Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

MTV 00s.

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#37
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
AAdevaratul MCM se numea MCM Euromusic si transmitea analog de pe satelitul Hotbird

Tot de pe Hotbird se mai receptionau urmatoarele canale de muzica premium

NBC Super Channel

VIVA

ONYX

Edited by doktorofsat, 25 February 2010 - 20:32.


#38
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Pana la urma VH-1 inseamna muzica veche si ar trebui sa se pastreze asa si pt Romania , adica sa difuzeze si muzica romaneasca veche
nu numai straina sau exclusivitati ca dinastea avem pe Kiss TV sau U , nu ne mai trebuie.
Care vrea sa vada numai Lady GAGA , Dan Balan si connnect-r pe VH-1 Ro inseamna ca traieste degeaba si pentru ei muzica romaneasca
e un cacat ce nu trebuie promovat.  Muzica romaneasca nu inseamna numai Dan Balan , connect-r , Puya etc ci si Iris , Compact , Holograf ,
si Azur chiar daca multi dintre ei nu mai canta ar fi frumos sa revedem videoclipurile asa cum fac si americanii si alte tari civilizate noi
avem doar totul pe dea gata.

Edited by Shieu, 25 February 2010 - 20:42.


#39
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Aceeasi situatie a fost si la mine pe fostul EUROSAT actualul UPC.

#40
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Logic ca ar trebui ca VH1 Romania sa dea muzica romaneasca veche la fel cum face cel european cu muzica straina veche. Sa avem inca o clona al aceluiasi playlist prezent deja pe 2 alte televiziuni ar fi ceva total inutil, sau mai degraba, am avea doar de pierdut prin inlocuirea VH1 European si nimic de castigat, pe cand asa am mai castiga niste muzica buna mai veche pe care nu o mai poti asculta decat pe You Tube.

Edited by Neaceasca85, 26 February 2010 - 12:37.


#41
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
VH1 nu doar muzica veche..., da muzica veche de calitate, dar da si muzica noua....doar ca nu se axeaza pe promovarea muzicii comerciale...

#42
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,829
  • Înscris: 11.01.2006
Vh1 nu mai este un post pentru muzica veche,ci este un post cu muzica noua pentru persoanele adulte,desi inca mai contine in playlist si ceva muzica mai veche...
Vh1 CLASSIC si MTV classic sunt posturi de muzica veche.

#43
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008

View PostCABLE MAN, on 26th February 2010, 18:22, said:

Vh1 nu mai este un post pentru muzica veche,ci este un post cu muzica noua pentru persoanele adulte,desi inca mai contine in playlist si ceva muzica mai veche...
Vh1 CLASSIC si MTV classic sunt posturi de muzica veche.
Din cate am observat in orele in care dau doar muzica, fara o tema anume, alterneaza o piesa noua cu una veche.
Cum bine spunea cineva mai sus, nu promoveaza neaparat muzica comerciala.

#44
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Ori noi avem destule posturi tv ce promoveaza predominant muzica comerciala, la ce ne-ar mai trebui inca unul?

#45
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postchatnoir401, on 26th February 2010, 22:03, said:

Ori noi avem destule posturi TV ce promoveaza predominant muzica comerciala, la ce ne-ar mai trebui inca unul?

Subscriu.

#46
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
eu sunt curios, daca are/stie/gaseste cineva, o lista cu audienta la posturile de muzica...

#47
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postraduors, on 27th February 2010, 11:05, said:

eu sunt curios, daca are/stie/gaseste cineva, o lista cu audienta la posturile de muzica...
S-ar putea sa existe, nu am văzut insa sa fie făcute publice. Deși as fi si eu curios sa o vad...

#48
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
cred ca MTVro si Vh1 au cel mai mare rating....si cred asta din pricina faptului ca posturile astea sunt pe toate grilele de cablu ....

#49
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

View Postraduors, on 27th February 2010, 15:22, said:

cred ca MTVro si Vh1 au cel mai mare rating....si cred asta din pricina faptului ca posturile astea sunt pe toate grilele de cablu ....


mai putin la Brasov , unde cred ca ar face jumatate din rating  :w00t:

#50
Brian

Brian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 04.07.2006
MTV nu mai e de multa vreme cel mai urmarit post muzical de la noi. Uitați aiciaudientele din 2009 - Kiss si U sunt peste.

Vh-1 de acum e de fapt MTV-ul de pe vremuri, iar Vh-1 de pe vremuri a devenit oarecum Vh-1 Classic.

Varianta românească ar fi o tâmpenie, mai ales dacă ar difuza muzică românească veche, nu s-ar uita nici naiba daca s-ar apela la Dida Drăgan și Gabriel Dorobantu. Fiind totusi un post care tinteste segmentul comercial, sper ca n-au de gand sa faca experimente de genul asta. Daca e cerere pt asa ceva, n-are decat TVR-ul sa-si deschida post de muzica, si-asa are arhive mari.

Edited by Brian, 27 February 2010 - 14:58.


#51
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
:lol: dupa statistica asta, cele mai urmarrite posturi muzicale din RO sunt Etno si Taraf....

#52
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Facand abstractie de aceste 2 posturi zic ca tot KISS TV sau UTV sunt in topul preferintelor peste MTV (mie mi se pare total nereusit acest post).

#53
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
UTV si Kiss mi se pare niste posturi tv muzicale cu buget redus, playlisturi repetate la exasperare , mai ales la Utv, iar Kiss Tv inca nu prea se stie ce vrea, muzica noua, veche, depinde de "noroc". Oricum Mtv Media Pro mi se pare mai bun decat cel precedent, si spun asta in primul rand datorita faptului ca a renuntat la acele Sms-uri care erau afisate pe ecran. Pacat de 1 music channel, care nu este nici el un post rau, insa aceste concursuri care apar pe ecran mi se par jenante. Un post serios nu apeleaza la tot felul de tampenii de jocuri pe ecran. Vad ca si Vh1 European are aces "prost obicei" de a afisa pe ecran astfel de mizerii, pacat.
In concluzie daca ar fi sa fac un top personal al posturilor Tv muzicale "de baza" recpetionate la noi are fi urmatorul:
java script:ShowHide('qr_open','qr_closed');
1. Vh 1
2. Mtv
3. 1 Music Channel
4. Kiss
5. U

#54
the the

the the

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 28.04.2005
Măi dar repede ați tras concluzia cum că acest VH1 se va localiza...
O mică analiză...
În pricipiu cam asa se procedează în țările civilizate care respectă valorile brandului, da, ar trebui să se localizeze.
La noi însă (ca de obicei - că de, asa e în Romania) avem de-a face cu o situație atipică. După experiența Viacomului în Ro. cu  vechiul partener, acum suflă si-n iaurt.
La nivel internațional, atât VH-1 cât si MTV fac parte din Viacom, in Ro. franciza MTV acum este la ProTV S.A. iar VH-1 Europe are headquarterul în Varsovia Polonia (tot ei au realizat si MTVHD), care la rândul lui aparține direct de UK.
So, după cum se stie, apele între Pro si Viacom nu mai sunt foarte ok după debutul recesiunii... mai exact de când Warner a intrat in CME, deoarece afară Viacom cu Warner NU = LOVE  si deci în acest caz avem o situație tipică pentru piața tv din Ro. Viacomul se pare că s-a întors 180 de grade si nu s-a mai grabit să "înstrăineze" VH-1 (asa cum era în contractul inițial) si apelând la biroul lor mare din Budapesta de la Chello Media via Romania [(ruda cu UPC) UPC mamă (prieten bun cu MTV Intl.) si ridicat de către ESS în Ro.] au reusit să-l vândă în piața din Ro asa cu ar fi trbuit de la început. Se pare ca de data asta Viacomului i-a reusit treaba deoarece a apelat la Cable Direct firmă autohtonă întemeiată de către primul director de marketing de la MTV Ro. după ce aplecat din MTV. Om care a reusit să vândă Discovery, etc, fară să altereze conținutul.
Deci în concluzie nu ar trebui să ne speriem, dar cum suntem în Ro. nu se stie niciodată...:) oricum take's time...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate