Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10159 replies to this topic

Poll: Rugaminte: Respectati regulile de mai jos,in caz contrar se aplica sanctiuni. (114 member(s) have cast votes)

Nu votati in chestionar, nu are rost. Scopul lui este doar pentru a vedea regulile de postare!

  1. NU discutati despre: Starea drumurilor,trasee si tot ce tine de masina.Exista topic special pt. asta! (45 votes [39.47%])

    Percentage of vote: 39.47%

  2. NU postati/intrebati despre Agentiile de Turism.Este interzisa postarea de nume/website-uri agentii turism din Romania. (19 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  3. Pentru Jigniri/offtopic contul dvs. este suspendat.Va rog NU jigniti. (38 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  4. FOLOSITI FUNCTIA RAPORT. Asa putem scapa topicul de cei mai putin seriosi. (12 votes [10.53%])

    Percentage of vote: 10.53%

Vote

#10081
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010
Poza mea e făcută pe 11 august 2010, ora 14.39, la taverna Drosia o Platanos, din Panagia. S-au tot plimbat băieţii ... dar se pare că nu pe o zonă foarte extinsă.


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 01 December 2013 - 20:12.


#10082
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009

View PostOvidiuNS, on 01 decembrie 2013 - 20:11, said:

Poza mea e făcută pe 11 august 2010, ora 14.39, la taverna Drosia o Platanos, din Panagia. S-au tot plimbat băieţii ... dar se pare că nu pe o zonă foarte extinsă.


Sănătate şi tcb !
Au crezut prima data ca suntem bulgari si au inceput sa cante o melodie cu acorduri bulgaresti. La un moment dat unul a inteles din ce vorbeam ca suntem romani si le-a zis si celorlalti care au inceput sa cante o melodie cu acorduri romanesti. Nu cred ca era o melodie romaneasca dar asa suna. Le-am dat 5 euroi si ne-a mai "facut" una greceasca. Bafta

#10083
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009
Zapada pe Ypsario.

http://www.go-thasso...-thassos/webcam

#10084
ella06

ella06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 07.03.2010
@ovidiuNS, nu-mi dau seama prea bine daca sunt unii si aceiasi Posted Image ,eram pentru prima data pe insula si intr-una din seri ne-am dus in sat in Panagia si am mancat la Elena,nu am fost foarte incantati de locatie dar acolo i-am gasit si sincer mi-au placut...nu mai tin minte ce ne-au cantat ,dar pentru noi ca  "incepatori"  a fost fain rau de totPosted Image , astept si alte poze.

#10085
ella06

ella06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 07.03.2010
Duminica frumoasa la toti!!Posted Image
webcam-ul imi arata o zi insorita in Golden , o mare calma si  o apa atat de limpede!
portul vechi e gol,golut,nici o ambarcatiune,a ramas doar limpezimea si culorea de vis a apei,vin-o vara mai repede!!!
Thassos,te iubesc!Posted Image

#10086
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

View Postdamblagiu, on 07 decembrie 2013 - 15:38, said:

Zapada pe Ypsario
In ciuda crestelor acoperite de zapada, eu va fac o invitatie la snorkeling in Thassos!  Posted Image

Attached File  DSC05047.jpg   167.3K   68 downloadsAttached File  DSC05164.jpg   181.77K   72 downloadsAttached File  DSC05181.jpg   146.17K   72 downloadsAttached File  DSC05233.jpg   186.77K   72 downloadsAttached File  DSC05273.jpg   155.89K   70 downloads

#10087
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009

View Postalinuta123, on 08 decembrie 2013 - 10:18, said:

In ciuda crestelor acoperite de zapada, eu va fac o invitatie la snorkeling in Thassos!  Posted Image

Unde sunt facute pozele? Sunt f. reusite

#10088
MadMax

MadMax

    Pike hunter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,361
  • Înscris: 14.05.2003
Eu m-as aventura sa afirm ca e Metalia

#10089
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 04.03.2006
Am si eu o dilema legata de acest subiect. Merita sa iau un sejur de 7 nopti la hotelul asta?

Alexandra Beach 4*/Potos

In iunie m-ar costa 785E cu HB camera dubla superior Sea View, standard 655E. Sau daca imi puteti recomanda un hotel asemanator in partea de sud a insulei va rog sa o faceti. Trebuie sa dau un avans pana pe 31/12.

#10090
radu.traveller

radu.traveller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.07.2007
Daca vrei musai hotel si HB, incearca sa ceri o oferta si de aici: http://www.royalparadise.gr/en/
Dupa mine locatia e mai buna decat la Alexandra.

#10091
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 04.03.2006
Double / Twin Room Garden View € 882.00
Arata bine e drept...dar im pare exagerat pretul...

#10092
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

View Postdamblagiu, on 08 decembrie 2013 - 18:58, said:

Unde sunt facute pozele?
Scuze pentru intarzierea raspunsului! Posted Image

Fotografiile sunt cam "amestecate"...
Din aproape 700 de instantanee subacvatice am gasit destul de greu cateva care sa merite atentia voastra.
Restul vor ramane pentru mine doar niste amintiri fff placute!

Cat despre locurile unde au fost surprinse ele, cred ca e vorba despre Psili Ammos, Glikadi si Skala Maries.  Posted Image

View Postanducoj, on 10 decembrie 2013 - 18:37, said:

Sau daca imi puteti recomanda un hotel asemanator in partea de sud a insulei va rog sa o faceti
Conteaza foarte mult ceea ce iti doresti tu de la o astfel de cazare...

Preturile zonei, in perioada respectiva, ar fi de 30-60 eur/dubla (+ max. 30 eur MD + Cina/ 2 pers).
Numai voi puteti decide daca merita diferenta de bani, doar pt ca respectiva unitate de cazare poarta denumirea de Resort!
Conditiile sunt cam aceleasi...

#10093
adelmina

adelmina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 03.12.2007

View Postanducoj, on 10 decembrie 2013 - 19:58, said:

Double / Twin Room Garden View € 882.00
Arata bine e drept...dar im pare exagerat pretul...

Hotel Astir Notos, Potos. Am stat anul trecut, dupa ce am primit o oferta avantajoasa de la ei prin martie (parca 90 de euro camera dubla cu demipensiune). Servicii adevarate, 4 stele adevarate.

#10094
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009

View Postadelmina, on 11 decembrie 2013 - 07:17, said:


Hotel Astir Notos, Potos. Am stat anul trecut, dupa ce am primit o oferta avantajoasa de la ei prin martie (parca 90 de euro camera dubla cu demipensiune). Servicii adevarate, 4 stele adevarate.

Parere personala, deci poate subiectiva. Alegand un hotel cu multe stele parca pierzi din spiritul si farmecul insulei. Bafta

#10095
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007

View Postdamblagiu, on 11 decembrie 2013 - 08:03, said:

Parere personala, deci poate subiectiva. Alegand un hotel cu multe stele parca pierzi din spiritul si farmecul insulei. Bafta

Si incepem din nou Posted Image Lasa-ne frate cu chestia asta...persoana de mai sus si-a spus parerea despre un hotel. De ce trebuie mereu sa ii dam peste gura/mana ?????

Si pt cei care nu au fost niciodata in Astir: e un hotel absolut obisnuit, nu are aur pe pereti, nu are nimic extravagant. Este doar f curat, personal mega amabil, se face curatenie, ai o piscine frumoasa si curatenie in caz ca vrei sa stai acolo, mancare buna....exact ce irti trebuie la o vacanta.

Asa cum spuneam in alte posturi, eu am stat vara asta de ex, si in primavara, in 2 vile unde NU mi-a facut nimeni curat 7 zile, nu mi-a schimbat nimeni lenjeria sau prosoapele...etc NIMIC. Simcer am pierdut un pic din farmec cand ma intorceam in camera si imi doream sa ma odihnesc intr-un pat curat fara nisip (care se pune inevitabil), fara sa fiu nevoita sa imi iau singura matura si mopul puse la intrare ostentativ de genul: fa-ti curat singura daca nu-ti convine. Si pretul nu a fost mic... 40 de euro fara nimic inclus...nici macar curatenia :D Deci....haideti sa cautam locatii unde suntem respectati pt banii pe care ii dam.

Asa ca chestia asta cu sa nu stai la 4 stele ca pierzi farmecul mi se pare doar denigrare din partea voastra pt anumite hoteluri. Tare as vrea sa stiu motivul pt care o faceti. Daca voi nu va permiteti / nu ati stat niciodata acolo lasati-I pe cei care au stat si pot sa aiba pareri pertinente bune/rele despre ele sa ni le spuna.

Va multumesc si sper sa nu denigram iar in cearta dar nu mi se pare normal ceea ce faceti mereu cu acest hotel....

Si ca sa nu ziceti ca tin doar cu un hotel :P va sugerez unul in Prinos care va fi renovat ca si mobila si bai pana in vara la inceputul sezonului http://www.booking.c...4023ea3b;dcid=1

View Postradu.traveller, on 10 decembrie 2013 - 19:09, said:

Daca vrei musai hotel si HB, incearca sa ceri o oferta si de aici: http://www.royalparadise.gr/en/
Dupa mine locatia e mai buna decat la Alexandra.


Ahhhh e naspa aici....cum mai prinzi farmecul insulei ??? Posted Image  Nu mai gasesc emoticonul ala care tavaleste de ras......

View Postanducoj, on 10 decembrie 2013 - 18:37, said:

Am si eu o dilema legata de acest subiect. Merita sa iau un sejur de 7 nopti la hotelul asta?

Alexandra Beach 4*/Potos

In iunie m-ar costa 785E cu HB camera dubla superior Sea View, standard 655E. Sau daca imi puteti recomanda un hotel asemanator in partea de sud a insulei va rog sa o faceti. Trebuie sa dau un avans pana pe 31/12.

Iti recomand si eu tot Astir Notos ;) Uite asa in ciuda unora !!!. pt ca am fost si stiu ca o sa iti placa :)

Edited by Delphinash, 11 December 2013 - 09:21.


#10096
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 04.03.2006
Asta cu va fi renovat...hehe e istorie lunga la greci. Hotelul gasit de mine:

Alexandra Beach 4*/Potos

ma costa 655E/7nopti, adica 94E/zi/camera garden view cu demi-pensiune, EB inclus. Merg cu un copil mofturos de 7 ani si nu as vrea stres-ul cu 2 mese/zi la taverna. Cel putin la bufet suedez are ce viziona si alege dupa. Am citit, in general, de bine despre hotel si mi-a fost recomandat si de agentia cu care plec de 5 ani. E prima oara cand merg in Thassos si ma interesa o parere obiectiva a cuiva care a stat acolo, eventual comparativa cu alte hoteluri de pe insula.
E cam greu sa cauti pitorescul cand trebuie sa ai grija de un copil...

#10097
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

View Postanducoj, on 11 decembrie 2013 - 09:41, said:

94E/zi/camera garden view cu demi-pensiune, EB inclus.
Acesta este un pret corect pentru serviciile pe care le ofera ei!

Quote

Merg cu un copil mofturos de 7 ani si nu as vrea stres-ul cu 2 mese/zi la taverna.
De 7 ani mergem in insula NUMAI in sistem HB (castigi timp pretios seara, cand e mai complicat cu "piticii" nostri pe la taverne).

Quote

ma interesa o parere obiectiva a cuiva care a stat acolo, eventual comparativa cu alte hoteluri de pe insula.
Este un hotel ok. Noi am stat in apropiere, insa finii nostri au fost de doua ori acolo (cu doi copii mici) si s-au intors extrem de multumiti! Posted Image

Quote

E cam greu sa cauti pitorescul cand trebuie sa ai grija de un copil...
Sa nu plecati din start cu aceasta idee preconceputa...
Habar nu aveti cat "pitoresc" se poate descoperi in insula cu copii mult mai mici!!! Si suntem cativa pe aici care putem confirma asta!
Nu mai sta pe ganduri si plateste acel avans! Ultima lor oferta e super-ok!

Cat despre restul "povestilor", suntem aici cativa "veterani" care ne-am tot facut "veacul" prin sudul insulei.
Asa ca iti vom sta la dispozitie cu cea mai mare placere, cu orice informatie vei avea nevoie!
Bine ai sosit printre noi! Posted Image

Edited by alinuta123, 11 December 2013 - 09:57.


#10098
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 04.03.2006
Ok, merci ptr sfaturi...e o oferta asa de bogata incat e greu sa te decizi. Si cand te gandesti ca am ales Thassos-ul doar datorita celor 570km din fata casei pana la ferry, asta de cand cu Makaza!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate