Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

GPS-urile din gama WayteQ

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#37
danb

danb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 08.12.2003

View Postgumball3000, on 10th December 2010, 13:28, said:

pui hartile in folderul iGO8 si Primo il lasi fara folderul maps
iar in sys.txt de la primo pui asa:

[folders]
maps="\..\..\iGO8\content\map"
has_secondary_root=0

pe memoria GPS-ului trebuie sa ai asa:
iGO8/iGO8.exe
Primo/Primo.exe

multumesc - am rescris si in zona software - nu am observat ca sunt la GPS-Hardware
dar invers , harti in igo primo si sys.txt la igo8 nu ar merge ?
din cat am inteles fiecare(igo8,si primo) are un mod distinct de apelare a hartilor din [folders]

am incercat sa pun ig8,igoAmigo si IgoPrimo ca soft dar hartile (care ocupa cel mai mult spatiu) sa existe doar la unul , sau folder separat si aici aveam nevoie de ajutor  ...

#38
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
nu vad care ar fi diferenta ca pui folderul maps in Primo sau in iGO8 cat timp rezultatul e acelasi (copiezi doar o data hartile). Se pot pune si in folderul Primo si setezi sys.txt in iGO8 dar amesteci mai multe foldere din igo8 in iGO Primo in felul asta.

In Primo si in amigo sunt valabile aceleasi metode de apelare a hartilor si merg si cele din iGO8.
In iGO8 merge sa setezi doar secondary_root si locatia foldeului content.

#39
danb

danb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 08.12.2003

View Postgumball3000, on 12th December 2010, 17:43, said:

nu vad care ar fi diferenta ca pui folderul maps in Primo sau in iGO8 cat timp rezultatul e acelasi (copiezi doar o data hartile). Se pot pune si in folderul Primo si setezi sys.txt in iGO8 dar amesteci mai multe foldere din igo8 in iGO Primo in felul asta.

In Primo si in amigo sunt valabile aceleasi metode de apelare a hartilor si merg si cele din iGO8.
In iGO8 merge sa setezi doar secondary_root si locatia foldeului content.

multumesc de raspuns
o sa incerc maine sa ma joc cu sys.txt si sper ca ma descurc
as vrea sa mai intreb de speedcam - am file cu txt si spdb - si la meniu despre la speedcam apare numai unul , nu citeste mai multe fisiere , trebuie factut numai 1 , cu se program vad daca nu sunt dublate coordonatele ? si pot sa la concatenez ?

meniul de wayteq as dori sa mai adaug in soft alte link-uri catre fiecare prg de navigare si in alta pagina (gen setari) in ..\IPhoneShell\IPhoneShell.xml si IPhoneShell_NOBT_NOCMMB.xml - aici as vrea ajutor pentru a crea o pagina noua unde sa fie toate butoanele  si nu stiu din care citeste cel simplu sau cel cu _NOBT_NOCMMB ?

cum pot sa pun icon pe care vreau eu , la un joc apare IMAGE="TGA:53" ...

#40
Adrianp03

Adrianp03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 05.11.2005
Salut la toti,

Am si eu o problema cu un Wayteq x950BT (achizitionat recent) ... nu reusesc de nici un fel de intru in residentflash2 pentru a face un backup.
Am instalat Microsoft ActiveSync 4.5 + wincefs v2.1, ma conectez cu TC 7.5 si cand tastez residentflash2 nu vrea de nici un fel, afiseaza un mesaj de eroare - poate gresesc eu undeva (e posibil sa se numeasca altel?)
Atasez si o poza, dau o bere celui care imi rezolva problema  :peacefingers:
Attached File  untitled.PNG   66.43K   133 downloads

#41
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
poti sa faci backup direct din windowsul de pe gps nu e nevoie sa-l conectezi la pc

#42
Adrianp03

Adrianp03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 05.11.2005

View Postgumball3000, on 16th December 2010, 14:02, said:

poti sa faci backup direct din windowsul de pe gps nu e nevoie sa-l conectezi la pc
poti da mai multe detalii pls?
Nu merge nici de acolo residentflash2.
Thx

#43
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
vezi aici

#44
Adrianp03

Adrianp03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 05.11.2005

View Postgumball3000, on 16th December 2010, 14:18, said:

vezi aici
Multumesc - a mers cu backup-ul de pe card.
Referitor la problema mea am gasit si rezolvarea ... mai mult decat banala > aici  (sper sa fie de ajutor)

#45
Adrianp03

Adrianp03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 05.11.2005
cu subtitrarea a reusit cineva?

#46
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 01.02.2007
As avea si eu o rugaminte: ce versiune de iGo8.3.xxxx merge cel mai bine pe un X950BT-HD?
Multumesc

#47
paznicmare

paznicmare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 01.02.2010
Am o intrebare,
poate e prosteasca
as putea imperechea cumva un X820 cu un modem USB ZTE de la orange?
am modem cu 5 giga de trafic si l-as folosi si prin masina
va multumesc

#48
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Nu merge conectarea cu modemul USB . Nu merge de fapt conectarea nici cu stick USB . Merge conectarea pe BT ( asta daca aparatul are BT ) cu un telefon conectat la internet , facand cateva artificii . Am vazut pe un alt forum ca s-a reusit treaba asta, dar nu am incercat, chiar daca am acelasi PNA ca si tine.

#49
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Am si eu o jucarie de-asta. Sensibilitatea la atingere e mai mica decat la un alt gps serioux si contrastul mult mai prost (in soare e cam PA) DAR in rest nu au fost probleme. Ecran mare, procesorul se descurca ok, satelitii sunt gasiti ft repede, se aude bine. La banii astia e ok.

#50
club_dj

club_dj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 22.11.2006
Salutare dragi forumisti.


O intrebare: Legat de X950 BT HD - cum se descurca din p.d.v. al HARDWARE-ului? Nu are lag sau ceva?

Ma intereseaza in deosebi cum ruleaza IGo pe el.

Multumesc anticipat. Spor in toate  


PS: Am mai postat in alt topic dar exista atatea variatiuni pe tema WaiteQ si subtema X950 incat am zis ca imi increc norocul si aici. Scuze de insistenta :).

#51
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

View Postclub_dj, on 14th April 2011, 09:35, said:

Salutare dragi forumisti.


O intrebare: Legat de X950 BT HD - cum se descurca din p.d.v. al HARDWARE-ului? Nu are lag sau ceva?

Ma intereseaza in deosebi cum ruleaza IGo pe el.

Multumesc anticipat. Spor in toate  


PS: Am mai postat in alt topic dar exista atatea variatiuni pe tema WaiteQ si subtema X950 incat am zis ca imi increc norocul si aici. Scuze de insistenta :).
Exact asta il am eu. Lag n-am sesizat, calculeaza si recalculeaza destul de repede... doar touch-ul e mai putin sensitive cum scriam mai sus iar contrastul nu e stralucit. In rest un aparat bun la banii astia. Cu igo l-am folosit pana in suedia si n-am avut probleme.

#52
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
mie nu prea mi-a placut cum se misca igo8 pe x950 HD
oricum e clar ca se misca mai bine pe o rezolutie mai mica decat pe una mai mare
in afara de x850 de pe site-ul wayteq nu as mai recomanda niciunul

#53
club_dj

club_dj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 22.11.2006

View Postgumball3000, on 17th April 2011, 02:32, said:

mie nu prea mi-a placut cum se misca igo8 pe x950 HD
oricum e clar ca se misca mai bine pe o rezolutie mai mica decat pe una mai mare
in afara de x850 de pe site-ul wayteq nu as mai recomanda niciunul

De asta am si intrebat :)

si nu se poate modifica . sys -ul sau alt artificiu de genu' ca imaginea de pe ecran sa fie la o rezolutie mai mica?

Eu prefer rezolutie mai mica decat lag.



Daca poate cineva sa imi ofere o parare, pentru ca vreau sa stiu cat de cat pe ce urmeaza sa dau banii.

Va multumesc.

#54
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
se poate modifica si sys.txt sa faci progr. sa ruleze la rez de 480x272, dar parca se vede cam aiurea (pixelat) fata de un ecran care are rez nativa fix de 480x272

de fapt asta se poate sesiza foarte usor daca incerci sa-ti setezi monitorul la jumatate din rezolutia maxima suportata

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate