Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Barcelona

- - - - -
  • Please log in to reply
3755 replies to this topic

#19
TNT-NET

TNT-NET

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.10.2006
Mi-am facut si eu rezervare pentru 13-18 august si zbor cu blueair . Am vazut ca aterizeaza pe El Prat .Cam ce optiuni am sa ajung in oras dupa aterizare ( convenabile ca pret). ?

#20
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
si eu am rezervat pentru inceputul lui septembrie si acum caut apartament de inchiriat.
Are cineva experienta in domeniul asta, sau doar sfantu google?

#21
chelie_d

chelie_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 01.04.2008

View PostdanX, on 5th March 2010, 16:20, said:

si eu am rezervat pentru inceputul lui septembrie si acum caut apartament de inchiriat.
Are cineva experienta in domeniul asta, sau doar sfantu google?
uite aici un site de apartamente pentru barcelona:
http://www.gobcn.com
eu am cautat pe el,dar mai ieftin tot la hotel am gasit pe booking
daca mergeti mai multe persoane este rentabil cu apartament

#22
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
Ca sa ajungeti in oras de la aeroport aveti un autobuz direct care va lasa la Plaza de España. Daca nu ma insel, numarul autobuzului e 41, desi nu apare pe site-ul aeroportului, oricum vedeti in statia de autobuz (verific si confirm, am facut poze acasa hartii din statiile de autobuz care este cea mai buna, dar din pacate nu se gaseste pe nicaieri). Exista si autobuze de noapte care va lasa in acelasi loc, in caz ca ajungeti cu WizzAir. Mai e si tren pana la Sants, dar nu l-am putut folosi la orele la care ajungeam si plecam, asa ca nu pot da detalii.
Durata calatoriei e de vreo 20 de minute max. si costa 1, 05 EURO, la intoarcere veti putea folosi abonamentul zilnic, insa cand ajungeti nu e niciun automat pentru abonamente in aeroport (aveti grija sa aveti la voi marunt).

Ca idee generala va pot spune ca va veti descurca mult mai bine la fata locului cu transportul decat ati crede, peste tot sunt harti cu mijloacele de transport si conexiunile lor, insa pe internet nu prea sunt informatii/ harti complete.

#23
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Tocmai am gasit chiar pe gobcn cateva, oricum vad ca pretul mediu pentru un apartament cu 2 dormitoare se invarte pe la 750-800 de iepuroi.

#24
alexutza12345

alexutza12345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 14.01.2009
imi puteti recomanda un loc unde pot sta o noapte in barcelona? 3 persoane in camera?

#25
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007

View PostdanX, on 5th March 2010, 16:20, said:

si eu am rezervat pentru inceputul lui septembrie si acum caut apartament de inchiriat.
Are cineva experienta in domeniul asta, sau doar sfantu google?

http://www.apartmentsbcn.net/
http://fr.rentalia.com/
http://www.apartmentsramblas.com/

#26
solaris2002

solaris2002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 04.08.2009
Se gasesc apartamente si pe booking.com. Eu am rezervat unul pentru sfarsitul lui iunie cu 448 E/sapt. Am insa o dilema, pentru ca pe langa apt. asta am rezervat si o camera chiar pe Rambla (483E). Nu stiu pe care sa-l pastrez pana la urma - apartamentul e pe langa spitalul Sant Pau. Ce ziceti?

#27
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Pastreaza camera asta http://forum.softped...ELONA-9300.html chiar pe rambla 280€/saptamana/2 persoane

View Postalexutza12345, on 5th March 2010, 16:46, said:

imi puteti recomanda un loc unde pot sta o noapte in barcelona? 3 persoane in camera?
la mine alexutza

Edited by lik_lights, 05 March 2010 - 23:41.


#28
carmen68

carmen68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.05.2008
Datorita unor evenimente viitoare ,o sa stiu exact data plecarii la Barcelona abia spre sfarsitul lunii aprilie,data la care nu cred ca voi mai gasi preturi avantajoase la transport si cazare.Va rog sa-mi spuneti daca, exista totusi posibilitati de rezervare  la aceasta data dar  sa achit costurile abia la sfarsitul lunii aprilie?(poate e putin naiva intrebarea dar ideea nu-mi apartine).Va multumesc.

#29
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Postcarmen68, on 6th March 2010, 17:20, said:

Va rog sa-mi spuneti daca, exista totusi posibilitati de rezervare  la aceasta data dar  sa achit costurile abia la sfarsitul lunii aprilie?
Nu cred.Eu n-am auzit de asa ceva.
Poate daca le cumperi de la camatari... :)

#30
alex_bora

alex_bora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.02.2005
Va salut! In august plec in luna de miere cu sotia, la barcelona, unde vom sta 10 zile. As dori o recomandare de la cei care cunosc orasul in privinta hotelului. Ne`am dori sa stam intr`o zona mai linistita si sigura, undeva intre centru si mare, fiindca in afara de vizitat (nu foarte mult, fiindca ideea e sa ne odihnim) vom avea si cateva zile de plaja. Vreau ceva de 4 stele, dar sa nu depaseasca 90-100E/ pe noapte. Deocamdata m`am oprit la hotelurile astea : Confortel, Silken Diagonal, Barcelona Princess . Daca stiti ceva despre hotelurile/zonele respective sau aveti alte sugestii va rog sa`mi impartasiti si mie . Bafta!

#31
solaris2002

solaris2002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 04.08.2009

View Postcarmen68, on 6th March 2010, 16:20, said:

Datorita unor evenimente viitoare ,o sa stiu exact data plecarii la Barcelona abia spre sfarsitul lunii aprilie,data la care nu cred ca voi mai gasi preturi avantajoase la transport si cazare.Va rog sa-mi spuneti daca, exista totusi posibilitati de rezervare  la aceasta data dar  sa achit costurile abia la sfarsitul lunii aprilie?(poate e putin naiva intrebarea dar ideea nu-mi apartine).Va multumesc.

Pt cazare poti face rezervare pe booking si apoi s-o anulezi (citeste conditiile pt fiecare hotel) si nu platesti nimic inainte. Din pacate pt avion asa ceva nu se poate (sau cel putin n-am auzit).

#32
taniutzzza

taniutzzza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.08.2006

View Postalex_bora, on 6th March 2010, 19:30, said:

Va salut! In august plec in luna de miere cu sotia, la barcelona, unde vom sta 10 zile. As dori o recomandare de la cei care cunosc orasul in privinta hotelului. Ne`am dori sa stam intr`o zona mai linistita si sigura, undeva intre centru si mare, fiindca in afara de vizitat (nu foarte mult, fiindca ideea e sa ne odihnim) vom avea si cateva zile de plaja. Vreau ceva de 4 stele, dar sa nu depaseasca 90-100E/ pe noapte. Deocamdata m`am oprit la hotelurile astea : Confortel, Silken Diagonal, Barcelona Princess . Daca stiti ceva despre hotelurile/zonele respective sau aveti alte sugestii va rog sa`mi impartasiti si mie . Bafta!

Recomandarea mea este hotel Barcelo Atea Mar, pe Booking e ceva mai scump, dar la agentiile de turism din tara este 60 Euro/noapte. Este aproape de mare, zona linistita, nu foarte departe de centru si mi-a fost recomandat cu caldura de cineva care cunoaste foarte bine hotelurile din Barcelona deoarece lucreaza cu ele.  Eu acolo rezerv pentru in toamna.

#33
TNT-NET

TNT-NET

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.10.2006
Am nevoie de o mica informatie.

Cam cat fac de la Sagrada Familia pana la plaja ? Banuiesc ca cel mai rapid mijloc de transport ar fi metroul.Am statie aproape de plaja?

#34
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View PostTNT-NET, on 7th March 2010, 19:11, said:

Am nevoie de o mica informatie.

Cam cat fac de la Sagrada Familia pana la plaja ? Banuiesc ca cel mai rapid mijloc de transport ar fi metroul.Am statie aproape de plaja?
Vreo 30 de minute,cu metroul.Pleci de la statia Sagrada Familia(L2),cobori la Passeig de Gracia,schimbi pe L4 si cobori la Barceloneta sau Ciutadella.

#35
Catad

Catad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 06.10.2005

View Postalex_bora, on 6th March 2010, 18:30, said:

Va salut! In august plec in luna de miere cu sotia, la barcelona, unde vom sta 10 zile. As dori o recomandare de la cei care cunosc orasul in privinta hotelului. Ne`am dori sa stam intr`o zona mai linistita si sigura, undeva intre centru si mare, fiindca in afara de vizitat (nu foarte mult, fiindca ideea e sa ne odihnim) vom avea si cateva zile de plaja. Vreau ceva de 4 stele, dar sa nu depaseasca 90-100E/ pe noapte. Deocamdata m`am oprit la hotelurile astea : Confortel, Silken Diagonal, Barcelona Princess . Daca stiti ceva despre hotelurile/zonele respective sau aveti alte sugestii va rog sa`mi impartasiti si mie . Bafta!

Plec la sfarsitul lui Aprilie in Barcelona pentru 5 nopti/6 zile. Eu mi-am rezervat camera la Barcelona Princess 4*, am gasit o oferta foarte buna pe Booking.com. Am vazut ca hotelul are referinte foarte bune, nota 8.6 din peste 1300 de review-uri. Sper sa fie ok. Am vazut ca e foarte aproape de metrou si de un centru comercial mare (deh, nu plec singur...  :rolleyes:).
Bilete am luat prin Tarom, au fost 207 euro/buc, cu avantajele de rigoare (plecare de pe Otopeni, cursa de linie, zboruri fara intarzieri etc).
Va fi prima oara in Barcelona si, ca toata lumea de pe aici, astept recomandari de program. Scopul calatoriei este vizitarea orasului si nu plaja (in aprilie-mai nu stiu daca se poate face plaja).
Pe unde se poate manca bine si acceptabil ca pret, de ce sa ma feresc in oras, ce sa vizitez? Probabil intr-una din zile o sa mergem pana in Andorra. Stiti de unde pot inchiria o masina/preturi?
Merci.

#36
elbriga

elbriga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 04.07.2005
Caut  posibilitati de a ajunge din Barcelona dimineata spre Valencia si cu bus-ul pare varianta care ma avantajeaza.Singura companie pe  care am gasit-o e Alsa si vroiam sa stiu daca mai sunt si alte posibilitati mai ales ca prin Alsa plecarea e din Barcelona Nord iar eu cazez in preajma Placa Espana De asemenea rezervarea biletelor on line vad ca e destul de bine comisionata asa ca sunt tare bine venite si alte solutii...!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate