Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10159 replies to this topic

Poll: Rugaminte: Respectati regulile de mai jos,in caz contrar se aplica sanctiuni. (114 member(s) have cast votes)

Nu votati in chestionar, nu are rost. Scopul lui este doar pentru a vedea regulile de postare!

  1. NU discutati despre: Starea drumurilor,trasee si tot ce tine de masina.Exista topic special pt. asta! (45 votes [39.47%])

    Percentage of vote: 39.47%

  2. NU postati/intrebati despre Agentiile de Turism.Este interzisa postarea de nume/website-uri agentii turism din Romania. (19 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  3. Pentru Jigniri/offtopic contul dvs. este suspendat.Va rog NU jigniti. (38 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  4. FOLOSITI FUNCTIA RAPORT. Asa putem scapa topicul de cei mai putin seriosi. (12 votes [10.53%])

    Percentage of vote: 10.53%

Vote

#6229
entropic

entropic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.11.2006
am marcat pe harta
adancimea 2-5m

Attached Files



#6230
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Dupa "principiul" Aliki / Marble is the best, fuck all the rest... presimt ca daca ne va raspunde, la anul nu vom mai avea loc unii de altii! Hahahaa! Posted Image

Edit: relativa descrierea zonei, dar merge... :D

Multumim! :P

Edited by Catalin S., 19 September 2012 - 20:38.


#6231
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006
Eu imi trimit reprezentantu', asa ca de mine o sa ai loc sigur. In plus, si daca as vrea sa-ti trag un ghiont in coaste, n-am inteles nimic din harta aia.

In alta ordine de idei, desi sunt convinsa ca s-a mai scris, cursuri de scuba vazurati p-acolo? Ma gandesc, la anu', sa-i fac omului cadou de ziua lui asa ceva, daca tot s-a decis ca-n toamna tot Thassos va sa fie.

#6232
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009

View Postm&m, on 19 septembrie 2012 - 20:54, said:

In alta ordine de idei, desi sunt convinsa ca s-a mai scris, cursuri de scuba vazurati p-acolo? Ma gandesc, la anu', sa-i fac omului cadou de ziua lui asa ceva, daca tot s-a decis ca-n toamna tot Thassos va sa fie.
Potos

#6233
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

View Postm&m, on 19 septembrie 2012 - 20:54, said:

In alta ordine de idei, desi sunt convinsa ca s-a mai scris, cursuri de scuba vazurati p-acolo? Ma gandesc, la anu', sa-i fac omului cadou de ziua lui asa ceva, daca tot s-a decis ca-n toamna tot Thassos va sa fie.

Pai nu e mai ieftin sa le faca in Romania?

#6234
claudiu2525

claudiu2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 06.01.2011

View Postm&m, on 19 septembrie 2012 - 20:54, said:

Eu imi trimit reprezentantu', asa ca de mine o sa ai loc sigur. In plus, si daca as vrea sa-ti trag un ghiont in coaste, n-am inteles nimic din harta aia.

In alta ordine de idei, desi sunt convinsa ca s-a mai scris, cursuri de scuba vazurati p-acolo? Ma gandesc, la anu', sa-i fac omului cadou de ziua lui asa ceva, daca tot s-a decis ca-n toamna tot Thassos va sa fie.


Uite aici, http://www.infoscuba...om/cursuri.html
si merge in Thassos direct specializatPosted Image

#6235
certezeanu

certezeanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 01.04.2009

View PostCatalin S., on 19 septembrie 2012 - 20:37, said:

Dupa "principiul" Aliki / Marble is the best, fuck all the rest... presimt ca daca ne va raspunde, la anul nu vom mai avea loc unii de altii! Hahahaa! Posted Image

Edit: relativa descrierea zonei, dar merge... Posted Image

Multumim! Posted Image

View Postentropic, on 19 septembrie 2012 - 20:35, said:

am marcat pe harta
adancimea 2-5m

este zona dintre notos beach si san antonio beach. coasta iese acolo mult in apa si de o parte si de alta a ei este un paradis pt snorkelling. din pacate eu am o problema la una din urechi si nu am voie sa intru sub apa, doar la suprafata, asa ca am admirat "pesisajul" doar de sus si e clar ca diferenta e foarte mare. oricum asa mi-am petrecut mare parte din concediu si nu imi pare rau

#6236
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006
Asa, certezeanu, cu diapozitive, sa priceapa tot ignorantu' (adica eu). :arigato:


Cat depre scuba, daca tot e de ziua lui si-n perioada aia suntem acolo, prefer Potos (multam, damblagiu), decat in mai in bazin la Floreasca.

#6237
GrandTour

GrandTour

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 12.08.2009

View Postthor4ever, on 18 septembrie 2012 - 15:46, said:


Poze am facut destule pt ca am fost multi cu aparate+ filme subacvatice la aliki si am sa le postez pe un alt site si voi pune link.

Ultima poza e de exceptie. Posted Image

#6238
alx0

alx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 01.10.2003
Eu am fost la inceputul lui Septembrie si Aliki a fost incredibil de murdara... Jegoasa de-a dreptul... Plin de mucuri, hartii, mancare aruncata, etc...

#6239
thor4ever

thor4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 30.01.2007

View PostGrandTour, on 20 septembrie 2012 - 10:24, said:

Ultima poza e de exceptie. Posted Image
Noi am considerat poza 5 ca fiind poza concediului unde varumiu(cel din val)a fost surprins inotand(parca pluteste intr un zid de apa) si s-a spart valul cu el in pietris.De altfel apa a venit pana la randul 2 de sezloange pe noi lasandu ne cam langa primul rand.

#6240
thor4ever

thor4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 30.01.2007
Si inca cateva poze https://picasaweb.go...073/Thassos2012

#6241
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

View Postalx0, on 20 septembrie 2012 - 13:08, said:

Eu am fost la inceputul lui Septembrie si Aliki a fost incredibil de murdara... Jegoasa de-a dreptul... Plin de mucuri, hartii, mancare aruncata, etc...

Am gasit si eu d-astea anul trecut prin august... si am semnalat pe forum. De fapt nu cred ca tine de anotimp / luna ci de cei de la terasele alea carora au cam inceput sa nu le mai pese crezand sau mai rau... stiind ca romanii n-or avea pretentii prea mari ori sunt adepti ai "las-o bah ca merge-asa". :(

#6242
radu.traveller

radu.traveller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.07.2007
Mizeriile alea se aduna la Aliki cand e marea agitata, dupa o zi sau noapte mai furtunoasa, si sunt mizerii adunate de valuri de pe o zona mult mai vasta, cateodata chiar de pe zonele de coasta, nu tin neaparat de cei de la taverne sau de turistii locali. E intr-adevar frustrant sa mergi acolo si sa gasesti "mareea" aceea insalubra, insa cel mai adesea a doua zi nu mai e nici urma de gunoaie, semn ca cineva le si aduna, nu doar le arunca.

#6243
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Nu stim daca omul s-a referit la plaja sau la mare... A spus doar ca Aliki a fost foarte murdara...

#6244
thor4ever

thor4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 30.01.2007
Noi cred ca am fost prin 6-7 sept si apa a fost cristal peste tot la aliki(langa plaja si pe laterale unde se pescuia,de fapt se vede si din poze)
Ca si plaja:nu mi s-a parut cu mult mai murdara fata de altele, cu toate ca erau mucuri de tigari prin nisip.Dar avand in vedere ca am plaja am vazut o doar cand am pus rogojina si cand am plecat nu m a deranjat
Singurele mizerii pe care le am observat in apa au fost algele de la golden din zona chrisi amoudia...si am stat in apa 80% din timpul din concediu

Edited by thor4ever, 21 September 2012 - 07:24.


#6245
entropic

entropic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.11.2006
cateva poze si de la scuba

Attached Files



#6246
alx0

alx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 01.10.2003
Apa era cristal, vorbeam despre plaja... Si era genul de neintretinut, se vedea clar ca trecusera puhoaiele de romani nesimtiti care nu strng dupa ei si arunca mizerie peste tot... Oricum, la inceputul lui septembrie erau 90% romani pe insula. Aproape ca nu mai puteam merge cu scuterul de romanasii care claxonau si se grabeau nevoie mare intro zona de relaxare...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate