Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus
 Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa
 pret manopera

ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Unde vreti sa plecati din tara

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
112 replies to this topic

Samwise_Gamgee

Samwise_Gamgee

Junior Member

• Grup: Members

Dari@, on 1st March 2010, 20:22, said:

iar eu in Irlanda. De fapt chiar plec, dar vin repede inapoi, mazăr facăr.

Pacat ca nu pot semna Frodo Baggins :)))

Ceea ce nu inteleg e...DE CE MAI VII?

fany23

fany23

Active Member

In Germania, am rude acolo

lucio16

lucio16

Member

Germania.Slovenia.Luxemburg.Elvetia

Dari@

Dari@

Hoașcă pur si simplu

• Grup: Senior Members

Samwise_Gamgee, on 1st March 2010, 20:24, said:

Ceea ce nu inteleg e...DE CE MAI VII?
pentru ca am bilet dus-intors :)))  am casa si masa aici, deocamdata. dar daca se va ivi ceva acolo, m-ar tenta, desi am inteles ca e foarte greu ca roman sa gasesti de lucru oficial, ca la negru, nu m-as baga. la facut menajul, ca var'mea, nu vreau. Nu ma inghesui io sa-l fac la mine acasa d'apoi la altii.

Dar daca tot ajung acolo, voi face si oaresce sapaturi in sensul asta, nu se stie niciodata ce poti gasi.

Pollux

Pollux

Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

lucio16, on 1st March 2010, 20:27, said:

Germania.Slovenia.Luxemburg.Elvetia

intr-adevar, Luxemburg este o destinatie foarte foarte buna. ar fi trebuit sa o trec dupa Belgia.
dar cred ca este destul de greu de ajuns acolo. trebuie sa fi super profesionist in finante sau IT sau ceva de genul ca sa te descurci pe acolo...

December

December

Liberate te ex inferis !

• Grup: Super Moderators
N-as pleca din tara asta. Doar in vacanta. Imi place aici...si nu-mi bagati pe gat drumuri, politicieni or shit. Mie imi place in Romania.

marcuzzzo

marcuzzzo

Senior Member

Daca as putea sa ma duc intr-o tara straina altfel decat a mea, mi-ar placea sa locuiesc pe undeva in ardeal, ca atunci de cand am fost m-am indragostit de el.

edy_wheazel

edy_wheazel

Superior Member

SUA, UK, Germania.

virtualx

virtualx

Active Member

eu vreau sa ma pensionez pe la 40-45 ani , cred eu o varsta rezonabila , vand tot , cumpar o parcela cu casuta pe un deal la Marea egee , deci Grecia e locul meu, o insulita ceva cu plaja neaparat ... daca o sa-mi mearga bine , va scriu din Grecia la batranete :P

Pollux

Pollux

virtualx, on 1st March 2010, 20:38, said:

eu vreau sa ma pensionez pe la 40-45 ani , cred eu o varsta rezonabila , vand tot , cumpar o parcela cu casuta pe un deal la Marea egee , deci Grecia e locul meu, o insulita ceva cu plaja neaparat ... daca o sa-mi mearga bine , va scriu din Grecia la batranete :P

la 40-45 de ani fi-ta o sa aiba vreo 17-20. o sa vrea facultate, masina, vacante pe plaja la Ibiza, bani de iesit cu baietii in oras... apoi creste si trebuie sa o mariti deci trebuie sa ii asiguri zestre.  :D (daca o sa ai baiat o sa fie si mai rau ca nu il ia nimeni fara casa in pipera si Lamborghini Murcielago. :-P ) visul tau se naruie...
pleaca acum cat esti tanar. :yes:

Lex404

Lex404

Guru Member

• Grup: Moderators

December, on 1st March 2010, 20:32, said:

N-as pleca din tara asta. Doar in vacanta. Imi place aici...si nu-mi bagati pe gat drumuri, politicieni or shit. Mie imi place in Romania.
si mie imi place Romania..dar nu si romanii :)

Pollux

Pollux

cel mai tare ma enerveaza la tara asta ca nu pot face si eu un plan pe termen lung.
am lucrat in cercetare, aveam planuri mari... Nobelul ma astepta :yes:, a venit guvernul Poc si a taiat fondul, in cercetare se moare de foame. deci a trebuit sa ma reprofilez.
acum lucrez in industria metalurgica. asta este ceva mai stabila. nu prea cred ca o sa falimenteze vreodata. pe de alta parte salariile in industria asta sunt jenant de mici relativ la nivelul de munca si de cunostinte care se cer...

deci nu am nicio perspectiva pe termen lung aici, sa am si eu un minimum necesar material, sa imi permit si eu o gagica si sa cresc un copil... vise... de unde rezulta ca fac tot posibilul sa ma carabanesc rapid de aici intr-o tara mai predictibila.

Edited by Pollux, 01 March 2010 - 20:53.

dragospas

dragospas

mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

Pollux, on 1st March 2010, 20:53, said:

cel mai tare ma enerveaza la tara asta ca nu pot face si eu un plan pe termen lung.
Ti-am mai recomandat parca odata...intra in politica...liberala ... ai potential,crede-ma !

Pollux

Pollux

dragospas, on 1st March 2010, 20:57, said:

Ti-am mai recomandat parca odata...intra in politica...liberala ... ai potential,crede-ma !

merci de invitatie. :kisstogether: cred ca am mai spus, sau aratat pe forum ca intr-adevar sunt adept al liberalismului. dar de ce nu intru in politica ti-am raspuns pe un topic acum cateva zile.

te rog sa raspunzi sincer: ce sansa crezi ca as avea eu in politica cu principiile mele daca Principele Radu care are principii de 10 ori mai sanatoase ca mine si este indiscutabil mai stabil emotional, nu este bagat in seama de nimeni? (te rog sa te gandesti la intrebarea asta ignorand optiunile pro/contra monarhice. gandeste-te doar la principii.)

de asemenea, daca vrei iti explic de ce ma enerveaza unii membri de la varful PNL-ului. nu vreau sa scriu pe niciun topic despre asta pentru ca nu sunt genul care sa critic in public. nu cred ca e constructiv...

clarity

clarity

Tovaras

Pollux, on 1st March 2010, 21:19, said:

la mine ordinea preferintelor este asa:
Belgia, Franta, SUA, Spania, Noua Zeelanda

nu imi plac metropolele, gen Perish sau Bruxel. Prefer un orasel mai mic precum Leuven. it's perfect! :wub:

In urmatorii 3 ani sigur voi fi plecat in una dintre tarile astea. :yes:
Am stat 1 an de zile in Leuven. Super oraselu`. Momentan sunt unde mi-am dorit. :coolspeak:

CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

I love SRI & DNA

eu, fiilor, as vrea sa raman in Romania!
asa, de-al dracu!
sa moara de necaz vitele care actioneaza pentru deznationalizarea romanilor!  :rolleyes:
sa existe macar un 0,00000000000000000000001% teama in ei ca se mai gasesc cativa sarantoci, vorba cuiva, care s-ar putea sa le infiga sfecla-n cur azi... maine... cand nici nu-teastepti!  :naughty:

Pollux

Pollux

clarity, on 1st March 2010, 21:05, said:

Am stat 1 an de zile in Leuven. Super oraselu`. Momentan sunt unde mi-am dorit. :coolspeak:

Unde anume esti acum?
De ce ai parasit bijuteria aia de oras?
eu am stat un pic in Leuven cea Noua intr-un stagiu dar am vizitat mai multe orase prin Belgia. Leuven si Brugges mi s-au parut cele mai tari. :lookoflove:

Edited by Pollux, 01 March 2010 - 21:12.

ady1981

ady1981

Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

• Grup: Banned

Unde vreti sa plecati din tara, Daca te bate gandul sa pleci din tara, unde ai pleca si de ce?

am facut asta de aproape 4 ani.
dece? pentru un trai mai bun.
unde? in spania

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate