Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Barcelona

- - - - -
  • Please log in to reply
3755 replies to this topic

#37
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,196
  • Înscris: 05.01.2008

View Postelbriga, on 8th March 2010, 09:20, said:

Caut  posibilitati de a ajunge din Barcelona dimineata spre Valencia si cu bus-ul pare varianta care ma avantajeaza.Singura companie pe  care am gasit-o e Alsa si vroiam sa stiu daca mai sunt si alte posibilitati mai ales ca prin Alsa plecarea e din Barcelona Nord iar eu cazez in preajma Placa Espana De asemenea rezervarea biletelor on line vad ca e destul de bine comisionata asa ca sunt tare bine venite si alte solutii...!
Eu am folosit Alsa pe ruta Castellon-Barcelona(autobuzul venea de la Valencia).Biletele le-am cumparat de la casa de bilete,in dupa-amiaza zilei anterioare plecarii.N-am avut probleme,in conditiile in care n-am avut nici o rezervare...

#38
annasibogdan

annasibogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.11.2007

View Postchelie_d, on 5th March 2010, 09:38, said:

la ce hotel ai stat ?
cu ce te-ai deplasat prin barcelona sa vizitezi ?


Hotel HCC Montblanc, pe Via Laietana, o strada paralela cu La Rambla, dar nu la fel de animata ca aceasta. Din P-ta Catalunya, unde te lasa autobuzul de la aeroport, A1, 2 minute de mers pe jos. Statia de metrou Urquinaona la doi pasi, Palau de Musica si Catedrala Barcelona sunt in zona la cateva minute, Parcul Ciutadella cu Gradina Zoologica si Arcul de Triumf, Passeig de Gracia unde sa afla Casa Batlo si La Pedrera, la toate acestea mergand pe jos, 10 - 15 minute mai mult sau mai putin, depinde cat de mult te opresti sa mai admiri frumusetile acestui oras. La plaja poti ajunge cu metroul 2 statii si apoi pe jos sau cu autobuzul, care te lasa chiar langa plaja, nu mai stiu exact cate statii dar ca timp, in jur de 10 minute.
Am folosit mijloacele de transport atunci cand distanta impunea acest lucru, dar in mare parte pe jos.


View Postalex_bora, on 6th March 2010, 18:30, said:

Va salut! In august plec in luna de miere cu sotia, la barcelona, unde vom sta 10 zile. As dori o recomandare de la cei care cunosc orasul in privinta hotelului. Ne`am dori sa stam intr`o zona mai linistita si sigura, undeva intre centru si mare, fiindca in afara de vizitat (nu foarte mult, fiindca ideea e sa ne odihnim) vom avea si cateva zile de plaja. Vreau ceva de 4 stele, dar sa nu depaseasca 90-100E/ pe noapte. Deocamdata m`am oprit la hotelurile astea : Confortel, Silken Diagonal, Barcelona Princess . Daca stiti ceva despre hotelurile/zonele respective sau aveti alte sugestii va rog sa`mi impartasiti si mie . Bafta!

Iti recomand hotelul HCC Montblanc, este asa cum vrei tu, intre plaja si centru, pe strada Via Laietana. Camera dubla 80E/noapte cu mic dejun inclus,  mentionez ca pretul este cel platit de mine in 2008 dar nu cred sa se fi modificat foarte mult, poti verifica. Ne-am simtit extraordinar din toate punctele de vedere, iar despre locatia hotelului, nota 10.

http://montblanc.bar...hotel barcelona

#39
cristiandu

cristiandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 23.12.2006
caut sa inchiriez  o  vila pentru 7 zile in Iunie . suntem 12 , adica 4 familii si cu copii. asa ca hetelul poate fi cam scump , dar  vila e ok.



Am gasit site-ul asta:
http://www.holidayle...s/calonge/12443

daca mai stiti alte site-uri, ar fi de mare ajutor.

multumesc

#40
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007

View Postcristiandu, on 9th March 2010, 14:31, said:

caut sa inchiriez  o  vila pentru 7 zile in Iunie . suntem 12 , adica 4 familii si cu copii. asa ca hetelul poate fi cam scump , dar  vila e ok.



Am gasit site-ul asta:
http://www.holidayle...s/calonge/12443

daca mai stiti alte site-uri, ar fi de mare ajutor.

multumesc


De pe pagina cu numarul 2: http://fr.rentalia.c...p/ref/84810.htm

#41
chelie_d

chelie_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 01.04.2008

View Postcristiandu, on 9th March 2010, 14:31, said:

caut sa inchiriez  o  vila pentru 7 zile in Iunie . suntem 12 , adica 4 familii si cu copii. asa ca hetelul poate fi cam scump , dar  vila e ok.



Am gasit site-ul asta:
http://www.holidayle...s/calonge/12443

daca mai stiti alte site-uri, ar fi de mare ajutor.

multumesc
incearca si la astea 2 :

http://www.holiday-rentals.co.uk/

http://www.homeaway.com/

sper sa ai noroc sa gasesti ceva........

Edited by chelie_d, 10 March 2010 - 08:43.


#42
cristiandu

cristiandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 23.12.2006
multumesc  pentru site-uri

o sa caut si cand o sa ma decid o sa dau un link .

sper sa fie totul ok.

:huh: :huh: :huh:

#43
taniutzzza

taniutzzza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.08.2006

View PostCatad, on 7th March 2010, 22:52, said:

Plec la sfarsitul lui Aprilie in Barcelona pentru 5 nopti/6 zile. Eu mi-am rezervat camera la Barcelona Princess 4*, am gasit o oferta foarte buna pe Booking.com. Am vazut ca hotelul are referinte foarte bune, nota 8.6 din peste 1300 de review-uri. Sper sa fie ok. Am vazut ca e foarte aproape de metrou si de un centru comercial mare (deh, nu plec singur...  :rolleyes:).
Bilete am luat prin Tarom, au fost 207 euro/buc, cu avantajele de rigoare (plecare de pe Otopeni, cursa de linie, zboruri fara intarzieri etc).
Va fi prima oara in Barcelona si, ca toata lumea de pe aici, astept recomandari de program. Scopul calatoriei este vizitarea orasului si nu plaja (in aprilie-mai nu stiu daca se poate face plaja).
Pe unde se poate manca bine si acceptabil ca pret, de ce sa ma feresc in oras, ce sa vizitez? Probabil intr-una din zile o sa mergem pana in Andorra. Stiti de unde pot inchiria o masina/preturi?
Merci.


Cu cat ai gasit camera/noapte? Specifica , te rog, daca include si mic dejun. Multumesc!

#44
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 18.03.2008

View Posttaniutzzza, on 10th March 2010, 23:51, said:

Cu cat ai gasit camera/noapte?
am luat eu de ex la un Novotel in centru cu 69E fara mic dejun in aprilie ! e o promotie la accorhotel

#45
taniutzzza

taniutzzza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.08.2006

View Postflc, on 13th March 2010, 09:30, said:

am luat eu de ex la un Novotel in centru cu 69E fara mic dejun in aprilie ! e o promotie la accorhotel


A mai gasit cineva cazare avantajoasa? M-ar ajuta foarte mult daca stiti APARTHOTEL-URI (nu apartamente in regim hotelier). Eu caut de vreo 2 saptamani cazare si nimic inca... Plus ca in Septembrie in perioada cand merg in Barcelona este un congres care ridica mult preturile la cazare. Acesta este un aspect foarte importamnt pe care am uitat sa-l iau in calcul cand  am facut rezervarea la avion :(

#46
Hey23

Hey23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 13.05.2007
Se pot cumpara bilete de 10 calatorii din aeroportul El Prat? Daca da, de la sosiri sau din statia de tren? Am inteles ca un astfel de bilet e valabil si pentru trenul spre aeroport.

Edited by Hey23, 13 March 2010 - 22:31.


#47
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007

View Posttaniutzzza, on 13th March 2010, 20:06, said:

A mai gasit cineva cazare avantajoasa? M-ar ajuta foarte mult daca stiti APARTHOTEL-URI (nu apartamente in regim hotelier). Eu caut de vreo 2 saptamani cazare si nimic inca... Plus ca in Septembrie in perioada cand merg in Barcelona este un congres care ridica mult preturile la cazare. Acesta este un aspect foarte importamnt pe care am uitat sa-l iau in calcul cand  am facut rezervarea la avion :(


Aparthotel Silver http://www.hotelsilver.com/
Aparthotel Acacia http://www.aparthotelacacia.com/
Citadines Barcelona Ramblas http://www.citadines...na/ramblas.html

http://www.barcelona...-barcelona.html

#48
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,196
  • Înscris: 05.01.2008

View PostHey23, on 13th March 2010, 21:31, said:

Am inteles ca un astfel de bilet e valabil si pentru trenul spre aeroport.
Da.Sunt automate de bilete in statii.In aeroport,nu stiu.
http://www.tmb.cat/e...rgetes/t_10.jsp

Edited by zuv, 14 March 2010 - 11:53.


#49
adelmina

adelmina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 03.12.2007

View PostHey23, on 13th March 2010, 22:31, said:

Se pot cumpara bilete de 10 calatorii din aeroportul El Prat? Daca da, de la sosiri sau din statia de tren? Am inteles ca un astfel de bilet e valabil si pentru trenul spre aeroport.

Buna seara,
V-as ruga sa-mi spuneti daca aveti cunostinta cum pot ajunge din aeroport cu trenul pana in St. Franca sau undeva unde sa pot lua in continuare metroul L4. Noi vom sta la Confortel Barcelona si inca nu imi este clar daca R10 ajunge acolo direct sau trebuie schimbat trenul in gara Sants. Am tot studiat site-urile lor de transport dar nu m-am prins. Multumesc.

#50
Transilvania

Transilvania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 26.08.2005

View Postadelmina, on 14th March 2010, 20:19, said:

Buna seara,
V-as ruga sa-mi spuneti daca aveti cunostinta cum pot ajunge din aeroport cu trenul pana in St. Franca sau undeva unde sa pot lua in continuare metroul L4. Noi vom sta la Confortel Barcelona si inca nu imi este clar daca R10 ajunge acolo direct sau trebuie schimbat trenul in gara Sants. Am tot studiat site-urile lor de transport dar nu m-am prins. Multumesc.

Poti schimba in statia de tren Paseo de Gracia,prima statie dupa Sants,acolo ai linia de metrou L4.

#51
adelmina

adelmina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 03.12.2007

View PostTransilvania, on 14th March 2010, 21:39, said:

Poti schimba in statia de tren Paseo de Gracia,prima statie dupa Sants,acolo ai linia de metrou L4.

Multumesc mult pt. raspuns. Caut de ceva vreme aceasta informatie.
Inteleg ca vorbim despre R 10? Intreb ca sa stiu dupa ce tren ne uitam cand iesim din aeroport. Sau este unul singur? Pleaca intr-o singura directie aceste trenuri?
Multumesc inca o data.

View Postadelmina, on 14th March 2010, 21:57, said:

Multumesc mult pt. raspuns. Caut de ceva vreme aceasta informatie.
Inteleg ca vorbim despre R 10? Intreb ca sa stiu dupa ce tren ne uitam cand iesim din aeroport. Sau este unul singur? Pleaca intr-o singura directie aceste trenuri?
Multumesc inca o data.
Cred ca m-am prins...este R2. Desi nu mi-ar strica o confirmare din partea cuiva.
Multumesc.

#52
Catad

Catad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 06.10.2005

View Posttaniutzzza, on 10th March 2010, 23:51, said:

Cu cat ai gasit camera/noapte? Specifica , te rog, daca include si mic dejun. Multumesc!

95 Euro/noapte, mic dejun inclus.

#53
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,196
  • Înscris: 05.01.2008

View Postadelmina, on 14th March 2010, 21:21, said:

Cred ca m-am prins...este R2. Desi nu mi-ar strica o confirmare din partea cuiva.
Multumesc.
Da,R2 este.Cum spunea si Transilvania,poti cobori la Passeig de Gracia pentru L4.
Pentru orarul lui R2 uita-te aici .

Edited by zuv, 14 March 2010 - 23:52.


#54
adelmina

adelmina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 03.12.2007

View Postzuv, on 14th March 2010, 23:46, said:

Da,R2 este.Cum spunea si Transilvania,poti cobori la Passeig de Gracia pentru L4.
Pentru orarul lui R2 uita-te aici .
M-am lamurit acum, multumesc mult.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate