Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 

Cum primesc banii in PAYPAL ?

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
voinea83

voinea83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.02.2010
Am accesat un site cu click-uri pentru bani.Dupa ce am ajuns la suma respectiva mi se solicita sa creez un cont paypal,unde spun ca vor trimite banii.Nu stiu nimic despre acest cont deoarece sunt un incepator.
Puteti sa imi dati detalii cum as putea primi banii???  :confuzzled:

#2
florin_buftea2000

florin_buftea2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 25.01.2007
Iti fac cont gratuit de paypal si apoi le dai emailul pe care ai facut contul (maipe scurt contul de paypal , fara parola ) >inacel cont vei primi banii apoi ai o optine cand te loghezi pe cont numita "withdraw" , cu aia poti baga banii pe un card visa electron .Va trebui sa scri codul din fata cardului (are cca 24 de caracte , nu mai stiu exact ) si inca un cod de 3 cifre de pe spatele cardului , cel de securitate ..si apoi astepti cca 5 zile saiti intre banii pe card .

#3
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
pai intri pe https://www.paypal.com si-ti faci un cont. ( desi, sincer ma indoiesc ca vei primi ceva bani de la saiturile PTC. ) apoi, depinde ce vrei sa faci cu acei bani... poti face plati online din contul tau, sau daca vrei sa ridici cash, trebuie sa treci la "utilizator verificat", bineinteles avand un card de credit (debit).

#4
mvandrei

mvandrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 26.01.2007

 korsar, on 27th February 2010, 10:40, said:

( desi, sincer ma indoiesc ca vei primi ceva bani de la saiturile PTC. )
de ce? scepticismul romanesc? eu sunt membru pe 2 site-uri de acest gen si am primit banii de fiecare data, investesc in sistem si castig :) (am verificat 30+ sisteme si am ajuns la concluzia ca acestea 2 chiar platesc... 99% sunt scam)

Edited by mvandrei, 13 March 2010 - 22:56.


#5
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

 voinea83, on 27th February 2010, 10:02, said:

Am accesat un site cu click-uri pentru bani.Dupa ce am ajuns la suma respectiva mi se solicita sa creez un cont paypal,unde spun ca vor trimite banii.Nu stiu nimic despre acest cont deoarece sunt un incepator.
Puteti sa imi dati detalii cum as putea primi banii???  :confuzzled:


Cei care ti-au raspuns au omis o etapa importanta, fara acea etapa, poti avea conturi si carduri cate vrei, ca nu merge.

Inainte de a-ti crea un cont PayPal, trebuie sa detii un card Visa Electron VALID pentru PayPal, mai exact, acceptat de catre PayPal, nu orice card Visa Electron merge. In urma sfaturilor excelente primite, eu m-am dus la ING, am solicitat emiterea unui card Visa Electron, am specificat ca il vreau pentru PayPal si in cateva zile am avut cardul. Dupa ce ai cardul, depui in contul de card, acolo, la banca, o suma de bani, eu am depus 100 de RON, pentru ca sa-si poata retrage si ING-ul contravaloarea emiterii cardului, a gestionarii contului etc. De asemenea, am solicitat activarea serviciului Internet Banking, pentru a putea urmari de acasa, confortabil, tranzactiile.

Dupa aceea am intrat pe www.paypal.com si mi-am creat un cont PayPal.

Etapa urmatoare consta in verificarea si atasarea cardului Visa Electron la contul de PayPal. Pentru aceste operatiuni, PayPal percepe o taxa de 1,5 EUR, care iti va fi returnata in momentul incheierii verificarii.

Daca verificarea si atasarea merg fara probleme, primesti un mesaj de confirmare si ti se solicita sa introduci codul din patru cifre al operatiunii, pentru finalizare. Acest cod apare in extrasul bancar - eu l-am vazut imediat prin Internet Banking.

Dupa introducerea acestui cod, poti primi si retrage bani din PayPal pe card.

Contul de PayPal este adresa de e-mail pe care o folosesti pentru a-ti crea cont PayPal. Vezi sa fie valida, de preferinta, nu de mIRC-uist, gen &&*(0frumusheluXXX980-o=-.

Inca un lucru, din orice suma in EUR intrata in contul de PayPal, PayPal ia 2 EUR in momentul in care suma este transformata in RON si trimisa pe card.

Edited by Deria_Leena26, 18 March 2010 - 12:16.


#6
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

 Deria_Leena26, on 18th March 2010, 06:15, said:

Inca un lucru, din orice suma in EUR intrata in contul de PayPal, PayPal ia 2 EUR in momentul in care suma este transformata in RON si trimisa pe card.
Asta este valabil la orice card bancar de debit folosit in regim de schimb valutar. PayPal foloseste Mastercard pentru tranzactiile internationale, elibereza la cerere si card de debit ATM - nu stiu daca si la conturile din Romania.

Edited by SuperDuper, 18 March 2010 - 12:34.


#7
deceneu2006

deceneu2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.05.2007
Eu mi-am luat un card VISA ELECTRON de la BRD,dar cand incerc sa-l confirm primesc mesajul:
We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card.
altii am inteles ca folosesc astfel de carduri;ma poate ajuta cineva?

#8
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

 deceneu2006, on 24th April 2010, 20:45, said:

Eu mi-am luat un card VISA ELECTRON de la BRD,dar cand incerc sa-l confirm primesc mesajul:
We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card.
altii am inteles ca folosesc astfel de carduri;ma poate ajuta cineva?


Visa Electron BRD NU merge. Aceeasi problema am avut-o si eu, motiv pentru care am trecut la ING.

#9
Florin3801

Florin3801

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.11.2012

 mvandrei, on 13 martie 2010 - 22:54, said:

de ce? scepticismul romanesc? eu sunt membru pe 2 site-uri de acest gen si am primit banii de fiecare data, investesc in sistem si castig Posted Image (am verificat 30+ sisteme si am ajuns la concluzia ca acestea 2 chiar platesc... 99% sunt scam)

Salut! Despre ce site-uri vb? ca platesc. Am inceput si eu sa fac asta, chestionare contra-cost. Spune-mi si mie, te rog daca ai primit banii si de unde! Mersi!

#10
Necroman2012

Necroman2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.11.2010

 Deria_Leena26, on 18 martie 2010 - 12:15, said:

Cei care ti-au raspuns au omis o etapa importanta, fara acea etapa, poti avea conturi si carduri cate vrei, ca nu merge.

Inainte de a-ti crea un cont PayPal, trebuie sa detii un card Visa Electron VALID pentru PayPal, mai exact, acceptat de catre PayPal, nu orice card Visa Electron merge. In urma sfaturilor excelente primite, eu m-am dus la ING, am solicitat emiterea unui card Visa Electron, am specificat ca il vreau pentru PayPal si in cateva zile am avut cardul. Dupa ce ai cardul, depui in contul de card, acolo, la banca, o suma de bani, eu am depus 100 de RON, pentru ca sa-si poata retrage si ING-ul contravaloarea emiterii cardului, a gestionarii contului etc. De asemenea, am solicitat activarea serviciului Internet Banking, pentru a putea urmari de acasa, confortabil, tranzactiile.

Dupa aceea am intrat pe www.paypal.com si mi-am creat un cont PayPal.

Etapa urmatoare consta in verificarea si atasarea cardului Visa Electron la contul de PayPal. Pentru aceste operatiuni, PayPal percepe o taxa de 1,5 EUR, care iti va fi returnata in momentul incheierii verificarii.

Daca verificarea si atasarea merg fara probleme, primesti un mesaj de confirmare si ti se solicita sa introduci codul din patru cifre al operatiunii, pentru finalizare. Acest cod apare in extrasul bancar - eu l-am vazut imediat prin Internet Banking.

Dupa introducerea acestui cod, poti primi si retrage bani din PayPal pe card.

Contul de PayPal este adresa de e-mail pe care o folosesti pentru a-ti crea cont PayPal. Vezi sa fie valida, de preferinta, nu de mIRC-uist, gen &&*(0frumusheluXXX980-o=-.

Inca un lucru, din orice suma in EUR intrata in contul de PayPal, PayPal ia 2 EUR in momentul in care suma este transformata in RON si trimisa pe card.

Aici nu sunt deacord cu tine. Faptul ca ai nevoie obligatorie de card. Eu stau de ~1 an pe PP si pe "bani pe net" si nu validat inca PayPalul. Motivul pentru care validezi paypalul este pentru a nu te trezi cu contu limitat si pentru a scapa de limite. Pentru cei care fac 500+ $ pe luna au nevoie de validare ca daca trec de limita de 500$ trimitere iti limiteaza contul si limita se updateaza doar odata pe an.

Apropo acel fee nu se ia pentru ca banii sunt transformati in RON si trimisi pe card ci pentru ca ceri "plata" de la paypal pe card. Adica poate sa fie cardu si in $ si in Euro nu conteaza cursu ... 2E se ia obligatoriu :).

#11
elektron1

elektron1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 01.11.2010

 Deria_Leena26, on 18 martie 2010 - 12:15, said:

Cei care ti-au raspuns au omis o etapa importanta, fara acea etapa, poti avea conturi si carduri cate vrei, ca nu merge.

Inainte de a-ti crea un cont PayPal, trebuie sa detii un card Visa Electron VALID pentru PayPal, mai exact, acceptat de catre PayPal, nu orice card Visa Electron merge. In urma sfaturilor excelente primite, eu m-am dus la ING, am solicitat emiterea unui card Visa Electron, am specificat ca il vreau pentru PayPal si in cateva zile am avut cardul. Dupa ce ai cardul, depui in contul de card, acolo, la banca, o suma de bani, eu am depus 100 de RON, pentru ca sa-si poata retrage si ING-ul contravaloarea emiterii cardului, a gestionarii contului etc. De asemenea, am solicitat activarea serviciului Internet Banking, pentru a putea urmari de acasa, confortabil, tranzactiile.

Dupa aceea am intrat pe www.paypal.com si mi-am creat un cont PayPal.

Etapa urmatoare consta in verificarea si atasarea cardului Visa Electron la contul de PayPal. Pentru aceste operatiuni, PayPal percepe o taxa de 1,5 EUR, care iti va fi returnata in momentul incheierii verificarii.

Daca verificarea si atasarea merg fara probleme, primesti un mesaj de confirmare si ti se solicita sa introduci codul din patru cifre al operatiunii, pentru finalizare. Acest cod apare in extrasul bancar - eu l-am vazut imediat prin Internet Banking.

Dupa introducerea acestui cod, poti primi si retrage bani din PayPal pe card.

Contul de PayPal este adresa de e-mail pe care o folosesti pentru a-ti crea cont PayPal. Vezi sa fie valida, de preferinta, nu de mIRC-uist, gen &&*(0frumusheluXXX980-o=-.

Inca un lucru, din orice suma in EUR intrata in contul de PayPal, PayPal ia 2 EUR in momentul in care suma este transformata in RON si trimisa pe card.


salut...intentionez sa mi fac si eu un card pentru ca sa pot cumpara online prin paypal  (contul paypal l-am facut deja dar mai trebuie sa adaug cardul si codul),  spune-mi si mie te rog , ce se intampla in momentul in care virez bani pe card , intra direct din card in contul paypal sau am banii tot pe card si pot sa-i folosesc si la altceva ??

Edited by elektron1, 03 November 2013 - 22:28.


#12
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

 Deria_Leena26, on 26 aprilie 2010 - 13:35, said:

Visa Electron BRD NU merge. Aceeasi problema am avut-o si eu, motiv pentru care am trecut la ING.

-eu am card VISA la raifeisen si cand vreau sa confirm cardul in contul de paypal imi da acelasi mesaj...deci nu o sa pot transfera banii din contul paypal pe cardul VISA de la raifeisen ?

#13
elektron1

elektron1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 01.11.2010
salut... codul acela din 4 cifre in cat timp ajunge ?? eu astazi  am atasat un card Raiffeisen , imi arata ca Paypal a extras suma de 1.5 euro dar la Extras de cont pe site Raiffeisen online nu apare nici un extras de cont de la paypal , doar vad ca a luat acesti bani... am facut inca odata cerere pentru cod si a luat inca 1,5 euro de pe card. CAND NAIBA VINE CODUL ??

#14
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
eu am fost la banca -am cont la raiffeisen si mi-au dat ei  o consultare de cont-informatii detaliate-o pagina
si undeva in josul paginii apare:
Descrierea tranzactiei:   PP*6312CODE 25144663001
USD/ 1.95/253456   ..................
si codul de verificare este 6312 -deci apare intre PP * SI CODE

-deci ar fi bine sa te duci la banca ca acolo apare tranzactia
-si ai si tu rabdare 48 de ore....

Edited by cristirg, 12 November 2013 - 09:57.


#15
elektron1

elektron1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 01.11.2010

 cristirg, on 12 noiembrie 2013 - 09:56, said:

eu am fost la banca -am cont la raiffeisen si mi-au dat ei  o consultare de cont-informatii detaliate-o pagina
si undeva in josul paginii apare:
Descrierea tranzactiei:   PP*6312CODE 25144663001
USD/ 1.95/253456   ..................
si codul de verificare este 6312 -deci apare intre PP * SI CODE

-deci ar fi bine sa te duci la banca ca acolo apare tranzactia
-si ai si tu rabdare 48 de ore....


pai stai putin ...tu nu ai token din asta?? (cititor de card)  cu care intri direct de acasa prin  internet  si vezi aici in contul tau  toate detaliile , tranzactiile ,etc.   ???  eu am un token si intru aici acasa in contul meu care este ''optiunea suprem'' cea mai scumpa ca si comision (10 lei lunar la card)  . Jos la Tranzactii  apare cand am depus niste bani prima data pe card. (doar odata am depus). de asemenea mai arata undeva in dreapta faputul ca s-a retinut de Paypal banii acestia si arata in pagina ca scrie asa:  PAYPAL *SPRLJARDINS 35314..... ma rog .. si mai arata inca ceva in dreptul la 1 Ron extras  : PAYPAL 353143....  . Eu cand selectez optiunea ''extras de cont'' si vreau sa fac un extras de cont ,  imi spune asa : Contul pe care l-ai ales nu are extras de cont pe perioada selectata. Te rugam sa modifici intervalul de data sau sa alegi un alt cont si sa refaci cautarea.

Ce este defapt ''consultare de cont-informatii detaliate-o pagina''  asta de care spui  ??  scrie pe hartie sau e PDF ?

Ps; a trecut exact 50 ore de cand a luat banii Paypal

Edited by elektron1, 13 November 2013 - 13:04.


#16
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

 elektron1, on 13 noiembrie 2013 - 12:49, said:



Ce este defapt ''consultare de cont-informatii detaliate-o pagina''  asta de care spui  ??  scrie pe hartie sau e PDF ?

Ps; a trecut exact 50 ore de cand a luat banii Paypal

-pe hartie,mi-au dat de la banca,poate acolo ei pot accesa informatii mai detaliate,sau de acasa nu ma pricep eu unde sa caut informatiile detaliate...
-au trecut cred ca vreo 2 luni ca am uitat sa ma duc la banca...

#17
roccambolle

roccambolle

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.04.2022
buna ziua! pe card BT nu merge sa primesti? mi s-au retras 200 euro de pe un site de clickuri dar pe paypal am sols zero, pe card nimic...

#18
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,592
  • Înscris: 13.03.2005
Ai trimis euro pe cardul de lei?
Poate ți-au făcut cont de euro, verifica in NeoBT.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate