca fac 50 de dolari cu site-ul de filme online. Apoi daca primesc acest mesaj, scot reclama, nu i nici o problema.

#10
NineMM

NineMM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.03.2010
Hmm trag singur o concluzie , Nu ai drept de a difuza pentru ca nu ai bani de copyright.. si rezultatul final  = warez  + adsense = NO WAY DUDE !!

#11
cipirica_tapiterul

cipirica_tapiterul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 09.07.2005
Pe site-urile de filme online sau download filme nu te lasa cu adsense.
Un prieten a avut reclamele pe site timp de doua luni pana a scos tot continutul ilegal (el avea download, si nu erau pe site la el, el doar punea link catre alte site-uri).
Dupa doua luni i-au verificat iar site-ul si i-au bagat iar reclame pe el.
Cum s-a mai zis, un site cu trailere si descrieri e ok pentru Google.

Pe site-uri de TV online o fi oare la fel?
Am vazut site-uri de genul asta care au Google, altele care au Neogen.
Stie cineva daca se baneaza site-urile de TV online de catre Google si sa-ti opreasca anunturile pe el?

#12
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
http://wwitv.com/portal.htm de mult timp are reclame google. De cativa ani buni :) Deci la TV online nu stiu exact cum sta treaba :)
Eu aveam reclama pe un site cu linkuri catre site uri de torrents si mi a fost blocata aparitia pe el a reclamelor si mai am pe un site cu TV online dar nu mi au spus nimic ( site cu aceiasi vechime )   si inca mai ai reclama pe el dar castig cam 10 euro /luna :))    Poate daca esti un site care are posturi gen HBO :) pentru care este clar ca nu exista acord de difuzare online :)

#13
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Dar un site care are descrieri filme si trailere de pe youtube? Fara filme full, fara download. Doar trailere si o descriere.

Edited by mateiuli, 30 April 2010 - 19:09.


#14
Rules_suck

Rules_suck

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 10.08.2007
atunci  e ok

#15
andreyk

andreyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 09.04.2008
NU MAI PUNETI ADSENSE PE SITE DE FILME ONLINE. EU AM FOST BANAT DE GOOGLE PENTRU ACEST LUCRU

#16
sportp2p

sportp2p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 07.05.2010
eu am un site de filme online cu aproape 1000 de vizitatori pe el. e noi , nu pun adsense, neogen m-a respins ca nu avem vizite , ce reclame mai pot sa pun ?

#17
hunters

hunters

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 04.04.2010

View Postmarian_adrian89, on 2nd March 2010, 08:04, said:

Salut.Doresc sa mi fac un site cu filme online si as dori sa stiu daca cei de la adsense accepta reclama pe astfel de site-uri. Ce parere aveti?
Multumesc.

Incearca  camsense.com

#18
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Apropo stie cineva daca ai voie sa pui adsense pe un site de download subtitrari ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate