Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Insula Rab

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#109
JoAnneVanHeff

JoAnneVanHeff

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 07.08.2008
Apropiindu-ne cu vaporul de insula Rab, in vara lui 2011, am avut impresia ca intru intr-un colt de paradis....

#110
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Salutare lume,

Am rezervat si eu 6 nopti la Imperial in august, demipensiune, luat de pe Booking. Acum insa sunt in cumpana daca sa tin rezervarea sau sa caut altceva, legat de plajele din Rab. Atat eu cat si sotia preferam vacantele mai active, tocmai acesta fiind unul din motivele pentru care iubim Adriatica. Parca insa mai ai chef si de cate o zi - doua de tolanit la soare si, din ce am vazut, in Rab nu prea ai unde... Oare ma insel? Ma puteti ajuta cu ceva variante de plaja aproape de Imperial? Ce am vazut eu sunt doar pietris si plaje de cativa metri latime.

Stiu ca Lopar e o varianta buna, dar programul nostru tipic de concediu e mai aiurea, in sensul ca plaja de pe la 9 la 12, apoi plimbari, apoi iar plaja de pe la 3-4 pana pe la 6. Iar in cazul asta cam pica Lopar, nu prea am chef sa conduc cativa zeci de km zilnic in concediu.

Merci tuturor de sfaturi :)

#111
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Eu n-am inteles. Daca ai facut rezervare la Hotel Imperial din Lopar ai la 100 m plaja cu nisip ca in Sahara.

http://www.lopar.com...170/rajska1.jpg

#112
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Imperial e în Lopar? Mie îmi apare ca fiind în Rab

#113
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Daca ai rezervat in Rab atunci acolo e.

#114
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Al 4-lea an consecutiv in Lopar. S-au inmultit romanii. Am avut vecini romani, pe plaja romani. Am prins vreme buna si apa calda.

Attached File  IMAG1390.jpg   275.83K   47 downloads
In asteptarea ferry-ului. Am ajuns pe la 9 seara.

Attached File  IMAG1419.jpg   283.02K   51 downloads


Attached File  IMAG1406.jpg   253.54K   50 downloads


Attached File  IMAG1392.jpg   336.7K   51 downloads
Festivalul rosiilor. Erau de vanzare cevapcici, peste, scoici, gratare. Nu e cine stie ce. Chiar in ultima zi a fost si un concurs pentru bucatari. Am primit si eu cateva linguri de zeama facuta de unul din bucatari. Nu era pe gustul meu: multa boia, mult ulei/grasime, prea codimentata.

Edited by Bursul, 06 September 2018 - 12:48.


#115
alin1974

alin1974

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.08.2009
Salutare,
La mine este al 12-lea (din 2006) consecutiv. Prima data am fost in Rab, in 2001. Si tot aici vin si anul viitor. Deja am rezervat. Anul asta mie imi pare ca sunt mai putini romani ca in ultimii 3-4 ani si mai civilizati. Fara tipete pe strada si plaja. Sunt masini din partea de vest a Romaniei si una de Bucuresti.

#116
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Si anul asta tot la Lopar. Singurul eveniment interesant a fost cand am comandat o pizza mare. I-am zis chelnerului sa aduca pe 2 farfurii ca eu si nevasta nu prea eram flamanzi. Iar pizza chiar a fost mare! Imensa! N-am razbit-o pe toata! Posted Image

#117
alin1974

alin1974

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.08.2009
Concediu placut. Eu ajung sâmbăta.

#118
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Unde stai?
La mine au fost 4 zile, nici ala mic nu a avut chef, in plus a batut vantul. A fost si cerul acoperit in 2 zile ceea ce mi-a convenit de minune, dar vantul a fost naspa.

Edited by Bursul, 27 August 2019 - 07:41.


#119
alin1974

alin1974

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.08.2009
In Banjol, dar plaja in Lopar, dimineata si seara loco.
Imi pare rau ca ai prins vant, este nasol cu vant, dar mai bine decat ploaie. Am prins acum 6 ani 9 zile de ploaie(din 14) de-mi venea sa ma urc in masina sa plec in Grecia.

#120
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Si faci zilnic 40 minute dus intors. Daca stai toata ziua e ok. Insa noi la amiaza mergem in camera. Nevasta refuza sa stea in soarele amiezii. Asa ca lasam copilul la Tv si eu dorm ca porcul.

#121
alin1974

alin1974

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.08.2009
Nu ma deranjaza timpul (distanta 14kmdus/14 intors), imi asum. Este singura palja cu nisip unde pot sa las copii linistit in apa. La 8:30 sunt pe plaja. Dupa Dupa amiaza nu mai fac drumul. Se duce soarele mai repede in Lopar ca ca e muntele langa plaja. In Banjol stau pana la 20, daca este. Toata ziua este exclus,mai ales cu copii.

#122
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
E mai ieftin acolo?

Eu am dat acum 80 euro pe noapte ... apartament cu 2 camere si 5 paturi, desi noi suntem 3. Asta am gasit, ca ne-am hotarat cu 3 zile inainte sa mergem la mare.

#123
alin1974

alin1974

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.08.2009
Nu pot sa spun ca este mai ieftin. Merg din 2006 in acelasi loc si in August este,acum 90 euro,iar in Septembrie 60 euro, apartament ptr 4 persoane. Nu am primit niciodată reducere de pret. Singurele facilitati sunt ca nu dau avans si nu platesc curatenia finala, care vad ca o baga cam toti in ultimul timp. Dar imi ilace,ma simt bine si comoditatea. Mai am sa-mi las lucruri acolo. Noi plecam 3 saptamani in concediu,doua umblam prin Europa si o saptamana sa zacut in Croatia, înainte de ajuns acasă in Ro(Bucuresti). Imi place ca ultima perioada sa stiu exact ce am de facut fara sa fiu nevoit sa experimentez. Doar ma relaxez.
Dar cum anul asta ajung pe 31.08, ma taxează tot 60 euro.

Edited by alin1974, 29 August 2019 - 16:55.


#124
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Din pacate nu se anunta vreme buna saptamana viitoare.

#125
alin1974

alin1974

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.08.2009
Revin cu amanunte. Dupa doua zile toride, ieri la ora 9 imi  venea sa plec de pe plaja, astazi, dupa o ploaie in timpul noptii, bate vantul si este aerul mai respirabil. Dimineata nu a fost vreme de plaja, din punctul meu de vedere, dar dupa amiaza, o sa fie. Acum adie nitel vantul si soarele arde.
Se pare ca prognoza s-a schimbat, Bursul, si o sa fie vreme buna pana duminica.

#126
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Nah, multumit de vacanta? Nici tu, nici eu nu am prins festivalul rosiilor, a fost undeva la sfarsitul lui August. Eu am prins anul trecut, se tine pe plaja in fata campingului din Lopar.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate