Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Refill canon pixma mp 270

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
ClairsDeLune

ClairsDeLune

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.02.2010
Ce trebuie sa faci, cand vrei sa iti incarci cartusul unei canon 270 , sa nu iti dea eroare?
merci :)

#2
bazso

bazso

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 23.07.2007
eroarea nu tine de cum il refilezi ci de imprimanta imprimanta ii setata ca dupa un nr de pagini sa apara eroarea aia pentru a o evita ti apasat tasta rosie (cu un triunigi si un cerculeti) cateva secunde si dispare eroarea
PS  eu mi lam refilat de 4 ori pana acuma atentie desi ii de 5 ml cartusu negru eu recomand sa il umplii cu 3-3.5 pentru ca dupa 4 ml incepe sa curga din ea

Edited by bazso, 26 February 2010 - 11:07.


#3
ClairsDeLune

ClairsDeLune

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.02.2010
Mi-am refilat cartusul...si nu a trebuit sa fac absolut nimic, doar sa il umplu cu cerneala si sa il pun la loc.
Am gasit un ghid pe net, iar acolo zicea sa il umplu cu 8ml(tipul asta de cartus)..eu totusi l-am umplut cu 6 si nu am avut nicio problema, nu a curs deloc.
s-ar putea ca dupa un timp sa imi dea eroarea de care ai zis si tu :)

#4
bazso

bazso

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 23.07.2007
sigur da eroare  cam la ~300 pagini imprimate (pana acuma mia dat de 2 ori si am terminat aproape 2 topuri de hartie) ca recomandare nu lasa niciodata sa se descarce de tot, poti sati notezi cate pagini printezi (nu la fiecare pagina dar cand printezi mai mult)

#5
BARBOO

BARBOO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.11.2007
Salutare colegi

Mi-am luat si eu 270-ul si mi s-au terminat ambele cartuse. Am cumparat altele noi dar am dat pe ele aproape cat am dat pe imprimanta.

Acum ca am aflat ca se pot reincarca as fi curios sa aflum cum se face operatiune, avand in vedere ca nu au nici o gaura pe ele. Si cu ce anume tus trebuiesc incarcate, eventual daca l-ati cumparat de undeva, de unde anume.

Va rog sa ma ajutati

Tot respectul

Multumesc

#6
ioanad2005

ioanad2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.06.2009

 bazso, on 26th February 2010, 12:03, said:

eroarea nu tine de cum il refilezi ci de imprimanta imprimanta ii setata ca dupa un nr de pagini sa apara eroarea aia pentru a o evita ti apasat tasta rosie (cu un triunigi si un cerculeti) cateva secunde si dispare eroarea
PS  eu mi lam refilat de 4 ori pana acuma atentie desi ii de 5 ml cartusu negru eu recomand sa il umplii cu 3-3.5 pentru ca dupa 4 ml incepe sa curga din ea



Canon MP 270-am refilat si eu cartusele. printeaza dar iami apare de fiecare data imaginea de atentionare cartuse goale. Ce trebuie sa fac?

#7
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

 ioanad2005, on 27th June 2010, 13:04, said:

Canon MP 270-am refilat si eu cartusele. printeaza dar iami apare de fiecare data imaginea de atentionare cartuse goale. Ce trebuie sa fac?


Nu ai ce face, zi mersi ca merge asa. In cele din urma nu iti va mai recunoaste cartusele si nu va mai printa deloc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate